Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mazix

Orient mako III vs triton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów,

ostatnio intensywnie przeglądam zegarki w stylu diver za rozsądną cenę. Wydaję mi się, że modele od orienta wygrywają z konkurencją w kategorii cena/jakość. Póki co rozważam tytułowe modele. Niestety znów pozamykali sklepy, więc nie mam możliwości pójść, podotykać i ocenić który mi bardziej odpowiada. Mako III wizualnie mocniej mnie przekonuje. Czytałem jednak niepochlebne opinie o jakości bezela i bransolety. Triton odróżnia się głównie dwiema cechami - koronką na godzinie 4 i wskaźnikiem rezerwy chodu (bardzo fajny bajer, ale średnio podoba mi się jego umiejscowienie na tarczy). Czy poza tym triton jest wyraźnie lepiej wykoanany? Czy te bolączki mako III są przesadzone i w pełni akceptowalne jak w jego niewygórowanej cenie? A może ktoś ma zupełnie inne zdanie na temat tych modeli i poleciłby coś innego w tym budżecie? Zależy mi na szafirowym szkiełku.

 

Serdecznie Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Triton to kawał stali z lug to lug (od końca ucha do końca ucha) na poziomie 51 mm. Kamasu (Mako 3) ma 46,8 mm a to jest SPORA różnica.

IMO Mako jest bardziej EDC i przejdzie do różnych strojow, Triton to tool watch pełną gębą. Nowe wersje nie mają już wskaźnika rezerwy chodu.

(i w moim odczuciu to minus, był to charakterystyczny element tego zegarka będący jego znakiem rozpoznawczym - ale o gustach się nie dyskutuje).

 

https://www.seriouswatches.com/collections/orient/products/orient-ra-ac0k01b
 

B041C049-35C1-4013-B283-10002325991E.thumb.jpeg.edfe2e1d54ce0d5eec48ad10d269526c.jpeg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O bransoletach Orienta krążą różne opinie. W moim mako II wydaje się całkiem porządna. Nie wiem czy w wersji III nie zaoszczędzili, nie miałem okazji porównać. Przyglądając się bezelom starszych modeli, nie widać, żeby był szczególnie zniszczone, nie jest to jednak ceramika ani szafir. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Mako 3 słaba bransoleta jest, mam wrażenie w Ray 2 lub Mako 2 była lepsza. Zamiana na dedykowana że strapcode rozwiązuje temat ale to dodatkowe ponad 400 zł. I wtedy już się nie robi tani zegarek z Mako.

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, eddi87 napisał:

A brałeś pod uwagę Citizena? 

Tak, brałem pod uwagę promastery diver. Schludne zegarki, szkoda tylko, że mają mineralne szkiełko. Można wymienić na szafirowe. Ostateczny koszt zapewne podobny do wymiany bransolety w Mako III na porządniejszą, nie lada rozterka😅. Fajnie byłoby mieć okazje przymierzyć je, wtedy oceniłbym czy te wady są do przełknięcia. Chyba będę musiał poczekać na otwarcie sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej kwoty szukasz? Oraz czy tylko nowe i czy tylko automat bo są jeszcze ciekawe eco drive od Citka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to co dostajesz? Niekoniecznie. Wg mnie świetnie wykonane zegarki warte swojej ceny.

Ok, Kamasu da się kupić w okolicy 1.000 ale bransoleta jest taka sobie i mechanizm ma 21.600 bph.

Triton cenowo będzie już blizej ceny Vratki, z tego co kojarzę da się wyrwać po 380 - 400€ wiec...

Czy warto dołożyć drugie tyle do ceny Kamasu? To już zależy. Jeśli możemy sobie na to pozwolić to IMO warto.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na ruchomym bezelu, by odmierzać czas pod wodą. Klasyczny nurkowy styl. Citizen z chrono i wysoką wodoszczelnością to ciekawa alternatywa, ale przymierzam się do rozpoczęcia przygody z automatami. Najlepiej gdyby miał szafirowe szkiełko. Mineralne zaraz się porysuje i odbierze przyjemność w patrzenia na zegarek. Cena - najlepiej jak najniższa. Planowałem 1-2k. Najlepiej nowy, ale używany w dobrym stanie rozważę jeśli trafi się fajna okazja. Ta Vratislavia ciekawa, dzięki, poczytam o tych zegarkach i rozważę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bezel w Mako III jest obrotowy ?

Edit : już wiem, że można.

Oglądałem Mako III w sklepie i byłem zadowolony z jakości wykonania.

