Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
shreq

Wyjątkowy zegar!

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, arek1a2b napisał:

Takie krzywe umieszczenie otworów to chyba w szpindlakach jest to może to i faktycznie miniaturowy zegar z werkiem szpindlaka.

 

Mam dwa kwadransowe szpindlaki ( z drugiej poł. XVIII w.) i otwory w nich są w jednej linii (oczywiscie oprócz trzeciego dolnego).

Tak na marginesie, piękny zegar . Gratuluje udanego zakonczenia starego roku !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, arek1a2b napisał:

Takie krzywe umieszczenie otworów to chyba w szpindlakach jest to może to i faktycznie miniaturowy zegar z werkiem szpindlaka.

Niesymetryczne rozmieszczenie bębnów stosował też Junghans w starych amerykańskich. 

Gdyby był malutki, to może być szpindlak, chociaż mi on wygląda na duży... 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez punktu odniesienia, zagadka jest nie do rozwiązania. Trochę złośliwe było jej zadawanie, ale właśnie na tym polega doskonałość tej miniatury. 

 Bo jest to miniatura zegara w stylu empire i jego idealne proporcje w stosunku do normalnej wielkości obudowy nie pozwalają nam ocenić wielkości

 

 Jedyny taki zegar widziałem w Wiedniu w muzeum zegarów. W sprzedaży był raz podobny, ale wiele lat temu i miał do bani proporcje, wyglądał jak karzeł a nie miniatura.

 

 Nie jest to zegar (obudowa) z epoki, powstał nieco później, ale nie przeszkadza mi to. Mechanizm jest z zegarka kieszonkowego , szpindlowego, który myślałem że jest repetierem, ale to zegarek z budzikiem. W sumie jeszcze rzadszy 😉

 

 Dłonie mojej żony są o połowę mniejsze od moich, u mnie mieści się w jednej ręce.20201231_130732.thumb.jpg.5fd743aa4cb22bfe9e7d36e769031cf4.jpg

 

 

 

A tu przy obudowie mniejszej20201231_134850.thumb.jpg.e08a3c85e6618e048f062df4f65abff0.jpg

 

 

Wys. 25cm. śr. tarczy 5cm.

 

 Dziękuję za miłą zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, arek1a2b napisał:

Takie krzywe umieszczenie otworów to chyba w szpindlakach jest to może to i faktycznie miniaturowy zegar z werkiem szpindlaka.

 

Mam dwa kwadransowe szpindlaki ( z drugiej poł. XVIII w.) i otwory w nich są w jednej linii (oczywiscie oprócz trzeciego dolnego).

Tak na marginesie, piękny zegar . Gratuluje udanego zakonczenia starego roku !!!

Jeszcze raz gratuluję ! Prawdziwe cacuszko !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zawiedziony... 

Nie ma wahadła, po co te lustra i otworki w "scenie" - liczyłem na coś więcej... 

 

Oczywiście żartuję. 

Piękny nabytek, świetna zabawa ze zgadywaniem na początek roku. 

Gratuluję zakupu. 

Ja pewno nie zwróciłbym uwagi na niego. 

Ja sobie wyobrażałem tarczę ok. 15-16 cm. 

Pozdrawiam Jacek 

Edytowane przez JASI

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Witold 56 napisał:

szpindlaki

 

49 minut temu, Witold 56 napisał:

otwory w nich są w jednej linii

 

Mówiąc ściśle o szpindlakach wiem nie wiele, a  żeby być konkretnym to nic.

tylko kojarzę nieregularne dziury :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo :):D

Faktycznie super zegar . Nie pomyślałbym , że tak realistycznie wykonana miniaturka .

Strzeliłem , że do domku dla lalek , bo różne pomysły już były ... więc czemu nie .

Gratuluję zakupu i świetnej zabawy na początek roku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się ogromnie, że Wam też się podoba. Dziękuję jeszcze raz za miłą zabawę!

 

 W tej chwili nie mam takiej możliwości, ale jak będę miał czas to zrobię serwis mechanizmu i zdjęcia.

 

Mojej Pani bardzo podoba się nazwanie go ,, Kocurem", już się przyjęło😁

 

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.