Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pisar

Zegarki GLASHüTTE ORIGINAL

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Boogie napisał(-a):

strasznie mi podchodzi na linia Sixties Senator, nie wiem w sumie dlaczego :)

 

Moze dlatego, że jest fajna? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W klubie nie jestem ale...

IMG_20220319_144623.jpg

IMG_20220319_141729.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20220617_113734mini.thumb.jpg.4fd3eae8a893ab43a1e414685ea01808.jpg
20220617_113743mini.thumb.jpg.c89da2cbc96c9bc2413dc50f63f06f73.jpg
20220617_113752mini.thumb.jpg.10a34023811dc848ee52d4eb694fd6ef.jpg
Ja choruje na panoreserve w złocie i na seventies chrono.

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys, naście lat temu, była w Aparacie w W-wie w galerii.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2022 o 15:53, Czarek03 napisał(-a):

Gdzie w Polsce można na żywo zobaczyc i przymierzyć te zegarki?

 

Niestety nigdzie. Przerabiałem temat i najbliżej Berlin. 

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do wykonania i jakości nie miałem żadnych zastrzeżeń.
ostatnie przymiarki robiłem w 2016 roku
przymierzałem też model Sixties
to rzeczywiście są świetnie wykonane modele
 
Glashutte-Original-Seventies-Panorama-21.thumb.jpg.220c912ae90e477d608cb6c8a290ac9c.jpg
Glashutte-Original-Seventies-Panorama-Date-movement-watch.jpg.5e125711173cd722104536a2dbb7f5f1.jpg
L1170622.jpg.2f5432bce48c993008f8ac6e1eea3652.jpg

Tak sobie z ciekawości przeglądam i nadrabiam zaległości. Te powyżej na prawdę konkret. Wizualnie super i wpadają w mój gust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego zawodnika mam pod opieką na weekend. Glashutte Original Panomaticlunar w różowym złocie. Waga zacne 220g. 

IMG_5664.jpeg

IMG_5668.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, choć zdecydowanie layout nowszych referencji bardziej mi odpowiada. No i na tej bransie to pasuje do starszego niemca;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, eye_lip said:

Fajny, choć zdecydowanie layout nowszych referencji bardziej mi odpowiada. No i na tej bransie to pasuje do starszego niemca;)

W punkt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio pomacać model SeaQ...bardzo fajny ale za tą kasę to jednak nie (cena  prawie jak za Rollo Submarinera)

Do tego bransoleta rozczarowała (coś w odczuciu jakby efekt blaszanych ogniw) + środkowe ogniwa polerowane, kompletnie nie pasują temu zegarkowi. Aby tego było mało to endlinki są szczotkowane co pasuje mu jak świni siodło.

Do tego łaskawa pani dała 200 euro rabatu na zegarek za 10.800 euro :)

 

Edit. ciekawostka: na WUS SeaQ na bransolecie za 6800 euro w stanie idealnym na gwarancji leżał od marca do października z zerowym zainteresowaniem

 

 

Glashutte_Original_SeaQ_recenzja_2021b_ch24pl-1840x1227.jpg

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KrysH panomatic lunar jest fajny, co prawda nie jestem fanem bransolety do tego modelu (w sensie ze lepiej pasek wyglada) ale ta wersja w zlocie sie broni.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Jan said:

@KrysH panomatic lunar jest fajny, co prawda nie jestem fanem bransolety do tego modelu (w sensie ze lepiej pasek wyglada) ale ta wersja w zlocie sie broni.

Zdania są bardzo podzielone w domu i wśród kolegów - niektórym ten zegarek się bardzo podoba a innym zdecydowanie nie. Padają ostre komentarze, wypowiedzi i porównania do Lange ale ja mając ten zegarek na pare dni pożyczony, stwierdzam ze bardzo mi się podoba. I pomimo ze jestem w stanie zrozumieć dlaczego dla niektórych on może się wydawać brzydki to dla mnie, mając go w ręku doceniam te rzeczy które ciężko zauważyć na zdjęciach/filmikach. Zegarek jest łagodny i bardzo przyjemny dla oka. Wykonanie bransolety (poza wpasowaniem miedzy uszami) jest wyśmienite. Koperta na bokach jest pięknie i delikatnie szlifowana co komponuje się z jasna tarcza i wykończeniem bransolety. Bezel i górna część uszu jest polerowana co z kolei fajnie przełamuje światło na żywo i dodaje wizualnego elementu - na zdjęciach to może wyglądać jakby się kłóciło. Tak samo tarcza i deign na zdjęciach może wyglądać jakby wszystko się kłóciło ale na żywo O DZIWO tak nie jest! Może mnie wszyscy na forum zjedzą za to co powiem ale... ja uwielbiam ten zegarek i nie jest to chwilowy zachwyt ponieważ widuje go dosyć często. Ok, możemy zacząć kamieniowanie!

