Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
anna.j84

Zegarek męski Armani AR2453 czy AR 1451 i czy bransoleta ceramiczna czy zwykła?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałabym zakupić mężowi w prezencie zegarek Armani AR2453 lub AR1451. Nie znam się za bardzo, wydaje mi się, że AR1451 jest lepszy i większy i początkowo ciekawiła mnie bransoleta ceramiczna, jednak teraz zastanawiam się czy nie jest bardziej delikatna i krucha niż ta ze stali szlachetnej. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A czemu akurat Armani? Nie lepiej wybrać zegarka firmy, która ...zegarki produkuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fidelio napisał:

A czemu akurat Armani? Nie lepiej wybrać zegarka firmy, która ...zegarki produkuje? 

Bo akurat wizualnie mi się bardzo podobają, przeglądałam mnóstwo przeróżnych, ale nic mnie nie zauroczyło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Szyszkops napisał:

Jak duży obwód nadgarstka ma mąż?

Ciężko mi powiedzieć, bo akurat nie mam jak sprawdzić, ale ma dość szeroką rękę w nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
4 minuty temu, anna.j84 napisał:

Bo akurat wizualnie mi się bardzo podobają, przeglądałam mnóstwo przeróżnych, ale nic mnie nie zauroczyło ;)

 

Fajnie, że Cię zauroczył. To tylko życzę Ci, żeby to zauroczenie stało się także udziałem Twojego męża 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazała

5 minut temu, fidelio napisał:

 

Fajnie, że Cię zauroczył. To tylko życzę Ci, żeby to zauroczenie stało się także udziałem Twojego męża 😉

Pokazałam mężowi i jemu też bardzo się podoba tylko kwestia bransolety mnie wstrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, moja propozycja (design imo zbliżony do Armani), szwajcarski zegarek z kwarcowym mechanizmem

https://zegarkicentrum.pl/zegarek-meski-tissot-couturier-t0356171105100/?gclid=EAIaIQobChMIrvq8z8f97QIVEXAYCh0I9w4zEAQYFiABEgLAD_D_BwE

 

Tissot to marka zasłużona, wersja na pasku skórzanym będzie nawet tańsza jeśli to nie jest „must have”

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zegarek Armani jaki wybierzesz będzie przepłacony i kiepski. Więc bez różnicy. Jeśli chcesz kupić mężowi porządny zegarek to odrzuć firmy modowe i skup się na prawdziwych zegarkach. 

Mam na ręku niemal identycznego Pulsara. Poszukaj w necie chronografów tej marki. Będzie i taniej i lepiej. Albo od Armaniego kup mężowi spodnie, bluzę czy marynarkę :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
1 godzinę temu, anna.j84 napisał:

Pokazała

Pokazałam mężowi i jemu też bardzo się podoba tylko kwestia bransolety mnie wstrzymuje.

 

Ja to chyba jednak wziąłbym sobie do serca radę Kolegi @Makiavel88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum żaden Armani nie wzbudza zachwytów, delikatnie mówiąc. Może nie jest to najgorszy chłam, ale zupełnie przeciętne zegarki, w cenie których można kupić porządny czasomierz np. jakiejś japońskiej firmy. Ewentualnie któryś z ciekawych polskich projektów z Vratislavia Conceptum. W Armani płacisz za logo, które ma wartość w świecie mody, perfum, ale na pewno nie w świecie zegarków.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Piwo dla tego Pana 🍻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Makiavel88 napisał:

Każdy zegarek Armani jaki wybierzesz będzie przepłacony i kiepski. Więc bez różnicy. Jeśli chcesz kupić mężowi porządny zegarek to odrzuć firmy modowe i skup się na prawdziwych zegarkach. 

Mam na ręku niemal identycznego Pulsara. Poszukaj w necie chronografów tej marki. Będzie i taniej i lepiej. Albo od Armaniego kup mężowi spodnie, bluzę czy marynarkę 🙂

 

Zgoda, że za cenę katalogową to słaby współczynnik ceny do jakości ale..

