Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Konrad1994

Orient-FER27009B0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

jest to mój nowy post na tym forum , wybaczcie jeśli nie ten temat .Posiadam zegarek Orient model tak jak w opisie. Zegarek mam już prawie dwa lata ( gwarancja do marca 2021 roku). W czasie użytkowania zegarek upadł mi trzy razy , powodem było wypięcie się teleskopu bransolety . Po jakimś czasie zauważyłem że zegarek spóźnia się ok .minute na dobę , zdążały się sytuacje że datownik nie przeskakiwał z 11 na 12 . Przyzwyczaiłem się do tego zegarek ustawiałem co jakiś czas na nowo , a przy ustawieniu daty wystarczyło troszeczkę pociągnąć za koronkę z 11 na 12. Bransoleta odpieła się po raz czwarty ale złapałem zegarek :D . Korzystając z okazji zaniosłem zegarek do zegarmistrza i zostawiłem go do regulacji ( dodam że przy każdym odłączeniu bransolety były wymieniane teleskopy u zegarmistrza ) . Zegarek odebrałem i podziałał ok. 6 godzin po czym tak jak by mechanizm się wykrzywił i wachnik zacierał o kopertę . Załamany zaniosłem zegarek na reklamacje , po odebraniu działał prawie dwie doby . Działający zegarek odłożyłem na półkę i poszedłem pod prysznic kiedy wróciłem orient już nie działał ...... Zdziwiło mnie to że nigdy nie było takiej sytuacji aby zegarek noszony prawie dwie doby nagle się zatrzymał . Kolejna reklamacja u tego samego zegarmistrza . Zegarek odebrałem nakręcony elegancko działał tyle ile rezerwa chodu , następnego dnia chcąc go nakręcić wykonałem kilka ruchów tak aby wachnik nakręcił sprężynę i ot mechanizm zatrzymuje sie po 10 sekundach . 

 

Przepraszam że tak długi wstęp ale chciałem dokładnie opisać to co się działo z zegarkiem . Po kolejnej wizycie zegarmistrz stwierdził że wachnik nie nakręcał sprężyny i to poprawił . Nakręcił zegarek śrubokrętem manualnie i oddał twierdząc że z zegarkiem trzeba chodzić dwie doby na nadgarstku tak aby działał. Dodam że przed oddaniem zegarka do naprawy wystarczyło pomachać kilka razy założyć na rękę i działał , dokręcając się podczas noszenia . W tej chwili pomimo tego że kręcę nadgarstkiem , tak aby wachnik pracował , macham samym zegarkiem działa on 10-20 sekund po czym się zatrzymuje . Nie mam już siły , chciałbym aby zegarek pracował tak jak przed oddaniem do naprawy . Według mnie nie jest to normalne zachowanie zegarka i teoria o tym że trzeba go nosić dwie doby aby się nakręcił .Wcześniej nakręcał się bardzo szybko i działał normalnie. Czy ktoś się orientuje co może być powodem takiego zachowania mechanizmu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wahnik.

2. Zegarmistrz dupa. Co sknocił z daleka nikt nie odpowie. Oby tylko był to błąd w montażu mechanizmu naciągu. Nic z niego nie wyciągniesz poza ewentualnym zwrotem kosztów naprawy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że każdy automat powinien funkcjonować po kilku machnieciach zegarkiem . Teraz kręcąc nim przez 10 minut nie działa nawet minuty. Trudno stówa poszła w błoto ,  wychodzi na to że nie warto kierować się opinią wystawianą przez klientów . Szkodzą że taki zakład dalej funkcjonuje i może uszkodzić nie jeden dobry zegarek . Udam się do kolejnego zegarmistrza i spróbuje to naprawić . Mogę wysłać gdzieś w Polskę do sprawdzonego człowieka . Możecie coś polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam trochę czasu już minęło masz zrobiony ten zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.