Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Vonziej

Prezent od siebie dla siebie. 1500-2000 PLN niewiemco do 41 mm

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i Koleżanki,

 

stoję przed dylematem zakupowym. Ostatnio mam niezłego pecha w związku z tym, ze 95% moich zakupów od października skończyło się niedojściem towaru i zwrotem (sytuacja z wczoraj - kupiłem SNA411 i zwrot po 14 dniach w dostawie bez żadnego wytłumaczenia powodu...). Także szukam waszej porady, bo chyba błądzę i los nie chce, żebym kupował to co sam wybieram 🤔 Zegarek ten ma też być swojego rodzaju nagrodą dla mnie od siebie za dostanie nowej pracy od 1 listopada (tak od wtedy szukam)... Budżet to 1500-2000 PLN, używki jak najbardziej wchodzą w grę. Fajnie byłoby gdyby była to marka z historią :)

 

Od razu podam specyfikację, którą chciałbym widzieć najlepiej:

- Szafir z AR

- minimum te 5/10 ATM

- Max 41 mm średnica

- Automat, nie kwarc, bo tych trochę mam ostatnio i się też przewinęły

 

Jeżeli chodzi o styl to w sumie nie wiem, wrzucam poniżej fotki aktualnej rotacji. Jest bardzo uboga, bo większości się wyzbyłem i pudło świeci pustkami ... :( Myślałem o tym Filghtmasterze, ale po tej akcji z Eglobal to już nie wiem sam... Może to był znak?

 

Poradźcie, podpowiedzcie proszę, bo sam już nie wiem co dodać. 

 

//Edycja. Tutaj wrzucam listę Waszych propozycji, które zdecydowanie mi się podobają (kolejność przypadkowa)

 

  1.  Laco Augsburg 
  2. Laco Aachen Taupe 39

 

IMG_20201128_142803.jpg

IMG_20201107_130130.jpg

IMG_20201223_134814.jpg.f3e9a5dc88d564150289fd5b420d4d94.jpg

IMG_20200922_094815.jpg

IMG_20201216_095733.jpg

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, radekzaj napisał:

 

Jest to bardzo fajny pomysł! Dziękuję. Stworzę listę w pierwszym poście! :)

 

Augsburg zawsze chodził mi po głowie, ale jakoś kliknąć go nie kliknąłem... może to czas?

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak bez historii to pilot Tisell na Miyocie, AR już w cenie Europejska dystrybucja:
https://www.tisellwatch.com/pilot-watch/

Można też tak jak ja zamówić bezpośrednio od producenta, dochodzi VAT/cło, ale w dalszym ciągu wychodzi taniej niż z Czech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, radekzaj napisał:

A jak bez historii to pilot Tisell na Miyocie, AR już w cenie emoji6.png Europejska dystrybucja:
https://www.tisellwatch.com/pilot-watch/

Można też tak jak ja zamówić bezpośrednio od producenta, dochodzi VAT/cło, ale w dalszym ciągu wychodzi taniej niż z Czech.

 

Tiselka miałem, ale Sub, świetne zegarki, ale skoro budżet jest do 2 tys, to czemu mam brać trochę taniej Koreański wytwór bez żadnej historii 😎 W końcu to nagroda ode mnie dla siebie 😈

 

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Tiselka miałem, ale Sub, świetne zegarki, ale skoro budżet jest do 2 tys, to czemu mam brać trochę taniej Koreański wytwór bez żadnej historii  W końcu to nagroda ode mnie dla siebie 
 
Oczywiście Rzuciłem luźną propozycję, ja zaczynałem od pilota San Martin, teraz będzie Tisell, może za jakiś czas Laco / Stowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, radekzaj napisał:

Oczywiście emoji846.png Rzuciłem luźną propozycję, ja zaczynałem od pilota San Martin, teraz będzie Tisell, może za jakiś czas Laco / Stowa emoji854.png

 

Ależ ja Ci bardzo dziękuję! Może masz jeszcze jakiś pomysł? 

