Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
piotreek

Naprawa zegarka Sicura

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

 

Mamy w rodzinie zegarek Sicura po moim dziadku, jest to niewątpliwie rodzinna pamiątka. Zegarek został przywieziony z Libii w latach 70-tych. Przeszedł serwis w lokalnym zakładzie (chciałem, aby mechanizm był w dobrej kondycji), ale chwilę później przestał działać prawidłowo, tzn. wskazówka sekundowa pracuje, ale minutowa i godzinowa stoi w miejscu. Wróciłem do zakładu, gdzie go serwisowałem i zegarmistrz stwierdził, że to tani mechanizm i po prostu się zużył po tylu latach (mówił coś o sprzęgle). 

 

Z racji sentymentu chciałbym, aby ten zegarek pracował poprawnie. Czy ktoś może mi poradzić co z tym zrobić? Najchętniej oddałbym go w ręce fachowca, który go będzie w stanie naprawić. 

 

W załączniku zdjęcie mechanizmu. 

Mieszkam w Opolu, więc najchętniej na miejscu bym chciał temat ogarnąć, ale nie widzę problemu z wysyłką, czy też podjechaniem gdzieś dalej. 

 

 

IMG_20201129_180641.jpg

IMG_20201129_180435.jpg

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to tani mechanizm, ale nie z tych jednorazowych. Z opisu wynika potrzeba regulacji sprzęgła. Takie nieco nietypowe zegarki potrafią mieć nietypowe sprzęgło, do którego potrzebne nietypowe przybory, ale da się to zrobić. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinm9mm
      Dzień dobry,

      Szukam dobrego zegarmistrza od radzieckich, który pochyliłby się nad moim Poljotem 29 Jewels z automatycznym naciągiem. Wymiana szkiełka czyszczenia, przegląd, może dołożenie nowego paska. Brakuje oryginalnego sekundnika więc super gdyby był w stanie znaleźć i uzupełnić. 

      Ktoś poleci?

      Z góry dzięki Panowie.
      Jestem z Sosnowca więc jeśli ma ktoś kogoś bliżej to super!
    • Przez Magistr
      Witam!
      Dziś stałem się posiadaczem mojego szóstego zegara firmy Junghans -  jednakże jako pierwszy potrzebuje gruntownego przeczyszczenia oraz naoliwienia i oraz renowacji tarczy - jednakże chcę to zrobić sam - domowymi sposobami...
       
      A oto pytania :
      - Z którego roku może pochodzić,
      - Czy kolor tej tarczy jest oryginalny (mosiądz), czy (jak większość zegarów Junghans Wurttemberg) miał tarczę bieloną (wiecie o co mi chodzi)
      - Jeśli miał tarczę bieloną, to czym można odnowić jej kolor  - charakterystyczny dla wurttembergów (WSZYSTKO OCZYWIŚCIE DOMOWYMI SPOSOBAMI),
      - Co najpierw - odnawianie cyfr, czy malowanie tarczy,
      - W czym czyścić ten mechanizm (czy moczyć w jakiejś cieczy - jeśli tak - to przez jak długi okres i czy później trzeba go wypłukać?)
      - Czy z czyszczeniem będzie się wiązała rozbiórka mechanizmu na części pierwsze,
      - Czy powiecie jak można do niego dobrać wahadło (jaka powinna być jego odp. długość),
      - Czy można uzyskać jakoś kalkę ( wzór tarczy),
      - Smary - jakie i do czego oraz ilości ( w przybliżeniu ),
      - co jest odpowiednim ,,aplikatorem'' smary,
       
      Proszę o szybką i dokładną odpowiedź 
       
      Dziękuję i pozdrawiam 
       
      Magistr 





    • Przez BoozerPL
      Witam,
      poszukuję zegarmistrza, który podjąłby się serwisu zegarka Cordura Sea Gull Selfwinding z mechanizmem Sicury BF 158 31/7. Mechanizm z wychwytem kołkowym, zdaje się, że brakuje regulatora na kole balansowym - zegarek dodaje 15-20 min na godzinę... Najchętniej Warszawa lub okolice (mieszkam pod Sulejówkiem).
       
      Może ktoś z Kolegów ma ewentualnie na zbyciu sprawny mechanizm jak wyżej?
       
      Mój zegarmistrz, u którego zwykle serwisuję zegarki, po zajrzeniu w mechanizm i stwierdzeniu, że to wychwyt kołkowy wyglądał jakbym walnął go w twarz, i powiedział, że on TAKIM mechanizmem zajmował się nie będzie, bo to szajs i hańba.
       
      Z góry dzięki za pomoc.
      Pozdrawiam,
       

    • Przez Radamez
      Witam! Udało mi się dość okazyjnie nabyć taką oto Sicurę Super Alarm. Na dobrym chodzie i w pełni funkcjonalny zegarek. Jedynym problemem wydaje się być stan koperty szczególnie jedna wielka i dość głęboka rysa na górze koperty ( załączam zdjęcia). Czy macie może jakieś sprawdzone sposoby na zamaskowanie lub naprawienie takiego uszczerbku? Dodatkowo jeśli ktoś ma jakieś ciekawe informacje na temat tego zegaka będę wdzięczny za podzielenie się nimi. Pozdrawiam
       
      Uploaded with ImageShack.com
      Uploaded with ImageShack.com
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.