Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
olivjer

Tudor vs Omega

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, tolor napisał:

Bynajmniej nie zaprzeczam, że nawet 40 mm. na takim nadgarstku wygląda patelniowato. Mieści się, nie wystaje, ale zajmuje cały nadgarstek. Po kolei 43 mm., 43 mm., 42 mm. i 41 mm. 

IMG_20190823_135310.jpg

Fotw09wY.jpeg

ZldyRvzQ.jpeg

gbiZ_M3Q.jpeg

 

Zdjęcia z bliska, mocno zniekształcają odbiór zegarka na nadgarstku - niemniej Epos wygląda na zdecydowanie za dużego.

Z nich wszystkich Tudor przedstawia się najlepiej.

Też mam Carrere 43mm, ale trochę większy nadgarstek i wersję bezelem (tachymetr), więc tarcza mniejsza. I jest to dla mnie maks.

 

A w tej chwili szukam zamiennika dla ML chrono 41mm (podobna stylistka do tej Twojej Carrery) i chyba padnie na Nomosa... 36mm :o 

 

Oczywiście każdy nosi to co chce i w czym mu wygodnie :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro padają propozycje op36, dj36 czy bb36 to może również warto rozważyć Omegę AT 38? Wizualnie AT to raczej mniejszy niż większy zegarek. Przymierzyć dość łatwo, a i zegarek może zainteresować.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, evilym napisał:

 

Zdjęcia z bliska, mocno zniekształcają odbiór zegarka na nadgarstku - niemniej Epos wygląda na zdecydowanie za dużego.

Z nich wszystkich Tudor przedstawia się najlepiej.

Też mam Carrere 43mm, ale trochę większy nadgarstek i wersję bezelem (tachymetr), więc tarcza mniejsza. I jest to dla mnie maks.

 

A w tej chwili szukam zamiennika dla ML chrono 41mm (podobna stylistka do tej Twojej Carrery) i chyba padnie na Nomosa... 36mm :o 

 

Oczywiście każdy nosi to co chce i w czym mu wygodnie :)

Aktualnie syatam się zamienić Taga na coś mniejszego, ale z praktyki wiem że 41-42 mm. z malym lug-to-lug mój nadgarstek mieści. Nie mam niestety zdjęć choćby Kontiki Fourhands, ale leżała dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention=71518]tolor[/mention] również przychylam się do opinii [mention=112201]evilym[/mention] natomiast tak jak wspomniałem, zegarki nosimy tak jak nam to najbardziej pasuje.
Niestety mam trochę większy nadgarstek i ja nie lubię jak uszy zegarka kończą się razem z krawędzią nadgarstka, ewidentnie (moim zdaniem) jest za duży. 
Do przełknięcia jest jeszcze sytuacja jak uszy i pasek/bransoleta, schodzą/zawijają się razem z nadgarstkiem o tyle jak już są bardziej wyprostowane to już wygląda to komicznie.
Kiedyś też miałem na to wywalone, ale teraz zwracam już uwagę żeby uszy koperty kończyły się  jednak te kilka milimetrów wcześniej niż krawędź nadgarstka, wtedy pasek/bransoleta ładnie oplata całość ręki, nie tworzy się zbyt duża "pusta pusta przestrzeń", między nadgarstkiem a uszami i pierwszym ogniwem bransolety (mam nadzieje, że wiadomo o co chodzi).
Wtedy jest wygodnie i estetycznie wg oczywiście moich norm z którymi masz prawo oczywiście się nie zgadzać  

BB58 pokazany właśnie z takiej perspektywy aby zobrazować o co mi chodzi

44fde69c86eb2cf9dfae9d8e4edd11b1.jpg

Koperta z większym L2L niż w/w Tudor wyglądałaby u mnie już słabo wg. moich kryteriów.

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zastanów się nad omega AT 38 lub GS (spory wybór). Orisa 39.5 też bym nie przekreślał. 