 

Patrząc na te zegarki, które mam to co byś widział? Może jakiś Diver?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, basil napisał:

W tej kwocie to cos od Certiny , Tissota , Laco, ale polecam

Zeppelina tu wiecej info i zdjec https://www.pointtec.de/zeppelin/en/all-watches/men/622/hau-zeppelin-atlantic-automatik-swiss-eta-2824-2/sw200-steelcase-wr-5atm-sapphire-c.?c=403

 

No no! Siedzę w zegarkach od dawna, ale tego w ogóle  nie kojarzyłem! Czy on ma tarczę całą w lumie?!

 

Jedyny problem to toczy nie jest on zbyt elegancki do tego co już mam? Hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ależ ja Ci bardzo dziękuję! Może masz jeszcze jakiś pomysł? 
 
Patrząc na te zegarki, które mam to co byś widział? Może jakiś Diver?
Tradycyjnie trochę ponad budżet, ale może diver od Boldr?
https://www.boldrsupply.co/collections/odyssey-freediver

Zapytaj forumowego dystrybutora jaka cena jest u niego, może bliżej budżetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza cała w lumie, o jej jakości nic nie wiem,  Ale mechanizm to eta lub selita  i  wydaje mi sie  -odpowiednia jakośc do ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, radekzaj napisał:

Tradycyjnie trochę ponad budżet, ale może diver od Boldr?
https://www.boldrsupply.co/collections/odyssey-freediver

Zapytaj forumowego dystrybutora jaka cena jest u niego, może bliżej budżetu emoji6.png

 

Dziękuję, pomyślę, ale pierwsze wrażenia są hmm mieszane. Boldra znam i inny model bardziej mi się widział, tylko już dawno niedostępny.

 

Z Laco upatrzyłem takiego:

 

Laco-Aachen-Augsburg-Taupe-Watch-18.thumb.jpg.01008959a12a28d5ba31e2bbfadb715a.jpg

 

 

Jeszcze z Seiko zastanawiam się może nad nową serią:

 

Seiko-5-SRPE51K1.thumb.jpg.0b969959a85ff3331a5a25fb463c1f28.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał:

Jest na bazarku Orient Star Standard Date tutsj bodaj jako wz0061. Za 1700. Pewnie cos utargujesz a zegar wyrwie Cie z kapci. Polecsm recenzje na
https://2gwatchblog.com/pl/orient-star-standard-date-sdv02003w0-recenzja

U mnie jako jedyny ma dozywocie.

 

Dziękuję! Raczej jednak nie dopiszę z prostego powodu - biała/kremowa tarcza i srebrne wskazówki. Miałem już takie zegarki i na dłuższą metę było dla mnie źle z czytelnością.

 

Ogólnie jeżeli chodzi o Orienta to nigdy w życiu nie kupię już podstawowej linii bo logo po prostu mnie odrzuca, nie mogę na ręce się do tego przyzwyczaić :P Bardziej ze Stara przemawia do mnie wersja GMT niebieska, chyba na bazarku jest, ale budżet nie ten :(

 

A twój Citek, który tak często się pojawiał na forum? Signature to była linia chyba. nie ma dożywocia?

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest na bazarku Orient Star Standard Date tutsj bodaj jako wz0061. Za 1700. Pewnie cos utargujesz a zegar wyrwie Cie z kapci. Polecsm recenzje na
https://2gwatchblog.com/pl/orient-star-standard-date-sdv02003w0-recenzja

U mnie jako jedyny ma dozywocie.
Mogę tylko potwierdzić słowa kolegi powyżej, u mnie ten OS również ma dożywocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i w ogóle nie przeszkadza wam domniemana przeze mnie nieczytelność w każdych warunkach? Miałem Citizena pięknego, który własnie takie miał kolory i musiałem sprzedać...

