Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Rattlesnake

Zenith, Carl F Bucherer, Omega, Eberhard, Tag Heuer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, postanowiłem że sprawię sobie naprawdę porządny czasomierz, który posłuży mi całe lata. Nie jest to kolejny element kolekcji, bo takiej nie posiadam (nie licząc jakichś starych kwarców), każdy dotychczasowy zegarek mi się nudził i go sprzedawałem, a następnie kupowałem kolejny. Oczywiście na tym traciłem. Były to zegarki w przedziale cenowym <10 tys. pln. 

Uznałem, że wreszcie poważę się na coś rzeczywiście prestiżowego, co usatysfakcjonuje mnie w pełni bezterminowo, a przynajmniej na bardzo długi czas. 

Zatem zwiększyłem budżet do 25 tys. pln. czyli o połowę (wcześniej pisałem tutaj na forum w sprawie TH Aquaracera i FC Manufacture). Dalej zwiększać budżetu nie zamierzam, bo w ten sposób mogę dojść równie dobrze do wartości mieszkania w dużym mieście. 

Podstawowe wymogi to:

- nowy od autoryzowanego sprzedawcy;

- swiss made, odpadają zegarki japońskie, niemieckie etc.;

- automat, najchętniej manufakturowy in-house, choć z tym in-house mogę pójść na kompromis (vide niżej TH)  wczytując się choćby w dyskusje tutaj na forum na temat tego pojęcia;

- na skórzanym pasku, egzotycznym lub nie. Dlatego odpadają Rolexy; 

- koperta o średnicy 41-43 mm;

- styl uniwersalny, tj. pasujący na różne okazje, zarówno do bardziej eleganckiego stroju jak i na krótki rękaw. Ogólnie na co dzień ubieram się półelegancko, t-shirt i marynarka, więc powinien się optymalnie prezentować z takim ubiorem;

- prestiżowa marka, tutaj oczywiście będzie najwięcej kontrowersji. W tym celu posiłkuję się piramidami prestiżu, ale wiadomo, że są one subiektywne (choć oparte na wiedzy i doświadczeniu ludzi pasjonujących się zegarkami), poza tym takie marki jak Eberhard czy Tag Heuer są w nich różnie pozycjonowane. Najogólniej mówiąc wydając taką kwotę chcę dostać wyrób cieszący się pewnym uznaniem. Zaznaczę, że chodzi o uznanie u osób mających podobnej klasy czasomierze lub mających wiedzę o zegarkach. Nie zależy mi na "rozpoznawalności" wśród obszczymurów, którzy zapewne słyszeli o Rolexie, ale już nie zdają sobie kompletnie sprawy czym Rolex różni się od Casio. W przeciwieństwie do wielu osób proszących o porady w kupnie zegarka nie zależy mi na tym, żeby specjalnie ukrywać fakt posiadania tego typu zegarka ani żebym nie spotkał kogoś posiadającego taki sam model co ja. Niszowe marki (Bucherer, Eberhard) interesują mnie raczej dlatego że kojarzą mi się z produkcją na mniejszą skalę, prawdziwym rzemiosłem (może to złudne skojarzenie). 

Choć 4/5 rozważanych modeli jest z chronografem, to nie jest to wymóg konieczny. Chronografu i tak nie używam, bardziej chodzi o to, że podoba mi się wizualnie na tarczy. 

Zegarek musi mi się oczywiście podobać wizualnie. Zarówno pod tym względem jak i marki nie mogę mieć żadnych wątpliwości, inaczej znając dobrze siebie za parę miesięcy będę szukał czegoś nowego. 

Wobec powyższego wytypowałem 5 czasomierzy. 

 

1. Tag Heuer Carrera (CV2A1R.FC6235)

 

tag-heuer-carrera-calibre16-day-date-chronograph-43mm-cv2a1rfc6235.thumb.jpg.e5c66b58671feabd583f9d4e06da2e54.jpg

 

Tutaj zaletą jest cena, mogę go mieć z dużym rabatem. 

 

2. Eberhard Extra-Fort Grande Taille Roue à Colonnes (31955.7 CP) 

 

eberhard-extra-fort-grande-taille-roue-a-colonnes-319557cp-27282-2-980x980.thumb.jpg.f53b0bf3ef890ca2c182d38767186279.jpg

Bardzo mi się podoba wizualnie, nie wiem czy marka mnie satysfakcjonuje.

