Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pisar

Zegarki GLASHüTTE ORIGINAL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Szukałem informacji na temat zegarków Glashhütte ale raz, że na forum mało a dwa, że ta zacna firma nie ma nawet swojego wątku na naszym forum 😲

To postanowiłem założyć. Może wątek stanie się czymś w rodzaju wątku "miłośników marki Glashütte".

 

Na sam początek mam do Was pytanie. Jako, że z zegarkami tej firmy w Polsce ciężko i chyba nie da się nigdzie zobaczyć (czy się mylę?) to moje pytanie brzmi: gdzie najbliżej Polski można zobaczyć te zegarki?

Mogę się przejechać w weekend na wycieczkę do Niemiec ale przydałaby się pewna informacja oraz miejsce dysponujące kilkoma modelami.

Głównie interesuje mnie by zobaczyć model SeaQ oraz Seventies Panorama Date.

 

Siedzi mi w głowie już od dłuższego czasu ale bez zobaczenia i pomacania będzie ciężko o kolejny krok, zwłaszcza, że to już półka cenowa SUBa.

Pytanie też czy da się w przypadku tej marki wyrwać jakieś sensowne rabaty? Retail trochę mnie nie przekonuje.

 

Będę też wdzięczny za wszelkie informacje, newsy i ciekawostki dotyczące modelu SeaQ.

 

39-47-12-12-14_Seventies_1.jpg

Glashutte-original-SeaQ-1.jpg

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie bardzo podoba się linia Sixties. Też bym sobie z wielką chęcią poprzymierzał...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmienić nazwę wątku na właściwą marce czyli Glashütte Original, bo firm z miejscowosci na G. jest kilka;) 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono24 pewnie przeglądasz, ale..

Odnośnie polityki rabatowej (w sieci, głównie USA) - na glashutte original (modele mniej gorące) widywałem i widuję -40% off. 

Na te bardziej chodliwe raczej ok 20-25%.

 

Przykładowo, w tej chwili oferty z USA na model seventies (z paskiem) startuja od ok 25 tyś zł za nówkę (6,650.00 usd, przy retail 8700 usd). 

Z Europy to w tej chwili od ok 28 000 zł na za wersje na pasku.

 

Kiedyś troszkę patrzyłem na ten model, z tego co kojarzę używkę w bdb stanie można było kupić poniżej 20 000 zł - no ale wszystko od tego czasu podrożało. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sixties i seventies kiedyś rozważałem. Pięknie wykonane zegarki, nostalgiczny design, własne mechanizmy nawet brak ciągłości historycznej nie przeszkadza ale... Dla mnie marka nieco zagubiona między piętrami  piramidy w poszukiwaniu swojej tożsamości. Część kolekcji nawiązuje do Wschodnioniemieckich GUBów część ma być tańszą alternatywą dla L&S. Pozycjonowanie cenowe sprawia, że trafia do ...nikogo. Klient zamożny i świadomy poszuka szwajcarskiej alternatywy lub dopłaci za HH.  Jak ktoś chce mieć eleganckie niemieckie zegarki z własnymi werkami to Union czy Nomos nie mają konkurencji .GO jest znacznie droższe  a nie jest to L&S. Może dlatego w Polsce się nie przyjął a Swatch Group uznała że skupi się na niższych piętrach piramidy. 
Marka jest dostępna w całej EU w sieciach typu Wempe czy Rabat, nie jest bestsellerem więc o rabat nietrudno ale biorąc pod uwagę lockdown w Europie to raczej odłożyłbym przymiarki. Ja ostatecznie wybrałem design Sixtities w poczciwym GUBie a Seventies w Santosie 😉 

95CFA105-94B1-40DF-BE9B-445EE23197FD.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mierzyłem 2 modele. SeaQ mnie interesował ale po przymiarce uznałem, że za mały, za gruby, za ciężki. Jakość wykonania b. dobra ale przy GS nie wyróżnia się. 

IMG_20200118_122217.jpg

IMG_20200215_133233.jpg

IMG_20200215_133237.jpg

Edytowane przez Undziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście linia SeaQ też nie do końca przekonała. Natomiast Sixties to dla mnie cud miód malina.

Co do uwag Desmo, to może coś w tym jest. Myślę, że to problem, wielu teoretycznie niezależnych, marek należących do dużych korporacji. Wiadomo, że w Swatch Group marka nr 1 to raczej Bregeut, potem chyba jednak Blancpain. Myślę też, że chyba jednak fakt, że są marką niemiecką wpływa trochę na minus wewnątrz korporacji. Ale to tylko moje przemyślenia.

 

Jeśli chodzi o możliwość ich zobaczenia na żywo, to poza Niemcami fajną alternatywą jest ich butik w Wiedniu. A jak się nic nie spodoba, to zaraz obok można wejść do Breguet i zostawić trochę więcej kasy 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się nie zgodzić z opinią desmo odnośnie samej marki i jej pozycji na rynku.
Ja przymierzałem GO seventies kilkukrotnie bo niezmiennie ten model mi się podoba.
W jakimś wątku wrzucałem zdjęcie nadgarstkowe.
Niemniej jednak jest jest jeszcze jeden fakt łączący moje postępowanie z desmo mianowicie jak miało dojść do zakupu to wybór padł na Santosa

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, desmo napisał:

Sixties i seventies kiedyś rozważałem. Pięknie wykonane zegarki, nostalgiczny design, własne mechanizmy nawet brak ciągłości historycznej nie przeszkadza ale... Dla mnie marka nieco zagubiona między piętrami  piramidy w poszukiwaniu swojej tożsamości. Część kolekcji nawiązuje do Wschodnioniemieckich GUBów część ma być tańszą alternatywą dla L&S. Pozycjonowanie cenowe sprawia, że trafia do ...nikogo. Klient zamożny i świadomy poszuka szwajcarskiej alternatywy lub dopłaci za HH.  Jak ktoś chce mieć eleganckie niemieckie zegarki z własnymi werkami to Union czy Nomos nie mają konkurencji .GO jest znacznie droższe  a nie jest to L&S. Może dlatego w Polsce się nie przyjął a Swatch Group uznała że skupi się na niższych piętrach piramidy. 
Marka jest dostępna w całej EU w sieciach typu Wempe czy Rabat, nie jest bestsellerem więc o rabat nietrudno ale biorąc pod uwagę lockdown w Europie to raczej odłożyłbym przymiarki. Ja ostatecznie wybrałem design Sixtities w poczciwym GUBie a Seventies w Santosie 😉 

 

 

Aż tak głęboko jak Ty nie siedzę w temacie tej marki ale jak to przeczytałem to mi się ułożyło w logiczną całość to jak tą markę trochę podskórnie odbierałem.

Nic dodać nic ująć.

 

Pozostaje tylko przymiarka aby zweryfikować do końca swoje wyobrażenie. Niestety cenowo nie zachęca do zakupu. 

 

Czekam na jakieś porady w temacie salonów dostępnych teraz. Pandemia nie jest tutaj dla mnie przeszkodą.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem GO nie jest bezpośrednim następca GUB? Wbrew pozorom zaplecze historyczne jakieś tam ma. Czy jednak się mylę? 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
22 godziny temu, pisar napisał:

(...)

Pytanie też czy da się w przypadku tej marki wyrwać jakieś sensowne rabaty? Retail trochę mnie nie przekonuje.

(...)

Na podstawie kilkukrotnych przymiarek mogę stwierdzić, że GO oferuje lepiej wykonane zegarki niż szwajcarscy konkurenci z tej samej półki cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PiotrekL napisał:

A czy przypadkiem GO nie jest bezpośrednim następca GUB? Wbrew pozorom zaplecze historyczne jakieś tam ma. Czy jednak się mylę? 

Tradycje zegarmistrzowskie w tej części Saksonii sięgają połowy XIX , firm było sporo, w latach 50 -90 znacjonalizowano to wszystko a zegarki spod znaku GUB produkowano solidnie i masowo. Dopiero po upadku muru wypączkowały firmy prywatne pisząc swoją historię na nowo ale czerpiąc jak widać ze wspólnego worka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wykonania i jakości nie miałem żadnych zastrzeżeń.

ostatnie przymiarki robiłem w 2016 roku

przymierzałem też model Sixties

to rzeczywiście są świetnie wykonane modele

 

Glashutte-Original-Seventies-Panorama-21.jpg

Glashutte-Original-Seventies-Panorama-Date-movement-watch.jpg

L1170622.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Desmo za wyjaśnienie 🙂


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, PiotrekL napisał:

A czy przypadkiem GO nie jest bezpośrednim następca GUB? Wbrew pozorom zaplecze historyczne jakieś tam ma. Czy jednak się mylę? 

Tak i nie.  Ciągłości biznesowej to nie ma za bardzo, ale w zasadzie można wg Wikipedii powiedzieć, że:

- producentem zegarków jest obecnie Glashuetter Uhrenbetrieb GmbH (liczba poj.), który jest prawnym następcą enerdowskiego kombinatu VEB Glashuetten Uhrenbetriebe (liczba mnoga), który z kolei powstał przez przymusowe "zjednoczenie" firm m.in. UROFA, UFAG i A.Lange u.Soehne w 1951

- po zjednoczeniu Niemiec nowa firma pod obecną nazwą rozpoczęła produkcję zegarków pod 2 markami - GUB i Glashuette Original.  Te pierwsze powstawały na mechanizmach Ety, te drugie na manufakturowych GUb 10-30 Spezimat,

- dopiero z nastaniem nowego kierownictwo firma objęła nowy kurs strategiczny, który polegał w skrócie na "ucieczce na północ" :), a osiągano to przy pomocy m.in. nowych mechanizmów GUB 12-50 i GUB 10-60.  Pojawiły się też komplikacje w mechanizmach.

- w 2000 firmę kupiła grupa Swatch, która pozostaje właścicielem do dziś.

 

Podsumowując:

- producentem zegarków jest Glashuetter Uhrenbetrieb GmbH należący do grupy Swatch

- jedyną marką jest Glashuette Original, błędnie oznaczana jako "firma"

 

Oczywiście dziś w Glashuette mają siedziby różne firmy zegarkowe - oprócz GU GmbH również Nomos, A.Lange u. Soehne i inni widoczni na poniższej mapie.

 

deutschlandkarte_2020_899x1158-mit-logo.jpg

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Iko za doprecyzowanie wiadomości! 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W licytacji dla Krzysia można wylicytować zegarek Glashutte Spezimatic. Stoi za jakieś grosze fajny zegarek. Może ktoś z Was byłby zainteresowany.

 

 


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten jest świetny. 

PanoMaticLunar.

 

glas_1-90-02-42-32-05_2.jpg

bk3o2yh4bei31.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny, ale wygląda na spory

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40mm beż koronki, 12,7 mm wysokości.

Dzięki temu, że jest trochę "grubszy", to spokojnie może być dobrym wyborem na codzień. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Pokaż jeszcze zapięcie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i świetnie, Bro! Mega mi się podoba ten model.
Gratulacje!


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.