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trzech wymienionych najfajniejszy wydaje mi się BB58. Mam jednak jeden problem z Tudorami i ich snowflake hand. Sam zastanawiam się nad BB36, ale ta wskazówka jest taaaaka ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No jest. I jak fajnie wygląda 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie przytłacza tarczy za bardzo? Zdjęcia to jedno, przymiarka drugie a codzienne użytkowanie trzecie. To trochę jak z samochodem. W salonie podoba się jedno, po jazdach testowych niby coś odpada i zostaje to jedno jedyne a potem i tak coś denerwuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz "prestiżowy" zegarek dla siebie, to kup Omegę. Jak chcesz zegarek, który po obligatoryjnych ochach i achach wyląduje na bazarku i to nie raz, to kup Tudora. Pozdrawiam

Hogg



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
7 minut temu, MrCbDrvr napisał:

A nie przytłacza tarczy za bardzo? Zdjęcia to jedno, przymiarka drugie a codzienne użytkowanie trzecie. To trochę jak z samochodem. W salonie podoba się jedno, po jazdach testowych niby coś odpada i zostaje to jedno jedyne a potem i tak coś denerwuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jeśli pytasz o BB36, to napiszę tylko tyle, że to chyba najbardziej uniwersalny i niekłopotliwy zegarek, jaki do tej pory miałem. W mojej ocenie to w zasadzie idealne EDC 😉

3 minuty temu, Hogg napisał:

Jak chcesz "prestiżowy" zegarek dla siebie, to kup Omegę. Jak chcesz zegarek, który po po obligatoryjnych ochach i achach wyląduje na bazarku i to nie raz, to kup Tudora. Pozdrawiam

Hogg
 

 

Mały BB36 to jeden z najdłużej posiadanych przeze mnie zegarków. Jest prosty, bezproblemowy i sprawdza się z wszystkim oprócz pełnego garnituru. I na bazarek się nie wybiera 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, fidelio napisał:

 

Jeśli pytasz o BB36, to napiszę tylko tyle, że to chyba najbardziej uniwersalny i niekłopotliwy zegarek, jaki do tej pory miałem. W mojej ocenie to w zasadzie idealne EDC 😉

 

Mały BB36 to jeden z najdłużej posiadanych przeze mnie zegarków. Jest prosty, bezproblemowy i sprawdza się z wszystkim oprócz pełnego garnituru. I na bazarek się nie wybiera 😉

 

Szukam właśnie idealnego EDC. Myślałem, że tę rolę będzie pełnił Sinn 104, ale jednak stwierdzam, że wolę na co dzień coś bez bezela. BB36 wydaje się super, jednak niestety nie widziałem go na żywo. Oglądałem setki filmików i czytałem setki recenzji. Chyba trzeba pociągnąć za spust. Na Tudorze raczej wiele się nie straci w razie czego.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
14 minut temu, MrCbDrvr napisał:

 

Szukam właśnie idealnego EDC. Myślałem, że tę rolę będzie pełnił Sinn 104, ale jednak stwierdzam, że wolę na co dzień coś bez bezela. BB36 wydaje się super, jednak niestety nie widziałem go na żywo. Oglądałem setki filmików i czytałem setki recenzji. Chyba trzeba pociągnąć za spust. Na Tudorze raczej wiele się nie straci w razie czego.

 

 

 

 

To może i tą recenzję znasz 😉

 

 

Wszystko to, co tam napisałem, jest aktualne. Może poza jednym, bo zegarek podoba mi się jeszcze bardziej niż w dniu, w którym do mnie trafił 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MrCbDrvr napisał:

 

Szukam właśnie idealnego EDC. Myślałem, że tę rolę będzie pełnił Sinn 104, ale jednak stwierdzam, że wolę na co dzień coś bez bezela. BB36 wydaje się super, jednak niestety nie widziałem go na żywo. Oglądałem setki filmików i czytałem setki recenzji. Chyba trzeba pociągnąć za spust. Na Tudorze raczej wiele się nie straci w razie czego.


A ja przewrotnie zaproponuję Sinna 556 I B (38,5 mm średnicy / 45,5 mm L2L) albo  Wempe Iron Walker (40 mm średnicy ale tylko 44-45 mm L2L z racji na zintegrowaną bransoletę, w razie czego jest i wersja 36 mm). Pierwszy ma mechanizm ETA 2824-2 / Sellita SW 200-1 w wersji top, drugi to modyfikowana ETA 2892-A2 certyfikowana jako chronometr. Poniżej link do fajnego filmiku porównującego obydwa modele:

 

 

Sinn to okolice 1.200€ na bransolecie, Wempe da się wynegocjować w okolicy 2.200€. Na mały nadgarstek będą jak znalazł choć nie wiem czy nie lepszy będzie wariant 36 mm w przypadku Wempe. Na plus Iron Walkera data.