 

3. Omega Seamaster Aqua Terra (231.12.42.21.01.001)

 

0663aae0faf165567d119b39280d4582.thumb.jpg.34081f1d4cf4981f88e033fe8ef68256.jpg

Właściwie dla tego zegarka zwiększyłem budżet. Jest poniekąd bezpiecznym rozwiązaniem pod względem stylu i marki. Następne zegarki mogą uchodzić za wyżej w piramidzie prestiżu, ale szczerze mówiąc to już dla mnie bez różnicy. 

 

4. Carl F. Bucherer (CB 00.10919.08.33.01)

 

zegarek-carl-f--bucherer.thumb.jpg.3b6f75e8d2655a946f350b69ccda497a.jpg

 

Na plus design, mam tylko wątpliwości czy jest wart swojej ceny. 
 

5. Zenith El Primero (03.2040.400/69.C494)

 

img_prod3599_0_o.jpg.387f3588a3ad4e1f76411aa47f2faf52.jpg

 

To tyle. Nawet jeśli nie otrzymam żadnych pomocnych odpowiedzi to i tak spisanie tego ułatwi mi wybór. Ale mam nadzieję, że coś doradzicie i będzie mi prościej zdecydować który zegarek kupić. Z góry dzięki za pomoc. 

Edytowane przez Rattlesnake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc jak skaczesz po stylach i modelach zdecydowanie odradzam Ci zakup zegarka za 25 tys. Sam tak naprawdę nie wiesz czego chcesz. 

Jeżeli ma być chrono (bo widzę takie głównie Ci się podobają) to Carrera (niekoniecznie ten model co pokazałeś) , El Primero albo Portugalczyk. 

Jak już jednak będziesz chciał kupować to kup coś, co będziesz mógł w ogóle kiedyś sprzedać (wiadomo że ze stratą, ale w ogóle). Z Eberhardem czy Carlem Buchererem może być problem. 

 

Zastanów się też jeszcze raz nad czymś używanym (może jeszcze na gwarancji), ale w bardzo dobrym stanie. Mniej stracisz. 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej piątki najbardziej brałbym pod uwagę Zenith'a i Omegę.

Zenith to jednak trochę inna półka cenowa ale w Aparcie jest jakaś promocja na ten model i się mieści w budżecie

 

Omega to moim zdaniem najbardziej uniwersalny zegarek z całej przedstawionej piątki. Do tego ma certyfikację Metas więc o dokładność nie trzeba się martwić. Minusem może być to, że w porównaniu z chronografami na tarczy jest jednak trochę jakby nudniej. Ale coś za coś.

 

Z kolei El Primero to kawał historii i taktowanie 5Hz. Ale nie kojarzę informacji o jakimkolwiek certyfikacie, nic o COSC więc pytanie o wyregulowanie i dokładność. Moim zdaniem wizualnie jeden z ciekawszych zegarków z powyższej piątki. Ale jak kiedyś oglądałem to miałem wrażenie, że wersja 38 jest bardziej proporcjonalna.

 

TH Carrera to świetna koperta. Ale brak certyfikacji mechanizmu i jednak duża strata przy potencjalnej odsprzedaży.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie do tych co wymieniłeś podobny jest Polaris od JLC. Spełnia wszystkie wymogi. Powinno się udać go znaleźć w granicach 25 tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Ciebie zdecydowanie Zenith (chociaż również uważam, że wersja 38mm jest lepiej zbilansowana na tarczy).
Jest obecnie w bardzo dobrej cenie w Aparcie, o czym wspominał kolega fanfar19.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałeś Omega według mnie jest najrozsądniejszym wyborem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, iza121 napisał:

Z tych co podałeś Omega według mnie jest najrozsądniejszym wyborem 

Co do marki - tak, bo łatwo zbywalna, ale akurat pszczółkę wybraną przez OP już tak łatwo nie sprzedasz... 

A może Omega AT, ale nie pszczółka? Albo model Globemaster? 

Szukasz nowego od AD, ale może rozważ używkę w świetnym stanie kupioną od Forumowicza - różnica w cenie istotna, a Twoja nówka będzie tak samo wyglądać, jak używka po tygodniu noszenia... 

Edit - literówki 😉

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku jest nowa AT w dobrej cenie i lekko używana Globemaster. Ale tak jak kolega @szuwipisze, każda nówka szybko złapie ryski i będzie wyglądać tak samo.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, andrzejp1242 napisał:

Coś od IWC w tym budżecie też znajdziesz.