 

 

P.S. 

220g wagi również robi swoje i nieźle wywraca zmysły w głowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ta faza księżyca wraz z data... zegarek ma swoją klasę...

 

Edytowane przez KrysH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów Glashutte 😁

 

Od razu poproszę, żebyście nie krzyczeli ani nie ,,opierniczali", za żadne skarby w przepastnych archiwach forum nie mogę się dokopać odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Co więcej, obawiam się, że to pytanie wywoła u Was uśmiech niedowierzania jak można tak podstawowych rzeczy nie wiedzieć, niemniej jednak proszę mi wytłumaczyć, czym różnią się zegarki GUB Glashütte od Glashütte Original Bison Spezimatic?

Oprócz oczywiście produkcji w DDR, to naturalnie wiem.

Czy to ta sama marka z takim samym pozycjonowaniem?

 

Pozdrawiam serdecznie

Piotr

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2023 o 08:39, eye_lip napisał(-a):

Fajny, choć zdecydowanie layout nowszych referencji bardziej mi odpowiada. No i na tej bransie to pasuje do starszego niemca;)

 

Starszy Niemiec ma zlotego albo zloto-stalowego Ebela :P

 

 

 

5 godzin temu, Piotr-p40 napisał(-a):

Witam wszystkich fanów Glashutte 😁

 

Od razu poproszę, żebyście nie krzyczeli ani nie ,,opierniczali", za żadne skarby w przepastnych archiwach forum nie mogę się dokopać odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Co więcej, obawiam się, że to pytanie wywoła u Was uśmiech niedowierzania jak można tak podstawowych rzeczy nie wiedzieć, niemniej jednak proszę mi wytłumaczyć, czym różnią się zegarki GUB Glashütte od Glashütte Original Bison Spezimatic?

Oprócz oczywiście produkcji w DDR, to naturalnie wiem.

Czy to ta sama marka z takim samym pozycjonowaniem?

 

Pozdrawiam serdecznie

Piotr

 

To jest ta sama marka.

 

https://uhrforum.de/threads/was-besagt-die-bezeichnung-bison-bei-glashuette-uhren.318018/

 

image.thumb.png.796b7ae9dd5967928eca3336b50aeed1.png

 

Bison to edycja specjalna / limitowana, z gumowa uszczelka w koronce i deklu oraz wzmocnionym szklem - wyglada na to, ze byly 3 warianty.

Koperty Bison byly pozniej uzywane rowniez dla "regularnych" modeli, nie mialy wtedy oznaczenia "Bison" na cyferblacie. :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Odświeżę wątek, bo coraz bardziej chodzi mi po głowie jakiś Glashütte.
Myślałem o tym modelu. Ktoś ma/miał i może podzielić się spostrzeżeniami?
55ab61f65685e0d895399189c28015f9.jpg
Pozdrawiam!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model z tym że dosyć gruby (panoreserve jest kapkę cieńszy bo manual i imo mechanizm w wersji ręcznie nakręcanej lepiej się prezentuje). Ogólnie na żywo modele z racji konstrukcji raczej casualowe niż eleganckie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ładny model z tym że dosyć gruby (panoreserve jest kapkę cieńszy bo manual i imo mechanizm w wersji ręcznie nakręcanej lepiej się prezentuje). Ogólnie na żywo modele z racji konstrukcji raczej casualowe niż eleganckie.

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Właśnie bardziej przemawia do mnie automat pod względem wizualnym i użytkowym. Orientujesz się gdzie dorwać go w jak najlepszej cenie (oczywiście nówka) ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na chrono. Kiedyś w Sztokholmie Frank Ur dawali mi niezła cenę, możesz do nich napisać. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popatrz na chrono. Kiedyś w Sztokholmie Frank Ur dawali mi niezła cenę, możesz do nich napisać. 

Dziękuję!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2024 o 22:17, Sajmonm napisał(-a):

Cześć!
Odświeżę wątek, bo coraz bardziej chodzi mi po głowie jakiś Glashütte.
Myślałem o tym modelu. Ktoś ma/miał i może podzielić się spostrzeżeniami?
55ab61f65685e0d895399189c28015f9.jpg
Pozdrawiam!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Warto miec na uwadze jego grubość, niestety jest troche jak kowadło.

Mi chodzi po głowie Senator 60s Pano Date

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.