Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
WBet

Za co płace? - 2,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Casio nie stanie się luksusowy że względu na cenę. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2020 o 16:35, Makiavel88 napisał:

 

@up w efekcie Veblena nie chodzi o rozpoznawalność tylko o selektywność

Nie znam się na efekcie Veblena tak jak Ty, bo to kompletnie nie moja branża ani zainteresowania ☺️, natomiast wydaje mi się (również nie sprawdzałem danych historycznych i statystycznych - i nie planuję), że rolex jest właśnie bardzo dobrym przykładem. Rolex powiedzmy 60 lat temu był produktem dużo, ale to dużo bardziej przystępnym cenowo niż dzisiaj (mówię oczywiście o społeczeństwach tzw. zachodu, nie o demoludach) i był też mniej pożądany, od tego czasu wypromował się na taki „luksus”, że właśnie wywindował ceny jednocześnie windując pożądanie (nie wiem co bardziej). Mercedes dzisiaj jest chyba dużo bardziej dostępny niż 50 lat temu - wydaje się że cena relatywna nie wzrosła wraz z pożądaniem jak to ma miejsce w roleksie. Innymi słowy zdegradował się jego prestiż i ekskluzywność moim zdaniem znacznie spadła, więc tu zgoda. Patek i Rolls były i są na szczycie - nie wiem czy ich pożądanie specjalnie się w tym czasie zmieniło, podobnie jak cena - chyba trudno już o to ze względu na cenę i zbyt małą grupę docelową. Wydaje się, że by obserwować efekt Veblena, produkt musi być dostępny dla stosunkowo wąskiej, ale jednak wystarczająco szerokiej grupy - jak na coś stać 10 osób na świecie efekt Veblena raczej nie wystąpi - produkt kupi 10 osób i po zabawie...
Podkreślam, to moje przemyślenia, zupełnie przy okazji, na forum zegarkowym, a nie stwierdzenie racji, ani negowanie Twej kompetencji w dziedzinie. 😉🤗


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Pawel88 napisał:

Mam na myśli to, że w dzisiejszych czasach naprawdę mało kto nosi zegarek, a jak już się zdarzy to w cenie +/-400 zł.Koledze, który nosi zegarek zadałem pytanie czy zna takie marki jak Delbana, Certinę, Omega czy tam Rolex ( już nie pamiętam, ale z "tych luksusowych" ) to patrzył na mnie jak na kosmitę :) Dlatego wg mnie kupowania zegarka "luksusowego", aby się pochwalić mija się z celem.

Od kiedy to zegarki kupuje się żeby się pochwalić? Myślałem że zegarek kupuje się dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, eye_lip napisał:

Casio nie stanie się luksusowy że względu na cenę. 

Jasne że nie , raczej to była odpowiedź dla kolegi Pawel88 , jakoś tak jego wpis "i to Casio" zabrzmiał przynajmniej dla mnie dziwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, eddi87 napisał:

Od kiedy to zegarki kupuje się żeby się pochwalić?

W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pawel88 napisał:

Dlatego wg mnie kupowania zegarka "luksusowego", aby się pochwalić mija się z celem.

Dużo zależy też od tego w jakim towarzystwie człowiek się obraca. 

Jeżeli mówimy o kimś, kto zarabia w okolicy średniej krajowej,  Rolex nie zrobi na nim wielkiego wrażenia, bo nawet nie wie, ile taki zegarek kosztuje. Tutaj "robotę" zrobią wakacje na Dominikanie, nowy Passat czy inne dobra, których wartości są znane "przeciętnemu" obywatelowi. 

 

Są chyba jednak "kręgi", gdzie dobry ubiór oraz dodatki takie jak zegarki mają znaczenie. Bussines, menedżerowie wysokiego szczebla czy hm... polityka? :)

 

Wartość, wartością, ale co by nie powiedzieć o Rolku to fakt, że jako jedyna zegarkowa marka ma blisko 100% rozpoznawalność :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, evilym napisał:

Dużo zależy też od tego w jakim towarzystwie człowiek się obraca. 

