Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
btard

Na mały nadgarstek, do około 12 tysięcy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam zastępstwa dla jedynego zegarka, jako jedynego zegarka, dla Hamiltona Khaki Field 38mm. Musi pasować do koszuli i blazera, do pełnego garnituru niekoniecznie. Nadgarstek ma 16,5 cm.

 

Myślałem i aktywnie aktualnie szukam Tudora Black Bay 36 czarnego, ale może są jeszcze jakieś propozycje które mnie odwiodą od tego modelu?

 

Omegi Aqua Terra 39mm piękne, ale mocno poza budżetem.

Edytowane przez btard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Może Sinn z modelem 556? 

 

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę, oglądałem recenzję - jakość wykonania/cena wygląda świetnie, niestety bardzo długo nosiłem budżetowego pilota Tisella i przez to opatrzyły mi się wszystkie zegarki pilotopodobne. Włącznie z IWC Mark XVIII, którego rozważałem przed sztywnym ustaleniem budżetu w okolicach niskich 10 tysięcy.

Edytowane przez btard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Longines Legend Diver w rozmiarze 36 mm. Tylko nie daj sobie wmówić, że to damski zegarek 😉

Znaczy Tomek chyba załatwił temat 😉 A jak w grę wchodzi używka, to pewnie Tanka od Cartiera bym poszukał... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dołóż trochę i zrealizuj marzenie: Edit - szukasz 39mm, a ta ma 41mm... 😞

 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, szuwi napisał:

Albo dołóż trochę i zrealizuj marzenie: Edit - szukasz 39mm, a ta ma 41mm... 😞

 

 

 

Widziałem ten zegarek, świetny. Jednak na przymiarce już tak kolorowo nie jest, więc muszę zapłacić podatek od małych nadgarstków :D Omegi AT 39 zaczynają się w okolicach 17-18 tysięcy. Jeżeli zdecyduję się dołożyć z Tudora BB36 do tej Omegi AT, to okazuje się, że można znowu trochę dołożyć, bo za dwadzieścia parę znowu są jakieś ciekawe modele. A stamtąd już można brać Rolexa Explorera zamiast BB36.

 

Ale, jeżeli czyta to ktoś kto ma AT 39mm i chce się pozbyć za 14 tysięcy to chętnie wezmę. I pewnie nie tylko ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być swiss made? 

Jak nie to może takie propozycje:

 

GS SGBR253

spacer.png

 

Może coś od Nomosa? 

np. Metro Neomatic Midnight Blue 

spacer.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia czy odwodzić od Tudora? ;) 
edit: Ball Hydrocarbon używka, Marvelight? Victory?

6FF753A4-E4C9-4F63-8DA3-AE1BCAA38BA8.png

6A63B492-ECDE-42E0-A8CC-D8D0B1D5ABEC.png

AC001407-9E09-4128-AD7C-7BF934E100B7.png

Edytowane przez lukighost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja tam wszem wobec tego małego Tudora polecam... W założonym budżecie nówka zegarek, który jest mega uniwersalny. Do tego racjonalny parametr WR i werk, który nie jest problemem (także w kontekście kosztów) przy okazji serwisu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rado Capitan Cook masz małe rozmiary i piękny czasomierz sporo poniżej 10k mi po promo wyszło 6.7k na kajdanie, ew Oris Aquis rozmiar 39.5 mm ale Cook ma 37 mm

F3AA16EC-5DA8-41C8-93EB-63C7D8E0D832.png

ACDFD1F8-57DB-42BC-AFF9-36E5214F806C.jpeg

28AA7024-A0B0-43B3-A0E1-AD39C95D0351.png

Edytowane przez lukighost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardzo fajny zegarek - oczywiście mam na myśli Rado w kopercie 37 mm. Na plus werk - rezerwa 80h (Powermatic80 ale bez plastiku) i fajne wypukłe szafirowe szkło z AR (w BB36 AR nie uświadczysz). IMO Tudor jest jednak zegarekiem lepiej wykonanym, z lepszą lumą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na fb Giełda zegarki pojawiła się oferta na ten rado za 5399 zł. Może warto zerknąć.

 

Choć też jeśli miałbym wybierać i budżet nie jest tu priorytetem Tudor zdecydowanie bardziej do mnie przemawia.

Edytowane przez michszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, btard napisał:

Brałem pod uwagę, oglądałem recenzję - jakość wykonania/cena wygląda świetnie, niestety bardzo długo nosiłem budżetowego pilota Tisella i przez to opatrzyły mi się wszystkie zegarki pilotopodobne. Włącznie z IWC Mark XVIII, którego rozważałem przed sztywnym ustaleniem budżetu w okolicach niskich 10 tysięcy.


Popatrz na model Sinn 556 I B, ma nakładane indeksy i jest świetnym EDC choć ciut w stronę tool watcha.

Nomosy z serii  Club będą równie dobrym pomysłem, jest luma, 100 lum 200 m WR i są bardzo uniwersalne.

Grand Seiko w kwarcu ma serię modeli 37 mm, ewentualnie Wempe Iron Walker automat w rozmiarze 36 mm.

Ball na rękę 16,5 cm będzie IMO za duży, one się zaczynają od 40 mm i są często dość grube - np. Marvelight.

Tudor BB 36 to bardzo dobry wybór, uniwersalny i solidny zegarek, może warto zerknąć też na Tudor Royal 38 mm?


PS. Seiko SPB 143 / SPB 149 ? Tylko 46,5 mm lug to lug, klasyczny i uniwersalny diver, podejdzie do wszystkiego.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mam 16,5 cm nadgarstka i Ball Fireman Enterprise leży świetnie. On ma rozsądne 48 mm L2L, a do tego pierwsze ogniwo bransolety schodzi w dół i nie powiększa L2L. Mega wygodny zegarek, także na te mniejsze nadgarski. A jeśli chodzi o jakość wykonania, to teudno się do czegoś przyczepić. No i jest tryt 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 mm L2L jest wygodne dla mnie przy 18 - 18,5 cm nadgarstka, przy 16,5 cm celowałbym raczej w coś mniejszego a tryt fajny ale nie byłoby to dla mnie kluczowe kryterium wyboru ;)

Proponowany wyżej Marvelight to coś koło 13,5 mm grubości czyli jak dla mnie na EDC sporo, zgadzam się natomiast, że Enterprise to jeden z najfajniejszych modeli Balla.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich zaangażowanych za brak odpowiedzi w temacie - byłem pewien, że odpisałem. Mój błąd i dziękuje serdecznie za pomoc.

 

Propozycje Balla były bardzo ciekawe, prawie udało mi się wybić z głowy BB36 i dosyć mocno go rozważałem. W międzyczasie na ch24 pojawił się Black Bay 36 na bransolecie, w foliach i pełną 5 letnią (bez 6 dni) gwarancją za 1900 euro. W tej cenie żal było nie wziąć 🙂

 

Dziękuje jeszcze raz za świetne propozycje.

Edytowane przez btard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to pokaż tego BB36 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.