Edytowane przez Pawel88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mazix napisał:

Witam szanownych forumowiczów,

ostatnio intensywnie przeglądam zegarki w stylu diver za rozsądną cenę. Wydaję mi się, że modele od orienta wygrywają z konkurencją w kategorii cena/jakość. Póki co rozważam tytułowe modele. Niestety znów pozamykali sklepy, więc nie mam możliwości pójść, podotykać i ocenić który mi bardziej odpowiada. Mako III wizualnie mocniej mnie przekonuje. Czytałem jednak niepochlebne opinie o jakości bezela i bransolety. Triton odróżnia się głównie dwiema cechami - koronką na godzinie 4 i wskaźnikiem rezerwy chodu (bardzo fajny bajer, ale średnio podoba mi się jego umiejscowienie na tarczy). Czy poza tym triton jest wyraźnie lepiej wykoanany? Czy te bolączki mako III są przesadzone i w pełni akceptowalne jak w jego niewygórowanej cenie? A może ktoś ma zupełnie inne zdanie na temat tych modeli i poleciłby coś innego w tym budżecie? Zależy mi na szafirowym szkiełku.

 

Serdecznie Pozdrawiam

 

Witam, ja na Twoim miejscu wybrałbym Kamasu / Mako III. Po pierwsze cena, po drugie szafirowe szkło no i mechanik z WR 200. Triton zapewne też jest OK ale nie widziałem go nigdy na żywo. Kamasu używam od roku jako zegarek na co dzień. Jego design moim zdaniem nie nawiązuje i nie upodabnia się do niczego innego ze znanych modeli czy marek zegarkowych. Ma dobrą lumę w nocy widać wystarczająco aby odczytać czas. Bransoletka faktycznie mogłą by mniej "grzechotać" ale nie zmieniałem jej nigdy na inną uważam że dobrze się prezentuje. Zapięcie mogło by być bardziej solidne ale w tej cenie nie można mieć wszystkiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Slaweknh napisał:

Kamasu używam od roku jako zegarek na co dzień.

Jakie są odchyły czasowe po roku użytkowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śpieszy się 1,5 minuty . Ustawiam go do właściwego czasu zazwyczaj raz w tygodniu to zawsze gdy minie tydzień jest przyśpieszony o 1,5 minuty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Triton (ten stary ze wskaźnikiem rezerwy chodu) jest technicznie lepszym zegarkiem niż Mako III. Lepsza bransoleta, lepsza koronka, lepszy mechanizm.

Natomiast, tak jak już napisał @cordi7 Triton jest dużo większy, cięższy i masywniejszy. Jak nie masz wielkiej łapy, to Triton może być trochę za duży na codzień.

Cenę Mako III trudno pobić, ale w cenie Tritona (lub taniej) możesz już poszukać Zelosa Swordfisha (dostępne tylko używki) albo jakiegoś Phoibosa (np. Proteus albo Wave Master - jest na Forum polski dystrybutor, więc z pewnością można kupić w dobrej cenie) lub RLG Oceanfarer. Wszystko to są bardzo dobre zegarki z porządnych microbrandów. W granicach 1800 PLN (już z opłatami importowymi) można też ściągnąć z USA któryś model Glycine Combat Sub - bardzo porządne i przy tym markowe produkty. Jest cała masa fajnych, porządnych diverów w cenie 300-400 USD, Z szafirowym szkłem, ceramicznym bezelem, zakręcaną koronką, porządną bransoletą i świetną lumą (Zelos lub Phoibos).

 

obraz.png.131e6a013df7a2e05427a26529b0dd55.pngobraz.png.7e16c3050b1b99edfcbd48aa65d75dfd.pngobraz.png.15e00c86f5764a560a446eaa6811d246.pngobraz.png.1cd6728607ff7de630235c6428228d02.pngobraz.png.463bf75bfb4c2eca31cad34ef1f20003.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem / mam wszystkie wymienione tu Orienty. Przerobione po kilka sztuk z każdego.

Mako II / Ray II mają te samo praktycznie kopertę co Mako III (Kamasu) ale inny gwint tubusu od koronki. W Mako 2 i Ray jest on szerszy niż Kamasu. W kamasu sprawiało wrażenie że koronka po odkręceniu lata na boki w przeciwieństwie do poprzednich gdzie była ona bardziej stabilna. Bezel w Kamasu to kolejny element który jest z jednej strony lepszy ale coś nie do końca pykło. Bezel pracuje płynnie (w Mako 2 /Ray dość sztywno) i z charakterystycznym klikiem ale sprężyna lubi się wyrobić. W Ray zawsze centowały bezele w Kamasu już loteria.
Ostatnio coraz częściej zdarzają się niedomalownania lumy co widać w ciemności ( widziałem to w kilku zielonych i niebieskich wersjach).
Bransoleta we wszystkich jest podobnego typu bez pełnych ogniw przy kopercie, na piny. Zapięcie w kamasu jest gorszej jakości niż to w Ray / Mako 2 gdziebylo wyraźnie solidniejsze choć z mniejszą liczbą dziurek do mikroregulacji. W kamasu cała bransolet bardziej trzeszczy co wynika z większych luzów między ogniwami (?)