 


Masz jeszcze Muhle Glashütte 29er w rozmiarze niecałe 37 mm i wyregulowane do -0 / +8s na dobę.

 

 

Jesli musi być uznana marka to chyba jednak Tudor albo Omega...

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Tudora BB36 to jest to świetny zegarek jako EDC - ja niestety musiałem go sprzedać przez jego rozmiar. 

Gdyby był trochę większy - tak np 38mm to dla mnie byłoby idealnie. (Tak wiem, że jest też wersja 41mm, ale ta znowuż wydaje mi się nieco za duża). 

Ale na nadgarstek mniejszy niż 17,5-18cm myślę, że będzie w sam raz. 

Ja finalnie w kontekście EDC wylądowałem z Omegą Railmaster 40mm, właśnie ze względu na idealny rozmiar pod mój nadgarstek 😉 

A wskazówki snowflake kompletnie mi nie przeszkadzały na co dzień - ale to kwestia bardzo indywidualna. 

 

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, to się wypowiem.

Z tych, które wymieniłeś, mi osobiście najbardziej podoba się Tudor BB58. Jest naprawdę piękny. Czy przetrwa w kolekcji, jak napisał @Hogg to inna sprawa, ale umówmy się - Omegi też lądują często na bazarku, trzysetki też. 

Pytanie jakiego zegarka oczekujesz - Omega to jednak taki typowy diver (w moim rozumieniu), a Tudor jest z tych bardziej "eleganckich", w moim odczuciu bardziej uniwersalny. 

 

Jeśli chodzi o nadgarstek, tak jak napisał @disaster3 - ważne, aby uszy nie wystawały poza nadgarstek. Ale generalnie to Ty będziesz nosił, więc stosuj swoje własne kryteria! Sam miałem podobne rozważania przed zakupem np. Orisa Aquisa. Mam 18.5 nadgarstek i dla mnie (zupełnie subiektywnie) nawet zegarki 41 mm wydają się małe. A to przecież nieprawda, bo to całkiem spore zegarki. powodzenia i daj znać co wybrałeś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMPC 300 zdecydowanie najlepszy wybór, chociażby do odsprzedaży. Na wklejonym zdjęciu wcale nie za duży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, smc napisał(-a):

SMPC 300 zdecydowanie najlepszy wybór, chociażby do odsprzedaży.

Nigdy niczego nie kupiłem z myślą o ewentualnej odsprzedaży. No ale czasy się zmieniają. Gdybym tak myślał to po zakupie bałbym się cokolwiek używać po przecież trochę się zużyje/uszkodzi/zarysuje i wtedy cena odsprzedaży spadnie co zdecydowanie psułoby mi humor.😰

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SMPC 300 zdecydowanie najlepszy wybór, chociażby do odsprzedaży. Na wklejonym zdjęciu wcale nie za duży. 

Tylko koniecznie trzeba zdjac od razu ori kajdan i nie zdejmować z niego foli, kupić aftermarket, foli z Dekla tez nie zdejmować za kilka lat sprzeda się jak nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, disaster3 napisał(-a):


Tylko koniecznie trzeba zdjac od razu ori kajdan i nie zdejmować z niego foli, kupić aftermarket, foli z Dekla tez nie zdejmować za kilka lat sprzeda się jak nowy emoji1787.png

Pewnie jestem dziwny, ale folie zdejmuje od razu. Zawsze wydaj mi się, że zostaje u mnie na wieczność:) Za pół roku mam już inny... Prawdą jest, że na omedze nie tracę a inne sprzedaję taniej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesteś... ja tam nie zdejmuje. Takie zegarki zakładam tylko w domu i w nich chodzę. Jak wychodzę na zewn. to zakładam Gshocka bo tamtych szkoda. Coś się jeszcze stanie i za mało wezmę przed odsprzedaży, No i najważniejsza nabywca będzie nie do końca zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic. Odpuszczam jałowe wymiany postów. Pisząc, chciałem pomóc. Wesołych świąt Panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.