 

Pytanie na ile znasz portfolio tej marki? Niektóre są bardzo dobrym wyborem, jeśli uda się ustrzelic w dobrej cenie, podczas wyprzedaży. 

 

Znasz tą recenzję? 

https://czwarty-wymiar.pl/viewtopic.php?p=1182514

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, StaryWilk napisał:

 

Zgoda, że za cenę katalogową to słaby współczynnik ceny do jakości ale..

 

Pytanie na ile znasz portfolio tej marki? Niektóre są bardzo dobrym wyborem, jeśli uda się ustrzelic w dobrej cenie, podczas wyprzedaży. 

 

Znasz tą recenzję? 

https://czwarty-wymiar.pl/viewtopic.php?p=1182514

 

 

To zegarek za 1000 dolarów. Nie jestem ekspertem od mechanizmów ale czy Certina w automacie z certyfikatem COSC Chronometer nie używa jeszcze wyższej wersji? A kosztuje połowę mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Makiavel88 napisał:

To zegarek za 1000 dolarów. Nie jestem ekspertem od mechanizmów ale czy Certina w automacie z certyfikatem COSC Chronometer nie używa jeszcze wyższej wersji? A kosztuje połowę mniej.

 

Tutaj mowa o zegarku za 1000 zł, jeśli wczytales się w tekst recenzji, czy poszukales realnych ofert ma rynku. 

 

Cena katalogowa plus odpowiednia polityka rabatowa w przypadku zegarków (i nie tylko)  to strategia marki na budowanie swojej pozycji na rynku. 

 

Weźmy taka eternę jako przykład - matkę ety, która jest wykorzystywana i klonowana na lewo i prawo. 

 

Czy to marka z tradycjami? Czy to marka modowa, czy uznany producent zegarków?  Czy eterna z linku poniżej, to dobra propozycja za 2600 dolarów? A może dobra za 399 usd? 

https://www.jomashop.com/eterna-eternity-watch-2951-53-11-1701.html

 

Uważam, że cena transakcyjna/rynkowa/wartość przy odsprzedaży jest lepszym parametrem świadczącym o pozycji produktu na rynku, jego współczynnika jakości do ceny. 

 

Co do szwajcarskich chronometrow, to najtańszy, znany mi jaki dało się kupić w ostatnim czasie to Tissot pr100 powermatic 80 Cosc za 279 usd plus opłaty, czyli realnie ok 1300 - 1400 zł - tu się zgodzę stosunek jakości do ceny bardzo dobry, może nawet lepszy niż w armanim (z wyprzedaży) ;)

 

Reasumując, chciałbym zauważyć, że finalnie to ostateczna cena zakupu odzwierciedla stosunek jakości do ceny, który może być czasem rewelacyjny w przypadku marki modowej i beznadziejny w przypadku bardzo uznanego producenta. Należy moim zdaniem uświadamiac tylko, że dany produkt xyz ma mocno przeszacowaną cenę wyjściową, cyklicznie i często można nabyć go za ułamek tej ceny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recenzji jest mowa o konkretnym zegarku Armaniego. Cena detaliczna 995 USD. Obecnie na eBay można go dostać za 450 funtów + ship. No więc nie bardzo 1000 PLN.

 

Nie rozumiem porównania Armaniego do Eterny. Jaki wkład w zegarmistrzostwo ma włoski koncern modowy? Bo wkład Eterny wszyscy znamy, nawet uczynili z niego swoje logo. 

 

Reasumując jak kupi się zegarek Armaniego za 1/5 ceny to wtedy otrzymamy jego wartość. Czyli prezentowanych w temacie model za jakieś 110 PLN.

 

Btw. Bądźmy poważni i nie piszemy, że gigant jakim jest Armani stosuje opisany przez ciebie sposób budowanie pozycji na rynku. Oni za 1000 PLN sprzedają kawałek plastiku ze swoim logo, jako oprawki do okularów. Wiem, bo sam noszę. Swoją pozycję na rynku już dawno zbudowali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy towar kosztuje tyle ile można za niego dostać ! To po pierwsze. Po drugie - to jest forum miłośników zegarków i zegarów. I oni dają odpowiedzi zgodnie ze swoja wiedzą i upodobaniem.