Jeżeli mówimy o kimś, kto zarabia w okolicy średniej krajowej,  Rolex nie zrobi na nim wielkiego wrażenia, bo nawet nie wie, ile taki zegarek kosztuje. Tutaj "robotę" zrobią wakacje na Dominikanie, nowy Passat czy inne dobra, których wartości są znane "przeciętnemu" obywatelowi. 

 

Są chyba jednak "kręgi", gdzie dobry ubiór oraz dodatki takie jak zegarki mają znaczenie. Bussines, menedżerowie wysokiego szczebla czy hm... polityka? :)

 

Wartość, wartością, ale co by nie powiedzieć o Rolku to fakt, że jako jedyna zegarkowa marka ma blisko 100% rozpoznawalność :)

 

 

Ciekawe wnioski.. szkoda, że nijak się mają do rzeczywistości.

 

Znam wiele osób zarabiających w okolicy średniej krajowej i nie raz zagadnę o zegarkach i większość z tych osób wie ile zegarek na R kosztuje, a na pewno nie "robią roboty" u nich wakacje na Dominikanie i nowy Passat... Może w złym towarzystwie bywam.

 

A już to, że Rolex jako jedyna marka ma "blisko" 100% rozpoznawalność to już kompletna bzdura..

Edytowane przez Balansujący Na Osi
cytat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Balansujący Na Osi napisał:

 

Ciekawe wnioski.. szkoda, że nijak się mają do rzeczywistości.

 

Znam wiele osób zarabiających w okolicy średniej krajowej i nie raz zagadnę o zegarkach i większość z tych osób wie ile zegarek na R kosztuje, a na pewno nie "robią roboty" u nich wakacje na Dominikanie i nowy Passat... Może w złym towarzystwie bywam.

 

A już to, że Rolex jako jedyna marka ma "blisko" 100% rozpoznawalność to już kompletna bzdura..

Rolex ma najwyższą rozpoznawalność wśród wszystkich marek zegarkowych na świecie. 

 

Jako jedyna firma zegarkowa znajduje się od lat na czele rankingów. Np RepTrak 2020 poniżej

 

Introducing 2020's Top 10 Most Reputable Companies Worldwide

 

2020_GRT_Infographic_RepTrak_preview.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Balansujący Na Osi napisał:

 

Ciekawe wnioski.. szkoda, że nijak się mają do rzeczywistości.

 

Znam wiele osób zarabiających w okolicy średniej krajowej i nie raz zagadnę o zegarkach i większość z tych osób wie ile zegarek na R kosztuje, a na pewno nie "robią roboty" u nich wakacje na Dominikanie i nowy Passat... Może w złym towarzystwie bywam.

 

A już to, że Rolex jako jedyna marka ma "blisko" 100% rozpoznawalność to już kompletna bzdura..

No to jak masz takie złe towarzystwo to trzeba zmienić :o

 

I nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z rozpoznawalnością Rolexa. To że to jedyna marka czy, że nie jest aż tak znana. Rozwiń proszę. 

 

A żeby uzupełnić post kolegi @eye_lip

 

https://robbreport.com/style/watch-collector/how-rolex-became-the-most-recognized-luxury-watch-brand-in-the-world-2900561/

 

https://luxe.digital/business/digital-luxury-ranking/most-popular-luxury-brands/

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne, mam to gdzieś ile osób rozpoznaje Rolexa ale powtórzę;

20 minut temu, Balansujący Na Osi napisał:

A już to, że Rolex jako jedyna marka ma "blisko" 100% rozpoznawalność to już kompletna bzdura..