 

 

Ten Samuraj wygląda obłędnie, tylko cena nie ta 🥴 Zerknijcie SBDY065, na filmie najlepiej widać co sie z tarczą dzieje

 

f5541cc97aa42c37676adfe60b4a86dc.thumb.png.e5a698105a2384525eeeda2072214c34.png

 

Podobnie Yema, ale w tym budżecie tylko kwarcyk...

 

14515102-amictjtaaq6px915pvep5xl1-ExtraLarge.thumb.jpg.68c9681d9d7d7d956e71e9ea9a8c7f83.jpg

 

 

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://reliowatches.com/collections/all
 

40A52291-FD76-4B37-9B54-91046F36C154.thumb.jpeg.f41b7a59eb6d6e60dc9b9a0f9639091c.jpeg
 

F74F6BD8-85A8-49EE-9B40-B109E7E5D3D2.thumb.jpeg.27c91e6de0754230df9a3979b117a3de.jpeg

 

Jesli może być klocek 42 mm to Amphibia Reef GMT jest jak dla mnie przekozak!

 

https://www.vostok-watches24.com/e-home/e-amfibia/e-reef/#cc-m-product-13659227692

67977264-BBC1-42F9-BB34-845577B9F3E6.thumb.jpeg.e0d2ccd040687cf927eb223758664bfc.jpeg

 

Nie patrz na pasek bo jest straszny ale budżetu by zostało na coś fajniejszego, wersja bez GMT jest cieńsza jak coś :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze taki speedbird:

36mm koperta

bardzo fajnu antyrefleks i lekko wypukle szklo ( z tego powodu odradzam piloty laco, ja bylem rozczarowany tym jak na zywo wygladal)

data

fajna bransoleta

bdb luma

Jak cos to nowy 325£ Czyli w budzecie.
Trochę taniej u mnie, bo zamierzam go wrzucic na bazarek;)

 

4CC81F8D-B3D4-4342-82F3-A2BD04E81FDA.jpeg

4B279559-54D9-4C37-97AF-60130D7845B5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Dziękuję! Raczej jednak nie dopiszę z prostego powodu - biała/kremowa tarcza i srebrne wskazówki. Miałem już takie zegarki i na dłuższą metę było dla mnie źle z czytelnością.
 
Ogólnie jeżeli chodzi o Orienta to nigdy w życiu nie kupię już podstawowej linii bo logo po prostu mnie odrzuca, nie mogę na ręce się do tego przyzwyczaić  Bardziej ze Stara przemawia do mnie wersja GMT niebieska, chyba na bazarku jest, ale budżet nie ten
 
A twój Citek, który tak często się pojawiał na forum? Signature to była linia chyba. nie ma dożywocia?
Jest bardzo czytelny. Przeczytaj recenzje. Wskazowki i indeksy nie sa w n8m srebrne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sielwolf napisał:

Mnie ostatnio wpadl w oko taki model

https://newmarkwatchcompany.com/newmark52field/

Na YT na kanale just one more watch jest świeża recenzja.  Jak nie masz nic przeciwko kwarcom ( ale tu oryginalnie 21600 bph) to to jest fajna opcja). Wysyłka z GB.

 

 

Filmik widziałem u Jody'ego, piękny zegarek... Natomiast nie chcę kwarcowego teraz, bo mam ich już nadmiar :)

 

38 minut temu, cordi7 napisał:

https://reliowatches.com/collections/all

Jesli może być klocek 42 mm to Amphibia Reef GMT jest jak dla mnie przekozak!

 

https://www.vostok-watches24.com/e-home/e-amfibia/e-reef/#cc-m-product-13659227692

Nie patrz na pasek bo jest straszny ale budżetu by zostało na coś fajniejszego, wersja bez GMT jest cieńsza jak coś :)

 

 

Tutaj niestety żadna opcja mi się nie podoba :(

 

12 minut temu, luukasz napisał:

Moze taki speedbird:

36mm koperta

bardzo fajnu antyrefleks i lekko wypukle szklo ( z tego powodu odradzam piloty laco, ja bylem rozczarowany tym jak na zywo wygladal)

data

fajna bransoleta

bdb luma

Jak cos to nowy 325£ Czyli w budzecie.
Trochę taniej u mnie, bo zamierzam go wrzucic na bazarek;)

 

Dziękuję za propozycje, niestety to nie dla mnie zegarek. Nie widzi mi się. W podobnej cenie mam Laco ewentualnie...

