Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
WBet

Za co płace? - 2,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

zastanawiam się za co płace w zegarku za 2400zł, który ma kwarc i żadnych metali szlachetnych? Mechanizm też nie kosztuje nawet połowy tej ceny, więc o co tu chodzi - marka?

Zegarek już kupiony na prezent gwiazdkowy, bo podobał się drugiej osobie, po prostu mnie to bardzo zaciekawiło :)

 

Tissot V8 Quartz Chronograph

 

link:

https://www.tissotwatches.com/pl-pl/t1064173605100.html

 

 

Edytowane przez WBet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka

Swiss Made 

Design

Marketing 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w zasadzie ten zegarek różni się tylko wyglądem powiedzmy od innego tissota za 1k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego Tissota? :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, evilym napisał:

Jakiego Tissota? :)

 

No tego za 1k.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, WBet napisał:

Czyli w zasadzie ten zegarek różni się tylko wyglądem powiedzmy od innego tissota za 1k?

No i ceną się jeszcze różni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RysiekOchodzki napisał:

No i ceną się jeszcze różni.

Leagueoflegends - najlepsze znaleziska i wpisy o #leagueoflegends w  Wykop.pl - od wpisu 52669937

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię rozczarować. Mechanizm to nie jest połowa ceny. A dla firmy Tissot cena/koszt tego mechanizmu to pewnie jakieś 30% tej ceny.

 

obraz.png.77bc8b1028cdd77264840f4d3b88cb62.png

 

Mnie w sumie to dużo bardziej zawsze ciekawiło za co się płaci 250 PLN w perfumerii za flakonik perfum/wody toaletowej 😉

No i nie zapominajmy, że w cenie 2400 PLN (chociaż tak praktycznie to za ten zegarek raczej jakieś 2000 PLN) kwota około 450 PLN to podatek VAT.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

Mnie w sumie to dużo bardziej zawsze ciekawiło za co się płaci 250 PLN w perfumerii za flakonik perfum/wody toaletowej 😉

 

 

Jak i w zegarkach - za bełkot marketingowy i markę. A to i tak niska cena jak na flakon perfum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i ceną się jeszcze różni.

Ha, ale ten jest przecież jeszcze czarny, a tamten nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie wiem o jakiego innego Tissota chodzi :D


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

No i nie zapominajmy, że w cenie 2400 PLN (chociaż tak praktycznie to za ten zegarek raczej jakieś 2000 PLN) kwota około 450 PLN to podatek VAT.

do tego podatek dochodowy, utrzymanie sklepu, pracownik, księgowa itp ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nima letko 😏.

Edytowane przez rink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie nosisz okularów... Tam to dopiero jest: 1000 PLN za kawałek plastiku lub metalu ze znakiem towarowym.

 

A tak na poważnie to już koledzy wymienili większość elementów składających się na cenę. Na pewno nie jest to suma kosztów elementów użytych w produkcji

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co maja powiedzieć ci ,którzy chcą kupić Rolexa ? :)

Ale kto bogatemu zabroni ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten zegarek tyle kosztuje? Bo tyle ludzie są skłonni za niego zapłacić, dlaczego Rolex kosztuje kilkadziesiąt tysięcy? Ano z tego samego powodu, to tzw. paradoks Veblena, w skrócie im droższy produkt luksusowy tym większy na niego popyt, czyli im mniej ludzi stać na dobro które posiadam, tym bardziej wzrasta mój status w społeczeństwie. Głupota? Dla mnie tak, ale tak to już działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Szpindlakfan napisał:

Dlaczego ten zegarek tyle kosztuje? Bo tyle ludzie są skłonni za niego zapłacić, dlaczego Rolex kosztuje kilkadziesiąt tysięcy? Ano z tego samego powodu, to tzw. paradoks Veblena, w skrócie im droższy produkt luksusowy tym większy na niego popyt, czyli im mniej ludzi stać na dobro które posiadam, tym bardziej wzrasta mój status w społeczeństwie. Głupota? Dla mnie tak, ale tak to już działa :)

Akurat nie sądzę by "zwykłe" Rolexy były dostatecznie selektywne na efekt Veblena. To raczej Patki (Pateki), VC, Bovet czy inne tego typu sikory. Ale reszta się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza paradoksami opisanymi w książkach do podstaw mikroekonomii jest jeszcze moda, czy tzw. owczy pęd i wiele innych indywidualnych czynników, których tutaj nie opiszemy, decydujących o tym, że ktoś chce kupić dany zegarek (i nie tylko) za daną kwotę, w domyśle przekraczającą jego wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Makiavel88 napisał:

Akurat nie sądzę by "zwykłe" Rolexy były dostatecznie selektywne na efekt Veblena

Są, bo po prostu rolex to jest ta marka znana na całym świecie jako symbol luksusowego zegarka. Patka czy inne zna globalnie zdecydowanie mniej osób. To oczywiście tylko kwestia marketingu... w tym amerykańskich filmów z dawniejszych lat. Zbudowali markę jako wielki prestiż choć zegarek można kupić już za kilka tys. $...


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Balansujący Na Osi napisał:

Poza paradoksami opisanymi w książkach do podstaw mikroekonomii jest jeszcze moda, czy tzw. owczy pęd i wiele innych indywidualnych czynników, których tutaj nie opiszemy, decydujących o tym, że ktoś chce kupić dany zegarek (i nie tylko) za daną kwotę, w domyśle przekraczającą jego wartość.

Owczy pęd też jest opisany w tych podręcznikach 😉 I jeszcze efekt snobizmu 🙂

 

@up w efekcie Veblena nie chodzi o rozpoznawalność tylko o selektywność. Kupujesz to na co innych nie stać, żeby pokazać, że możesz. Nie chce mi się szukać krzywych popytu na Rolexy ale nie sądzę by wskazywały na dodatnią korelację ceny i ilości nabywanej. Osobiście tłumaczę ten efekt studentom raczej na Patkach niż Rolexach i raczej na Rollsach niż na Mercedesach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodaję, że wszystko książkowo pięknie, tylko, że za każdą decyzją nie stoi jeden czynnik ani nawet dwa ceteri paribus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2020 o 14:28, agremi napisał:

olex to jest ta marka znana na całym świecie jako symbol luksusowego zegarka.

O ile ktoś się interesuje zegarkami :D w gronie moich znajomych tylko jeden kolega nosi zegarek i to Casio za jakieś 300-400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, andrzejp1242 napisał:

Możesz rozwinąć , co masz na myśli?

Mam na myśli to, że w dzisiejszych czasach naprawdę mało kto nosi zegarek, a jak już się zdarzy to w cenie +/-400 zł.Koledze, który nosi zegarek zadałem pytanie czy zna takie marki jak Delbana, Certinę, Omega czy tam Rolex ( już nie pamiętam, ale z "tych luksusowych" ) to patrzył na mnie jak na kosmitę :) Dlatego wg mnie kupowania zegarka "luksusowego", aby się pochwalić mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.