Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Grzesiek23

Zegarek casualowy do około 5-6k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, 

 

Szukam zegarka męskiego do noszenia na co dzień. Obecnie posiadam Poljota Aviator - jak na zdjęciu, oraz Atlantica Worldmaster. Szukam czegoś do powiększenia kolekcji.

 

Aviator 3603 vs Aviator 2416 vs Adriatica Pilot - Jaki zegarek... - Klub  Miłośników Zegarów i Zegarków

 

Czego szukam?

 

Mechanizm - automat, lub ręcznie nakręcany.

Budżet około 5-6k.

Nowy lub używany.

Mój obwód nadgarstka 17,5cm.

Maksymalna średnica zegarka bez koronki 42mm.

Myślałem o zakupie na portalu chrono24, jeżeli nie będzie możliwości zakupu w Polsce.

 

Ostatnio przeglądałem właśnie wyżej wymieniony portal i bardzo spodobał mi się zegarek Tag Geuer Formula 1 Calibre 7. Widziałem że używki można kupić za około 5 tysięcy, ale jakoś boję się takich zakupów na odległość, może w Polsce uda mi się coś znaleźć? :) 

 

Proszę Was, fachowców o opinię o wyżej wymienionym zegarku, może polecicie coś innego ciekawego? Zależy mi też na tym żeby zegarek nie stracił jakoś bardzo na wartości i może kiedyś jak będę chciał go odsprzedać to żeby nie było z tym problemów. 

 

Pozdrawiam wszystkich!

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przyjrzyj się ofercie Ball, np. Fireman Enterprise. Mam i bardzo polecam. Bardzo dobrze wykonany, marka z ciekawą historią no i tryt 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinn 556 trochę podobny do mojego Poljota :) Ball całkiem ładny, a co sądzicie o tym TH o którym pisałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaracer to świetny zegar. Jeżeli go kupisz to na pewno nie będziesz zawiedziony. 

 

Podobają Ci się divery? 

Zerknij do tego tematu. Może znajdziesz jakąś inspiracje. 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, przejrzę temat. Właśnie z TH zależało mi na automacie a nie na kwarcowym. Ten o którym pisałem to Formula 1, czy jest równie dobry jak Aquaracer? Widziałem np Aquaracer Calibre 5 ale to już bliżej 10k. Raczej jako następny krok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh, przepraszam, czytałem szybko. Cóż, TH Formula 1 jest dla fanów F1 :) Swego czasu mi się formula podobała i też chciałem ją kupić. Ale poszedłem krok dalej i skończyło się na Carrerze. Która dokładnie referencja tego modelu? 

 

Jak dobrze kojarzę Caliber 7 to komplikacja GMT? Potrzebujesz dodatkowej wskazówki godzinowej? Jak nie to nie ma co kombinować i brać wersję z 3 wskazówkami (caliber 5?), będzie czytelniejsza.

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki dodatkowej nie potrzebuję. 

 

Może faktycznie lepiej szukać Aquaracera, coś takiego np: https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/21062_Tag_Heuer_Aquaracer_300m_Quartz_WAY111ABA0928

 

Tylko doczytałem że waga takiego zegarka to około 150g, a ja obecne zegarki mam w wadze maksymalnej do 90g. Trochę mnie to zaczęło zastanawiać i dobrze by było żebym pierw przymierzył taki zegarek, jak będzie leżał. Najgorzej że ciężko o takie zegarki żeby oglądnąć na miejscu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 tys. to trochę kasy za kwarcowy zegarek :< W tej cenie dostaniesz inne, równie ciekawe zegarki i to w automacie.

Co do wagi to divery mają swoje wymiary (do tego bransoleta). Mój Oris Aquis (41,50mm) waży chyba 150g. W ogóle nie czuje tej wagi na nadgarstku.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem już z kolegą o moim 65 z bazarku, ale jest mocno ukierunkowany na TH. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może premierowy Epos for Poland, właśnie zadebiutował na rynku :)

20201212_100822.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Passionat napisał:

Może premierowy Epos for Poland, właśnie zadebiutował na rynku :)

20201212_100822.jpg

Świetny ten Epos. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym możesz rozważyć też coś od Christophera Warda. To doskonale wykonane zegarki i na Forum cieszą się bardzo dobrą opinią. Mają takie sportowo-eleganckie modele. Od podanych na stronie internetowej cen, to ostatnio  prawie bez przerwy jest jakieś 15% rabatu.

 

https://www.christopherward.com/watches

 

Parę przykładów:

 

obraz.png.8c15641666b38fe42ca2ba23c15c4647.png

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO proponowany już Sinn 556 spełnia wszystkie wymagania, zerknij zwłaszcza na wersję z nakładanymi indeksami 556 I B.

 

D5C7A607-F3FE-4FD4-A0C0-4E10B9DD995F.thumb.jpeg.08dadfde3e9be8506f657ca1c27c51de.jpeg
 

PS. Nie wiem gdzie widzisz podobieństwo do obecnego Poljota :P

 

764D32FB-2E60-4383-A120-20E1D7EC7295.jpeg.5a411014ea2aebe7189418a2d437d820.jpeg
 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2020 o 13:39, Grzesiek23 napisał:

Wskazówki dodatkowej nie potrzebuję. 