Trudno o tym dyskutować a jeszcze trudniej sie z tym zgodzic komuś , kto ma inne priorytety niż jakość  zegara.  Podoba się - kupuj . Niech służy i cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukasz, w tej chwili jest za 269 usd plus wysyłka z USA, ale ze był taniej to się szybko wyprzedal:

https://www.ebay.com/itm/NWT-Armani-Mens-Croco-Leather-Automatic-Watch-ARS3104-Black-Rose-Gold/114297831136?hash=item1a9cae7ee0:g:UfIAAOSwTnhfCOkq

 

Nie porównuję marki eterna do Armani pod kątem dziedzictwa w zegarmistrzostwie. Ale co najmniej jedno je łączy: wydumana w kosmos cena katalogowa oraz ciągłe wyprzedaże - 70%, - 80% na wiele modeli. Podobnie jest w wielu innych firmach np. Glycine, edox, ml itd. 

 

Armani oczywiście nie buduje prestiżu na zegarkach, wykorzystuje swoją pozycję i dlatego przywala 1000 usd za zegarek warty realnie 200-300 usd w odniesieniu do tego co oferuje konkurencja. 

 

Myślę, że uczciwie jest powiedzieć, że Armani to dobre zegarki (w odniesieniu do konkurencji)  jeśli kupione za ok 25-30% ceny katalogowej, czyli powiedzmy ok 300 zł w przypadku np. Armani AR2453.  A nie jak sugerujesz 110 zł (znajdź proszę  inny zegarek w takim wykonaniu za 110 zł). Taki model to spokojniutko poziom jakościowy np. Lorusow, tańszych Casio, orienta, czy tańszych "szwajcarów" itp. 

Nieuczciwe jest pisanie, że zegarek Armaniego to nic /prawie nic nie warty kawałek plastiku, skoro ma kopertę że stali nierdzewnej, mechanizm miyota /ronda /eta itp., mineralne, bądź szafirowe szkło i przechodzi jakieś tam QC. Poza tym ludziom się podoba design, skoro powtarzaja się zapytania 

 

Jeśli się że mną nie zgadzasz to jak ocenisz tissota, za 2400, z sąsiedniego wątku? Dobry deal, bo co? Bo stara, znana marka zegarkowa?

To już chyba lepszy deal nawet taki Armani za 500 - też całkiem czarny, też chrono, też bransoleta z pelnych ogniw, z pełnymi endkinkami... ok - bez szafiru, ale miyota potrafi długo posłużyć, szczególnie dłużej niż eta g10... 

 

Uważam, że trzeba mieć pełny obraz sytuacji, żeby dobrze doradzać, a nie kierować się stereotypami. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, basil napisał:

Każdy towar kosztuje tyle ile można za niego dostać ! To po pierwsze. 

To bzdura. Towar kosztuje tyle, na ile wyceni go właściciel... Mogę wycenić mojego Pulsara na 1000000 PLN i wtedy będzie tyle kosztował. Czy mogę tyle za niego dostać? Nie, bo jest wart jakieś 300PLN i nikt nie zapłaci za niego miliona.

 

@up Wciąż nie jest to 1000 PLN ani blisko (ship+opłaty...). 

Może nie za 110 ale za 180 znajdę bez problemu, choćby Lorusa właśnie.

 

W zegarkach Armani płacisz za markę która nie ma nic wspólnego z zegarmistrzostwem. Za znaczek Armaniego. W innych wymienionych markach za to, że masz produkt renomowanej marki. To tak jakby Eterna wypuściła linię swoich spodni i wyceniła je jak Armani.

Jeśli Eterna czy Tissot zrobią kiepski zegarek to obciąża to ich markę. A jak zrobi kiepski zegarek Armani to uszczerbku dla marki nie ma. Bo ludzie w garniturach od Armaniego na rękach mają Rolexy, Omegi albo coś w tym guście.

