Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dud84

steinhart czy atlantic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dud84

witam w najblizszym czasie planuje zakup zegarka  kwota do wydania ok 2500 tylko musi byc to zegarek mechaniczny! moje dwa typy to STEINHART MARINE CHRONOMETER ROME i ATLANTIC ART DECO . pytanie moje jest nastepujace posiada ktos z was steinharta i czy w Polsce jest serwis czy trzeba pakowac i wysylac za granice bo zegarek bardzo mi sie podoba ale ewentualne usterki i spowodowane nimi wysylki choc i tak na koszt producenta troszke mnie przetazaja. atlantic ma dosc duzo serwisow w Polsce nawet jeden 20 km od miejsca mojego zamieszkania i wrazie czego nie ma problemu wsiadam w auto i gotowe.jeszcze jedno steinhart jest na UNITAS 6498 a atlantic na ETA 2804-2 i co sadzicie o tych mechanizmach sa wmiare dokladne i jak z ich awaryjnosciami. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dud84

czytalem zegarek bardzo mi sie podoba ale co jesli zacznie wyraznie spieszyc badz spozniac to jak czytalem na stronce ofoicjalnego partnera w warszawie musisz opis po angielsku lub niemiecku zalaczyc do zegarka i wyslac kurierem na koszt producenta do niemiec czas oczekiwania to do 8 tygodni. tylko to mnie boli bo w atlanticu zawoze do punktu akurat w moim przypadku w gliwicach i po sprawie. a jakie ma ten steinhart odchylki dobowe wg producenta i wg kogos kto posiada ten zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to dwa zupełnie różne zegarki, chociaż mechaniczne.

Stylistycznie i rozmiarowo, co też jest bardzo istotne.

Co do mechanizmów - obydwa cieszą się uznaniem.

Co kto lubi, co kto woli...

P.S. Jezeli chodzi o odchyłki - nie ma reguły.

Mogą być bardzo różne, jeżeli oczywiście są w akceptowalnych przez producenta widełkach.

Ale te są nie zawsze akceptowalne dla kogoś, kto oczekiwałby sekundowej dokładności.

Wtedy lepiej postawić na elektronikę.

Edytowane przez Kuklik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dud84

a co wy byscie polecili z mechanicznych zegarkow do 2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim stylu? Do jakich strojów? Jaki masz nadgarstek? Na razie to strzał w ciemno...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie że  w kwocie 2500 za nowy zegarek z naciagiem recznym to tylko te dwa które wymieniłeś. Sam szukałem dla siebie i skonczyło sie na uzywce - ale nie żałuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy musi być z naciągiem recznym czy może też być automat. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H

20 godzin temu, dud84 napisał:

a co wy byscie polecili z mechanicznych zegarkow do 2500

Hamilton khaki field mechanical:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archimede, Glycine.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zajrzyj tu i odpowiedz sobie sam na te pytania.

Potem ze swoim wyborem pytaj tu.

Jeśli tego nie zrobisz, ten wątek nigdy się nie skończy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co wy byscie polecili z mechanicznych zegarkow do 2500
Z tych dwóch na wstępie, Steinhart będzie lepiej wykonanym zegarkiem, ale to wielki kloc. Jeśli dołożysz trochę, to zobacz w podobnym stylu, za to w bardziej przyjaznym rozmiarze Laco Cuxhaven, bardzo ładny zegar. Z kodem promocyjnym za 3700 PLN.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dud84

wiec tak nadgarstek mam ok 19,5 20 cm teraz bardzo podobaja mi sie duze zegarki wiec steinhart by mi pasowal. naciag musi byc mechaniczny styl to jak przeczytalem elegancki klasyczny podobaja mi sie tarcze z zegarkow vintage wskazowki tez w tym stylu. serce mowi steinhart a rozsadek to sam nie wiem.. archimede tez mi sie podoba ale steinhart chyba bardziej takze jeszcze poczekam kilka dni poczytam trosze i dokonam wybory. glownie chodzi mi o mechanizmy boje sie ze po jakim czasie okaze sie ze trzeba wysylac do niemiec i czekac 8 tygodni. a czy ten unitas po okresie gwarancji ma problemy zczesciami w polsce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dud84

dodam ze w zegarku nie rabie drzewa nie pracuje na budowie tylko chodzenie i jazda na motocyklu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jazda na motocyklu po kostce brukowej też odpada . :)

Unitas to sprawdzona konstrukcja, z tego co sie dowiadywałem każdy profesjonalny zegarmistrz go  naprawi i serwisuje.

Polecam jednak uważna lekture wpisów na forum jak wyzej " zanim zadasz pytanie... "

Zegarków jest bez liku ale to Tobie ma sie podobac i słuzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dud84

ok wiec dzieku za wszystkie wasze sugestie i propozycje. wybor padl na STEINHARTA ale niestety musze poczekac do 14 dni bo brak go u polskiego przedstawiciela i musi dopiero sprowadzic. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2021 o 18:09, dud84 napisał:

witam w najblizszym czasie planuje zakup zegarka  kwota do wydania ok 2500 tylko musi byc to zegarek mechaniczny! moje dwa typy to STEINHART MARINE CHRONOMETER ROME i ATLANTIC ART DECO . pytanie moje jest nastepujace posiada ktos z was steinharta i czy w Polsce jest serwis czy trzeba pakowac i wysylac za granice bo zegarek bardzo mi sie podoba ale ewentualne usterki i spowodowane nimi wysylki choc i tak na koszt producenta troszke mnie przetazaja. atlantic ma dosc duzo serwisow w Polsce nawet jeden 20 km od miejsca mojego zamieszkania i wrazie czego nie ma problemu wsiadam w auto i gotowe.jeszcze jedno steinhart jest na UNITAS 6498 a atlantic na ETA 2804-2 i co sadzicie o tych mechanizmach sa wmiare dokladne i jak z ich awaryjnosciami. pozdrawiam

Mam Stenka i faktycznie. Kałem taki problem. Wysłałem go do Niemiec i czekałem z 6 tyg. Po tym serwisie wszystko wróciło do normy, Osobiście lubię Stenki za dizajn 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dud84

wybor padl na steinharta i zegarek po tygodniu od zlozenia zamowienia dotarl do mnie( bylby szybciej ale nie mieli juz tego modelu u nas wiec wysylka z magazynu z niemiec ) zegarek prezentuje sie super polski przedstawiciel spoko gosciu odpowiedzial mi na wszystkie pytania tak wiec moge polecic go kazdemu kto sie wacha. zegarek spelnil wszystkie moje wymagania . dziekuje za wszystkie wasze sugestie i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.