Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Sign in to follow this  
inżynier84

Chronograf do 7000 zł

Recommended Posts

Koledzy i koleżanki,

Prośba o pomoc w wyborze zegarka z chronografem w stylu sportowym, oczywiście automat. Przeglądając forum i szukając w sieci wpadły mi w oko takie oto zegarki:

1. https://www.hamiltonwatch.com/en-int/h38416541-intra-matic.html - cena ok. 7 tys.

2. https://www.hamiltonwatch.com/en-int/h71616535-khaki-field-auto-chrono.html - ok. 6 tys. (jest też wersja z czarną tarczą i czarnym paskiem który świetnie by wyglądał z brązowym zamszowym paskiem (w Hamiltonie na plus jest duży wybór pasków))

3. https://www.hamiltonwatch.com/en-int/h77616533-khaki-aviation-x-wind-auto-chrono.html - ok. 6 tys., największy z Hamiltonów bo tarcza 44 mm, mam nadgarstek 17 cm więc nie wiem czy nie będzie za duży

4. https://www.midowatches.com/en/swiss-watches-collections/classic-watch-multifort/multifort-chronograph-adventure-m0256273606110 - niedostępny w Polsce, na chrono24 ok. 6-7 tys., wizualnie mój faworyt (choć czarny Hamilton z brązowym paskiem wyglądałby podobnie) jednak tarcza 44 mm

5. https://www.rado.com/collections/hyperchrome/hyperchrome-automatic-chronograph/R32042205 - cena na chrono24 ok 9 tys. przekraczająca budżet, pytanie czy warto dołożyć

 

Czy kupując przez chrono24 nowe zegarki od profesjonalnych sprzedawców jest możliwość że zegarek będzie podrobiony, używany, bez gwarancji itp.? Czy są jacyś zaufani sprzedawcy których moglibyście polecić (np. często na forum jest wymieniany niejaki AD)? Czy wiarygodne są opinie wystawione przez kupujących?

Proszę o ewentualne inne propozycje zegarków z niebieską lub czarną tarczą i brązowym paskiem.

 

Z góry dziękuję i życzę wszystkim na koniec roku spełnienia wszystkich  zegarkowych marzeń!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mido jest świetne na żywo! Byłby to i mój faworyt, problemem jest czarny mat, który łatwo poddaje się rysom, podobno. Pięknie leży na ręku. Z tych zaproponowanych, moim zdaniem, najlepsza opcja.
Jeśli chodzi o Chrono24, proponuje poszukać sprzedawcy, który ma dobra opinie kupujących i zegarek dostępny od ręki. Zawsze można poprosić o dodatkowe zdjęcia. Osobiście skoncentrował bym się na ofertach z UE, najlepiej z Niemiec Zawsze nożna sprawdzić sprzedawcę poza chrono.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Na Chrono 24 masz informację, czy dany sprzedawca jest zawodowym sprzedawcą z historią i z dobrymi opiniami, czy też jest to osoba fizyczna nie będąca zawodowym sprzedawcą. Przy zakupie przez Chrono24 zawsze możesz sprawdzić czy zegarek jest oryginalny po jego otrzymaniu i wtedy potwierdzić odbiór i prawidłowe zakończenie transakcji. Dopiero wtedy Sprzedawca otrzyma Twoją wpłatę.  Od profesjonalnych sprzedawców z Chrono24 raczej nie kupisz podróbki. Natomiast trzeba pamiętać, że czym atrakcyjniejsza oferta, tym i ryzyko większe. Wielu sprzedawców profesjonalnych z Chrono to Autoryzowani Dealerzy i mają też swoje sklepy w internecie a Chrono24 to tylko jeden z ich kanałów dystrybucji.

Wszystkie te zegarki, to marki z grupy Swatch, więc mechanizmy w tych zegarkach są bardzo podobne - w dużym skrócie, modyfikacje ETA 7750 lub ETA 7753 (Intra-Matic i Mido). Takie mechanizmy znajdziesz też np. w nieco tańszych Tissotach.

Brałbym to, co najbardziej mi się podoba wizualnie i rozmiarowo. Mnie osobiście spośród wymienionych propozycji najbardziej się podoba "panda" od Hamiltona.

Dobre oferty na Hamiltona można dostać u tego AD z Hiszpanii:

 

https://www.onewatchforyou.com/categoria-producto/hamilton/american-classic-hamilton/intra-matic-68-american-classic-hamilton/

 

obraz.png.560fc7eae91cec3ab4327dd6c1c59f90.png

 

Nadgarstek 17 cm raczej niechętnie przyjmie coś większego niż 40mm - 42mm. Tak do 42mm może być OK - w zależności od kształtu koperty i rozstawu uszu w zegarku. Tym niemniej - powyżej 42mm to już bym raczej nie szukał. Tak więc pod tym względem ponownie Intra-Matic górą.

 

I jeszcze jedno podchwytliwe pytanie. Czy na pewno potrzebujesz takiego dość drogiego, mechanicznego chronografu? To dość skomplikowane i droższe w serwisowaniu mechanizmy. Do tego grubość zegarka około 15 mm - to sporo.

 

Edited by Perpetuum Mobile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie fi40mm na Twój nadgarstek. Powyżej 42mm  będzie już za dużo. Najlepiej jak byś coś przymierzył w tym rozmiarze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mido jest piękny ale chyba odpada ze względu na wielkość. Tak samo Rado, teraz w promocji nieznacznie przekracza budżet ale tarcza 44m.

Hamiltony ma w ofercie sklep Kraff z Tarnowskich Gór, ceny zbliżone do tych z chrono24 a sklep ma pozytywne opinie na forum.

Pandy są ładne, chyba jednak wizualnie ciągnie mnie bardziej do czarnej tarczy w Khaki Field.

2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

I jeszcze jedno podchwytliwe pytanie. Czy na pewno potrzebujesz takiego dość drogiego, mechanicznego chronografu? To dość skomplikowane i droższe w serwisowaniu mechanizmy. Do tego grubość zegarka około 15 mm - to sporo.

Mam teraz klasycznego  Tissota, więc drugi zegarek chcę mieć bardziej sportowy i w  innym typie, a za trzy lata planuję uzbierać na porządnego divera np. Omega Seamaster. Poza tym od zawsze podobają mi się chronografy a wcześniej nie było mnie stać na automat Zdaję sobie sprawę że w chronografach są bardziej skomplikowane mechanizmy ale ten chyba jest dość popularny.

 

3 godziny temu, Makiavel88 napisał:

https://www.chrono24.pl/eterna/kontiki-automatic-chronograph---new-full-set--id4634928.htm pasek wymienisz. Jest też na chrono24 z brązowym z USA.

Ten zegarek nie ma oryginalnych dokumentów, jestem nowicjuszem i trochę mnie to odstrasza, ten ze Stanów ma jedno niewyraźne zdjęcie więc mam wątpliwości. Eterna to chyba półka wyżej niż Hamilton. Poza tym na stronie Eterny nie ma już tego modelu to chyba zegarek sprzed paru lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.