 

Może faktycznie lepiej szukać Aquaracera, coś takiego np: https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/21062_Tag_Heuer_Aquaracer_300m_Quartz_WAY111ABA0928

 

Tylko doczytałem że waga takiego zegarka to około 150g, a ja obecne zegarki mam w wadze maksymalnej do 90g. Trochę mnie to zaczęło zastanawiać i dobrze by było żebym pierw przymierzył taki zegarek, jak będzie leżał. Najgorzej że ciężko o takie zegarki żeby oglądnąć na miejscu :(

Ten kwarc nie ma ceramicznego bezela. Jak porównasz na żywo automat i kwarc to zwrócisz się niemal napewno ku automatowi. Na olx są obecnie dwa automaty 43 mm za +/-7k. Ja mam 41mm waga jest idealna. 

Moim zdaniem w porównaniu do ceramicznego hydroconquesta (który jest bardzo ładny) TH jest mniej oficjalny i będzie lepszy „na codzień”, oczywiście każdy inaczej rozumie to na codzień ze względu na rodzaj pracy. Mam na myśli mniej formalny charakter;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, cordi7 napisał:

IMO proponowany już Sinn 556 spełnia wszystkie wymagania, zerknij zwłaszcza na wersję z nakładanymi indeksami 556 I B.

 

D5C7A607-F3FE-4FD4-A0C0-4E10B9DD995F.thumb.jpeg.08dadfde3e9be8506f657ca1c27c51de.jpeg
 

PS. Nie wiem gdzie widzisz podobieństwo do obecnego Poljota :P

 

764D32FB-2E60-4383-A120-20E1D7EC7295.jpeg.5a411014ea2aebe7189418a2d437d820.jpeg
 

 

 

Mówiłem o tym Sinie który zobaczyłem jako pierwszy w google po wpisaniu tego modelu :)

 

image.thumb.png.6a7fab084c953c03e2af6f2e5fac3c80.png

 

 

 

 

 

4 godziny temu, Tomekck napisał:

Ten kwarc nie ma ceramicznego bezela. Jak porównasz na żywo automat i kwarc to zwrócisz się niemal napewno ku automatowi. Na olx są obecnie dwa automaty 43 mm za +/-7k. Ja mam 41mm waga jest idealna. 

Moim zdaniem w porównaniu do ceramicznego hydroconquesta (który jest bardzo ładny) TH jest mniej oficjalny i będzie lepszy „na codzień”, oczywiście każdy inaczej rozumie to na codzień ze względu na rodzaj pracy. Mam na myśli mniej formalny charakter;)

Mógłbyś wrzucić informację który dokładnie masz model? Jaką ma wagę? :) Zdecydowanie wolałbym 41mm.

Edytowane przez Grzesiek23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nadal to podobieństwo słabe... A idąc tym tropem pewnie można by twierdzić, że wszystkie trzywskazówkowe zegarki są do siebie podobne 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzesiek23 napisał:

 

 

Mówiłem o tym Sinie który zobaczyłem jako pierwszy w google po wpisaniu tego modelu :)

 

image.thumb.png.6a7fab084c953c03e2af6f2e5fac3c80.png

 

 

 

 

 

Mógłbyś wrzucić informację który dokładnie masz model? Jaką ma wagę? :) Zdecydowanie wolałbym 41mm.

 

Godzinę temu, Grzesiek23 napisał:

 

 

Mówiłem o tym Sinie który zobaczyłem jako pierwszy w google po wpisaniu tego modelu :)

 

image.thumb.png.6a7fab084c953c03e2af6f2e5fac3c80.png

 

 

 

 

 

Mógłbyś wrzucić informację który dokładnie masz model? Jaką ma wagę? :) Zdecydowanie wolałbym 41mm.

WAY211A.BA0928

Wagi niestety nie znam i nie mam jak sprawdzić. 41 mm w sklepach jest już chyba niedostępny bo podobno się produkcja skończyła. Na Chrono się pojawia w różnych wersjach. 

22AC9E04-67AE-4B9C-9B48-90927B46D2EB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fidelio napisał:

Nadal to podobieństwo słabe... A idąc tym tropem pewnie można by twierdzić, że wszystkie trzywskazówkowe zegarki są do siebie podobne 😉

Na pierwszy rzut oka są podobne i dla niewprawnego oka nie widać dużo różnic, podobna koperta, podobna czcionka na tarczy no i wiadomo kolor. Jeżeli dla Ciebie są zupełnie inne to ok, ja widzę podobieństwa i nie chciałbym tak podobnego zegarka :)

 

Tomekck - dziękuję, będę szukał. Właśnie coś takiego chciałbym zakupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ze TH Aquaracer bo bardzo dobry wybór. Sam posiadam wersje quartz. W tym przedziale cenowym automat będzie ciężko znaleźć w dobrym stanie, dlatego zastanów się nad wersja quartz, jeśli bateria Cię nie odstrasza.

445FD07B-9C3F-4A97-9DF2-19D1B99BE30B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.