 

Btw. Jak już zegarek od Armaniego to na pasku, bo paski potrafią robić 😉

Edytowane przez Makiavel88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Makiavel88 napisał:

To bzdura. Towar kosztuje tyle, na ile wyceni go właściciel... Mogę wycenić mojego Pulsara na 1000000 PLN i wtedy będzie tyle kosztował. Czy mogę tyle za niego dostać? Nie, bo jest wart jakieś 300PLN i nikt nie zapłaci za niego miliona.

 No własnie,  rozsądny sprzedawca wyceni go na 300 zł i tyle za niego dostanie ! :) Kto zapłaci więcej  i dowie sie ze przepłacił nie bedzie zadowolony. I po to jest to forum : kształtuje opinie o zegarkach i ich przybliżonej wartości . Gustów raczej nie zmieni - wiadomo -de gustibus non est disputandum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poka proszę Lorusa za 180 co wygląda i jest podobnie wykonany jak ten Armani. Może zainspirujesz autorkę wątku do dobrej zmiany. 

 

Ile powinienem wg ciebie kosztować ten Armani automat, w takim zestawie i podaniu,  jeśli 200-300 usd plus opłaty to wg ciebie wciąż za dużo na tej jakości zegarek? Za darmo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Makiavel88 napisał:

 Jaki wkład w zegarmistrzostwo ma włoski koncern modowy? 

 

A jaki wklad w zegarmistrzostwo maja szeroko polecane na forum marki jak np Vratislavia conceptum, Meccaniche Venezine, czy inne mikrobrandy

8 godzin temu, Makiavel88 napisał:

W zegarkach Armani płacisz za markę która nie ma nic wspólnego z zegarmistrzostwem. Za znaczek Armaniego.

Ale do tego znaczka doczepiony jest tez zegarek, jak juz Stary Wilk napisal ze stali nierdzewnej, czesto z uznanym japonskim lub szwajcarskim mechanizmem i szafirowym szklem.

 

Nie bronie Armaniego, i nie uwazam go za dobry zakup ale argumenty w stylu nie bo nie albo nie bo to firma majtkowa sa malo przekonywujace. 


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten komentarz dotyczył zestawienia z Eterną. Mikrobrandy budują swoją markę i muszą dbać o jakość. Inaczej zniknął.

 

Do tego znaczka doczepiony jest zegarek, który jak zauważył Szary Wilk, jest na poziomie Lorusa czy tańszych szwajcarów. Oferowany, dzięki znaczkowi nic nie znaczącemu w świecie zegarków, za dwa lub trzy razy wyższą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Makiavel88 napisał:

W zegarkach Armani płacisz za markę która nie ma nic wspólnego z zegarmistrzostwem. Za znaczek Armaniego. W innych wymienionych markach za to, że masz produkt renomowanej marki. To tak jakby Eterna wypuściła linię swoich spodni i wyceniła je jak Armani.

 

No i w czym widzisz problem? Każdy płaci za to co chce i co mu się tam podoba - jak ktoś chce płacić za napisy na tarczy/metce/czy gdzie tam sobie Marysia chce  to jego prywatna sprawa, niezależnie jakie te napisy są  ;)  Dla jednego kurtka musi być od Armaniego, a dla kogoś innego wystarczy że będzie ciepła... nic Ci do tego.

 

7b37208945e4aece30576b42308e.png

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Daito napisał:

 

No i w czym widzisz problem? Każdy płaci za to co chce i co mu się tam podoba - jak ktoś chce płacić za napisy na tarczy/metce/czy gdzie tam sobie Marysia chce  to jego prywatna sprawa, niezależnie jakie te napisy są  ;)  Dla jednego kurtka musi być od Armaniego, a dla kogoś innego wystarczy że będzie ciepła... nic Ci do tego.

 

7b37208945e4aece30576b42308e.png

Masz prawie 1200 pozytywnych opinii, dostałeś je za komentarze "kupuj co chcesz"? Wydaje mi się, że ten temat służy m.in. doradzaniu co warto kupować i za jaką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.