Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mleczx

Prośba o pomoc w odbudowie i identyfikacja producenta.

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze, potrzebuje pomocy w identyfikacji zegara. Problem polega na tym ze spadł dwa razy i broda jest już po dwóch operacjach plastycznych!

 

Zegar w rodzinie od kilku pokoleń. Jeden użytkownik miał fantazje i pozmieniał mechanizmy ze zwykłego chodzika albo dwu wagowca przerobił na chodzik miesięczny. Oba mechanizmy posiadam ale muszę je poszukać. Miesięczny po upadku przestał działać ale nie to jest ważne.

 

Chce odbudować zegar tak jak powinien być zrobiony. Czy ktoś mógł by mi pomoc z identyfikacja? Dodam ze korony nie miałem nigdy wiec zależy mi na wiedzy w jej zakresie jak i brody.

 

Poniżej zdjęcia. 000d171d86900f04eb5d0c94d1427b57.jpg

33140af83e3730291e767a0f22c817a6.jpg

16857343065e7be927bdccf8989c03ea.jpg

9857d13749de58cdb9763b22e3c5d8f8.jpg

9dc840c5c1cbaf242e4a68089a5e0ed8.jpg

d727bbe38ec60978e2bcbb4208bfe536.jpg

59ecf154644497f89fd7b9b0b67cbc45.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extra skrzynia... jednak widok mechanizmów byłby bardzo pomocny żeby coś więcej powiedzieć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna skrzynia :)

Tak .....popieram zdanie kolegi ,

Bo chociaż mechanizmy zamieniane i kombinowane , to całkiem możliwe , że jeden z nich był w oryginale . Wówczas , łatwiej będzie ustalić producenta , a dalej poszukać taką samą , lub podobną skrzynię , czyli ustalić , co i jak powinno być .

Zdjęcia są dobre , ale można postarać się o wyraźniejsze ..... po tych sądzę , że środek ( wnętrze skrzyni ) jest nieźle zachowane i ma świetne wzory . Podobnie drzwi , gdzie w obu przypadkach myślę , że umycie ( przetarcie )  szmatką nasączoną w benzynie lakowej , wystarczy ..... no może lekkie zmycie , ale tylko górnej - wierzchniej warstwy politury .  Natomiast kolumienki i góra nad drzwiami , bo tu sądzę , że ktoś niepotrzebnie pomalował to na brązowo . Pewnie to było ciemniejsze , no ale nie ten kolor i farba .

Zachęcam do poszukania mechanizmów i popstrykania zdjęć .  :)

 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki postaram się poszukać mechanizmów i wkrótce zamieszczę zdjęcia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ślady na płycie wskazują na mocowanie chodzika ale też widać tam sporo zakołkowanych dziur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem skrzynia miała kilku lokatorów tak na oko na pewno 3, a może i 4 mechanizmy ...

 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto wie może lenzkirch tam pomieszkiwał takie skojarzenie miałem na początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, luks napisał:

kto wie może lenzkirch tam pomieszkiwał takie skojarzenie miałem na początku

Pierwsze co przyszło mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.