Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
WojtekL.

Rotomat się zepsuł :-(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wie ktoś z Szanownych Forumowiczów co to za rotomat? Padła mi elektronika sterująca i próbuje go jakoś naprawić, ale skoro steruje tym mikroprocesor, to jedynie wymiana wchodzi w rachubę, a jako, że nie wiem co to za firma to i nie wiem gdzie szukać części/ serwisu fabrycznego Może ktoś wie co to za produkt? Może macie jakiegoś szpeca, który da sobie z tym radę?7144a42e949f0f6d757043f9044f1900.jpg282be839d81783af1afdc66d076b8c1e.jpg56abf33f8d37bf3268389db73912cf49.jpg582588f711198e20c5b1398bd3328e01.jpg857d263889884257bc4c4137a41e6b24.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz oddać do jakiegoś elektronika, żeby posprawdzał wszystko na przyrządach. Jeśli nie ma tabliczki producenta na spodzie, to raczej żadnych części do niego nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z takim rozmawiałem i powiedział, że zbudowanie tego od podstaw raczej jest nie opłacalne, nie zaprogramuje mi pamięci na nowo, więc szukam chyba gotowej elektroniki

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz wskazać ten mikroprocesor? Bo jakoś widzę kilka prostych przewlekanych elementów i żadnego procesora. Pokaż chociaż drugą stronę płytki, ale niczego się tam nie spodziewam. Zwykły prosty układ regulacji obrotów sterowany potencjometrami, jak mniemam i tyle. Ewentualnie jeszcze jakiś układ czasowy, chociaż ja go tu raczej nie widzę. Nie działa całość, to poleciał układ zasilania. Nie działa jedna sekcja, to poleciał zapewne tranzystor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, WojtekL. napisał:

nie zaprogramuje mi pamięci na nowo,

 

Jak już wspomniano,tu nie widać nic co można by zaprogramować.

Zmień fachowca,diagnoza i naprawa powinna być prosta i tania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od spodu jest kość. Steruje ilością obrotów i programami typu lewo/prawo3707a00228780ff21de7f13ec3a2d964.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zasilacz mam 4volt, tam są płytki na 3 silniki, tylko to 3 volt napięcia, podejdzie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci podesłałem ten link jako przykład. Nie musi być dokładnie ten układ z linku. Zapytaj majstra, bo ja nie wiem, jak u Ciebie było zrobione. Bardzo możliwe, że podejdzie i zasilacz był na wyższe napięcie, bo ktoś policzył spadki napięć i tak mu wyszło. Możliwe też, że układ był na 5V i dali mniejszy żeby był zapas. Tego nie wiem. Sam scalak miał podane zasilanie z zakresu od 2,5V do 5V i najprawdopodobniej nie miał zrobionej stabilizacji zasilania, więc dali mniejszy zasilacz, żeby nie pracował na górnej granicy i się nie spalił. Nie zadziałało i jednak walnął. Bywa. Źle zrobiona konstrukcja i tyle. Sprawdź, czy na silnikach nie ma napisanego napięcia zasilania, będzie coś wiadomo. Nie wiem też, czy miałeś układ zatrzymujący po otwarciu pokrywy, tutaj jest wejście na kontaktron albo czujnik mechaniczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.