 

8 minut temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał:

Jest bardzo czytelny. Przeczytaj recenzje. Wskazowki i indeksy nie sa w n8m srebrne.

 

To przepraszam bardzo, pooglądam raz jeszcze wtedy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał:

Jest na bazarku Orient Star Standard Date tutsj bodaj jako wz0061. Za 1700. Pewnie cos utargujesz a zegar wyrwie Cie z kapci. Polecsm recenzje na
https://2gwatchblog.com/pl/orient-star-standard-date-sdv02003w0-recenzja

U mnie jako jedyny ma dozywocie.

Podpisuje się, zegarek na żywo robi piorunujące wrażenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś markowego a nieoczywistego, np. Orient Star RE-AU0206B00B. Na creationwatches coś ponad 300 EUR.

 

obraz.png.489af35b407f257efa732e095b36de49.png

 

Taki field watch od Hamiltona też mógłby być ciekawy. Mnie jakoś do końca nie zachwyca, ale w końcu to nie mnie ma się podobać.

 

obraz.png.849932d558f74ffeddfafe1da8d382c7.png

 

Pilot Laco to też fajna opcja. Gdybyś brał Laco na Miyocie 8xxx, to koniecznie zaznacz i upewnij się, żeby wysłali Ci sztukę z nowszą wersją mechanizmu, już ze stop-sekundą. Niedawno przeszli na te nowsze wersje mechanizmu ale jeszcze mogą wysłać zegarek ze starym mechanizmem.

Jeżeli jednak chodzi o fliegery, to z tego co widziałem, bardzo fajne jakościowo zegarki robi niemiecka firma Dekla. W środku Sellita SW-200 lub ETA 2824. Praktycznie cały zegarek można sobie skonfigurować - rozmiar, typ tarczy, rodzaj lumy, rodzaj koronki (cebula/diament), stronę montażu koronki (po lewej/po prawej) a nawet rodzaj wykończenia koperty (szlif, piaskowanie). Także grawer - ten historyczny z numerem specyfikacji (robiony maszynowo) jak i własny. Wskazówki są barwione termicznie. Wygląda to bardzo fajnie, niestety kosztuje trochę ponad budżet, bo prawie 2500 PLN. Ale szczerze powiedziawszy, przeskok od budżetowej wersji Laco do takiej Dekli jest ogromny. Zegarek Laco jest atrakcyjny cenowo, ale nie bez powodu, bo robiony jest budżetowo. Laco robiony tak jak Dekla kosztuje już dwa razy tyle co Dekla.

Mnie się bardzo podoba wersja w kopercie z brązu. Wygląda jak moja wymarzona Stowa, ale jest o połowę tańsza. Czytałem kiedyś wątek na WUSie i kupujący byli bardzo zadowoleni z jakości. Może sam się kiedyś skuszę. Niestety brąz to dalsze 550 PLN do ceny.

 

https://deklawatches.com/en/pilot/

obraz.png.d74bd6fac032cae9a06f307a99059648.png

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

Coś markowego a nieoczywistego, np. Orient Star RE-AU0206B00B. Na creationwatches coś ponad 300 EUR.

 

obraz.png.489af35b407f257efa732e095b36de49.png

 

Jakoś nigdy mi nie było blisko do Orient Stara... Ale tym modelem pozamiatali! 

 

Świetne połączenie kolorystyczne. Petarda! 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A budżet przekroczysz czy nie bardzo.

Może Lum-tec 300m 40mm.

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.