A teraz Triton. To zupełnie inna liga. Po pierwsze szafirowe szkło z antyrefleksem. Grube nakładane indeksy i lepsza Luma bez niedoróbek. Wskazówki mogłyby być ciut dłuższe. Niektórzy uskarżali się na koronkę ale ponoć z czasem było lepiej. Na pewno przy tym rozmiarze dobrze że jest na godzinie 4 bo to ważne jeśli uprawiasz sporty wodne że nie będzie się wbijać. Cały zegarek jest bardzo masywny. Ale świetnie leży na nadgarstku (mam 17cm) zarówno na bransie jak na pasku (nosiłem tak i tak). Zapięcie z przedłużeniem na piankę. Pełne endlinki i grube teleskopy 2.5 mm. Przewiercone uszy ułatwiają wymianę. No i najważniejsze mechanizm to 40n5a z rezerwą chodu. Bardzo stabilny sprawdzony i dopracowany werk orienta. Bardzo szybko się nakręca na full. Był używany w słynnym orient saturation diver oraz mforce. Ten mechanizm jeśli dobrze wyczytałem to był później rozwijany do werków dla Orient Star jako 40n52 itd. ta rezerwa chodu to bardzo przydatne cacko jest i wcale nie przeszkadza. No i orient zrobił tu dobra robotę że. Masz wszystkie indeksy. Bo mimo iż datę ustawili na godzinie 4 to nie połknęła ona indeksu jak to jest w wielu innych diverach


Mam nadzieję że pomogłem[mention=114302]Mazix[/mention]



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

Na pewno Triton (ten stary ze wskaźnikiem rezerwy chodu) jest technicznie lepszym zegarkiem niż Mako III. Lepsza bransoleta, lepsza koronka, lepszy mechanizm.

Natomiast, tak jak już napisał @cordi7 Triton jest dużo większy, cięższy i masywniejszy. Jak nie masz wielkiej łapy, to Triton może być trochę za duży na codzień.

Cenę Mako III trudno pobić, ale w cenie Tritona (lub taniej) możesz już poszukać Zelosa Swordfisha (dostępne tylko używki) albo jakiegoś Phoibosa (np. Proteus albo Wave Master - jest na Forum polski dystrybutor, więc z pewnością można kupić w dobrej cenie) lub RLG Oceanfarer. Wszystko to są bardzo dobre zegarki z porządnych microbrandów. W granicach 1800 PLN (już z opłatami importowymi) można też ściągnąć z USA któryś model Glycine Combat Sub - bardzo porządne i przy tym markowe produkty. Jest cała masa fajnych, porządnych diverów w cenie 300-400 USD, Z szafirowym szkłem, ceramicznym bezelem, zakręcaną koronką, porządną bransoletą i świetną lumą (Zelos lub Phoibos).

 

obraz.png.131e6a013df7a2e05427a26529b0dd55.pngobraz.png.7e16c3050b1b99edfcbd48aa65d75dfd.pngobraz.png.15e00c86f5764a560a446eaa6811d246.pngobraz.png.1cd6728607ff7de630235c6428228d02.pngobraz.png.463bf75bfb4c2eca31cad34ef1f20003.png

 

Wow, piękne zegarki, dzięki za podsunięcie propozycji. Patrzyłem tylko na popularne marki, pomijając microbrandy. Odpuszczę sobie te orienty i poszukam divera z ceramicznym bezelem. Wyjdzie troszkę drożej, ale różnica w jakości jest wyraźna. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do starego tritona z rezerwą chodu można dokupić ceramiczną wkładkę bezela i wymienić. Pomyśl bo to naprawdę super zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Zelosy Swordfishe w 40 mm wychodza na dniach:

 

5d8c55d399b31.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7

A jak tam jest z pracą bezela? Kiedyś widziałem recenzje że trzeba mocno siły użyć żeby bezel przekręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie szczerze, ze Swordfisha 40 mm w reku nie mialem wiec nie wiem - wiem natomiast, ze Elshan reaguje blyskawicznie na jakiekolwiek reklamacje / uwagi.

Niektore kolory w najowszym wypuscie sa super i gdyby nie prawie pelne pudelko oraz zaklepany juz plan zegarkowy mocno bym sie nad nimi zastanawial, za 269 USD plus oplaty - rewelacja.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7

Gdzie mozna sledzic date wypustu zelosow? Czy sa dostepne jakies dodatkowe fotki?

Chetnie przygarne jakiegos, bo to rzeczywiscie kawal zegarka w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luukasz na razie bylo info na grupie Zelosa na FB, rzuc tez okiem do watku Zelosa na forum - tam jest wiecej fotek (post #636):

 

 

Poki co mowa o 2gim / 3cim tygodniu stycznia - pewnie na dniach bedzie oficjalnie potwierdzone.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.