Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
martin_b

EPOS 3501/3439/3440 vs Longines L2.908/909/910

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na wstępnie życzę Wam, Szanowni Forumowicze, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Trochę czasu minęło, gdy ponad 6 lat temu zadałem tutaj pierwsze pytanie. Wówczas kupiłem swój pierwszy zegarek z mechanizmem automatycznym - Davosę Vanguard. Wygląda na to, że wreszcie przyszedł czas, aby uzupełnić kolekcję o coś nowego... 😉

Wymagania:
- mechanizm: automatyczny,
- kolor tarczy: niebieski ew. czarny,
- pasek,
- funkcje: na pewno dzień miesiąca - i jeśli da radę - fazy księżyca, annual calendar lub wskazanie rezerwy
- przeznaczenie: casual,
- budżet: 7000 - 10000 zł

Od razu zaznaczę: zakochałem się w tym modelu:
https://www.longines.com/pl/zegarek-the-longines-master-collection-l2-909-4-92-0

Nie mierzyłem, nie widziałem na żywo, ale gdy zobaczyłem poniższy film na YT, to ten zegarek kupił mnie "całym swym jestostwem":

 

Jednocześnie zachęcił do sprawdzenia oferty ze stajni Longines. W oko wpadły mi tym razem wersje w czarnym kolorze:

https://www.longines.com/pl/zegarek-the-longines-master-collection-l2-628-4-51-7
https://www.longines.com/pl/zegarek-the-longines-master-collection-l2-908-4-92-0

Cenowo wychodzi dość grubo - zwłaszcza w przypadku L2.628. Mamy tam jedynie wskazanie dnia miesiąca i... to tyle. Ja wiem, że poziom wykończenia, że tradycja, że historia, itp. Ja to wszystko rozumiem, ale jednak oficjalna cena 8200 zł za coś, co już ma moja Davosa Vanguard, trochę mnie odrzuca.

Dlatego też spojrzałem w stronę EPOSa. Zainteresowały mnie tutaj 3 modele:

https://www.epos.info.pl/3440bm.html
https://www.epos.info.pl/3439.html

https://www.epos.info.pl/3501poland1.html

Najbardziej wpadł mi w oko 3440 Big Moon. Jednak jego granatowy kolor tarczy nie wygląda na zdjęciach tak samo ciekawie, jak w przypadku niebieskiego Longines L2.909, przez co skłaniałbym się tutaj ku wersji czarnej. I tu pojawia się kilka pytań:

1. Czy ktoś z Was ma lub chociaż mierzył Big Moona? Jeśli tak, to jakie mieliście odczucia co do tego granatowego koloru oraz wykończenia samej tarczy?
2. Czy ktoś z Was posiada EPOSa 3501 Limited Poland? Jeśli tak, to czy mógłby podzielić się wrażeniami dot. jego wykończenia?
3. Przy założeniu, że cena do 10000 ma najmniejszy priorytet, to co bardziej byście polecali? Longinesa, EPOSa, a może coś innego, co wyglądem nawiązywałoby do przytoczonych przeze mnie modeli?
4. Zdaję sobie sprawę, że ceny katalogowe są po to, aby można było z nich trochę zejść 😉 lecz, pomijając już obecne promocje typu ZIMA 15% na doliński.pl, zegarek.net, itp. itd. jest jeszcze szansa, aby zejść z ceną te 5% niżej? Moje pytanie głównie bierze się stąd, że największe sklepy internetowe z reguły zawsze dodają coś do ceny katalogowej (np. 500-1000 zł) tylko po to, aby to potem "urwać" w postaci 10-15% promocji. Przy kwotach rzędu 10000 zł, takie promocje wypadają bardzo słabo lub wręcz wcale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość przymiarki zegarka i zobaczenia jak leży na nadgarstku w naturalnym świetle to zrób to przed podjęciem decyzji.

Zegarek który kupiłem, na zdjeciach w necie wygladal miernie, ale już w sklepie zdecydowanie lepiej.

gdybym to ja  miałbym wybierać marke to  Longines

Bardzie doświadczeni koledzy podpowiedzą gdzie i za ile kupisz  wybrany model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między Eposem 3440, a 3439 są jedynie różnice stylistyczne. Osobiście wybrałbym ten drugi, jest bardziej uniwersalny. Brak w ofercie czarnego potwierdza, że w modelu 3440 zdecydowanie lepiej sprzedaje się granatowy. Polecam obejrzeć na żywo, zarówno w świetle dziennym jak i ze świecąca lumą.  

 


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch marek to zdecydowanie Longines.

W Kruku i Jubitomie są teraz promocje -30%, również na Longinesa z serii Master. 

Ja mierzyłem te modele (nadgarstek 17cm). Wersja z datą na 6 ma 38,5mm, pozostałe 40mm.

 

Zasugeruję Ci również spojerzenie na Nomosa. Seria Club to świetne casualowe czasomierze. 

DSC_6087.JPG

DSC_6085.JPG

DSC_5893.JPG

DSC_5891.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym kupić zegarek z fazami księżyca to Epos . Longines może i jako firma wyżej ceniona ale ten model , mimo że ładny , de facto wyglada jak większość modeli z fazami księżyca. Natomiast Epos jest niepowtarzalny , nie znajdziesz drugiego takiego . Miałem model 3439 i żaden z moich zegarków , mimo ze nosze tez Omegę , Tudora , TH , nie robił takiego wrażenia na ręku i nie zwracał raj uwagi :)

Natomiast nowy LE Poland tez fajny , rozmiar idealny , cena przystania no j fajna limitka na Polskę z polskim datownikiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Cytat

Zasugeruję Ci również spojerzenie na Nomosa. Seria Club to świetne casualowe czasomierze. 

 

W sumie sprawdziłem i... jakoś średnio mi się widzą. Ale dziękuję za wskazówkę i za znakomite zdjęcia. Zegarki świetnie się na nich prezentują. 🙂

 

Wygląda na to, że teraz jestem bliżej zakupu EPOSa 3439 North Star. Chyba faktycznie lepiej się prezentuje niż Big Moon, tak jak napisał TIK TAK. 🙂

 

No to pozostaje ostatnie pytanie: gdzie go kupić? Na dolinski.pl jest w cenie 8400 zł (po rabacie), ale może jest gdzieś jakiś sprawdzony sklep, który jest godny uwagi i jest polecany przez forumowiczów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś może na Ball Trainmaster Moon Phase NM3082D-LLJ-BE? Data jest, niebieska tarcza, faza księżyca także, do tego pięknie w nocy świeci.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.