 

Oczywiście nie rozstrzygniemy tu ile to jest "prawie" ale żadna marka nie ma "prawie 100% rozpoznawalności" bo to wartość czysto teoretyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Pawel88 napisał:

Mam na myśli to, że w dzisiejszych czasach naprawdę mało kto nosi zegarek, a jak już się zdarzy to w cenie +/-400 zł.Koledze, który nosi zegarek zadałem pytanie czy zna takie marki jak Delbana, Certinę, Omega czy tam Rolex ( już nie pamiętam, ale z "tych luksusowych" ) to patrzył na mnie jak na kosmitę :) Dlatego wg mnie kupowania zegarka "luksusowego", aby się pochwalić mija się z celem.

Widzisz a ja mam sporo znajomych, którzy noszą zegarki mechaniczne a o zgrozo większość ma po kilka/kilkanaście sztuk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to bzdura, że ludzie zegarków nie noszą. Noszą, i te za 400 i za 4000 i za 40000 PLN. Kolega @Pawel88 na innym świecie żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Makiavel88 napisał:

Bo to bzdura, że ludzie zegarków nie noszą. Noszą, i te za 400 i za 4000 i za 40000 PLN. Kolega @Pawel88 na innym świecie żyje.

noszą i za 400 000 :) i droższe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tak dla przykładu dawałem te wielokrotności.

A potem zobaczyłem pięknego Pateka w dziale sprzedam i zacząłem żałować, że nie mam wolnych 100 tysięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Makiavel88 napisał:

Oczywiście, tak dla przykładu dawałem te wielokrotności.

A potem zobaczyłem pięknego Pateka w dziale sprzedam i zacząłem żałować, że nie mam wolnych 100 tysięcy. 

Patka... :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mario1971 napisał:

Patka... :)

Właśnie zawsze mam wątpliwości przy odmianie. Ale przyjmuję korektę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Makiavel88 napisał:

Właśnie zawsze mam wątpliwości przy odmianie. Ale przyjmuję korektę. 

Ci, co chcą w bluźnierczy sposób przyrównać tę markę do poziomu szamba, celowo napiszą Pateka ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Makiavel88 napisał:

Właśnie zawsze mam wątpliwości przy odmianie. Ale przyjmuję korektę. 

A to dziwne bo w języku polskim jest to naturalna odmiana tak jak korek korka, kubek kubka bożek bożka etc. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki słownik ortograficzny PWN

Patek Philippe (marka i firma) Pat•ka Philip•pe’a, z Pat•kiem Philip•pe’em, o Pat•ku Philip•pie 
patek philippe (zegarek marki Patek Philippe) pat•ka philip•pe’a, pat•kiem philip•pe’em, o pat•ku philip•pie; pat•ki philip•pe’y, pat•ków philip•pe’ów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętam. 

24 minuty temu, mario1971 napisał:

Ci, co chcą w bluźnierczy sposób przyrównać tę markę do poziomu szamba, celowo napiszą Pateka ;)

Mi właśnie "Patka" brzmi mało dostojnie. Ale już nie mam wątpliwości, że poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Makiavel88 napisał:

Kolega @Pawel88 na innym świecie żyje.

Zyje na normalnym świecie i na prawdę nie widzę nikogo na ulicy z zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Pawel88 napisał:

Zyje na normalnym świecie i na prawdę nie widzę nikogo na ulicy z zegarkiem.

Może żyjesz w lepszym świecie, bo "szczęśliwi czasu nie liczą". U mnie w firmie (grubo ponad 100 osób) na palcach jednej ręki policzyłbym pracowników bez zegarka na ręce. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Pawel88 napisał:

Zyje na normalnym świecie i na prawdę nie widzę nikogo na ulicy z zegarkiem.

To chodzimy po innych ulicach. Jakieś 80-90% moich studentów nosi zegarki (zdarzył mi się nawet na zaocznych taki z Omegą), koledzy z pracy niemal wszyscy, koleżanki - w większości. W autobusie miejskim czy tramwaju też ogromna większość ma zegarki. Wiem, bo czasem się przyglądam. Sporo jest "majtkowców", ale równie dużo Tissota, Seiko czy innych z tej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.