IWC bez chronografu mi się nie podobają, a z chronografem przekraczają budżet. 

 

12 godzin temu, Makiavel88 napisał:

Wizualnie do tych co wymieniłeś podobny jest Polaris od JLC. Spełnia wszystkie wymogi. Powinno się udać go znaleźć w granicach 25 tysięcy.

Polaris ładny, ale widziałem go tylko w Aparcie za 31 tys. 

 

12 godzin temu, fanfar19 napisał:

Zenith to jednak trochę inna półka cenowa ale w Aparcie jest jakaś promocja na ten model i się mieści w budżecie

Wiem wiem, tylko dlatego go biorę pod uwagę. 

 

12 godzin temu, evilym napisał:

Widząc jak skaczesz po stylach i modelach zdecydowanie odradzam Ci zakup zegarka za 25 tys. Sam tak naprawdę nie wiesz czego chcesz. 

Jeżeli ma być chrono (bo widzę takie głównie Ci się podobają) to Carrera (niekoniecznie ten model co pokazałeś) , El Primero albo Portugalczyk. 

Jak już jednak będziesz chciał kupować to kup coś, co będziesz mógł w ogóle kiedyś sprzedać (wiadomo że ze stratą, ale w ogóle). Z Eberhardem czy Carlem Buchererem może być problem. 

Nie tylko Ty mi to mówisz i poniekąd masz rację. Ale te skakanie po modelach było dlatego że żaden zegarek mnie w pełni nie satysfakcjonował, a to z kolei konsekwencja zbyt małego budżetu. Od dawna myślę o czymś klasy Omegi, tylko nie chciało mi się przeznaczać na ten cel pieniędzy, więc zadawalałem się półśrodkami. Zegarek tej klasy który spodoba mi się z wyglądu powinien mnie w pełni zaspokoić. I tak nie wyobrażam sobie sprzedaży na własną rękę tego typu zegarka i tej opcji nie dopuszczam (czas zweryfikuje). 

Z Tagiem mam ten problem, że jak już zwiększyłem budżet to kusi mnie lepsza marka. Gdyby był o połowę niższy brałbym Taga.

 

12 godzin temu, iza121 napisał:

Z tych co podałeś Omega według mnie jest najrozsądniejszym wyborem 

Też mi się tak wydaje.

 

Kusi mnie Bucherer ze względu na design. Chętnie poznam opinie i doświadczenia dotyczące tej marki. W piramidach, w których w ogóle jest uwzględniona znajduje się wyżej od Omegi, na poziomie Rolexa. 

Znalazłem parę wątków na jej temat i przejrzałem. 

 

10 godzin temu, szuwi napisał:

Co do marki - tak, bo łatwo zbywalna, ale akurat pszczółkę wybraną przez OP już tak łatwo nie sprzedasz... 

A może Omega AT, ale nie pszczółka? Albo model Globemaster? 

Szukasz nowego od AD, ale może rozważ używkę w świetnym stanie kupioną od Forumowicza - różnica w cenie istotna, a Twoja nówka będzie tak samo wyglądać, jak używka po tygodniu noszenia... 

Edit - literówki 😉

A czemu "pszczółka" się nie sprzeda? 

Globemastery oglądałem, zbyt proste i nijakie. Ta AT się wyróżnia chociaż trochę żółtymi elementami. 

Jednak wolę coś kupić u autoryzowanego sprzedawcy, może i zegarek taki sam, ale mi sprawi większą satysfakcję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówców głosujących na Omegę - z wymienionych przez pytającego zegarków to ona wydaje się być najbardziej logicznym wyborem.


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co czytać piramid moim zdaniem. Bucherer to marka bardzo niszowa, przynajmniej u nas, nawet na forum miłośników. Leży jeden na bazarze, już długo (chyba). Sam pisałeś, że rotujesz zegarkami, jeśli pojawią się wątpliwości... 

 

Jeśli musi być od AD, z Polski, to ja osobiście szukalbym czegoś z grubym rabatem (omegi bywają na - 20-40%),zenith, czy tag jeszcze więcej. Kupić dobry zegarek, to satysfakcja, kupić dobry w dobrej cenie to większa satysfakcja. 

 

Jeśli chciałes omege, kup omege

Jeśli ma być chronograf, prawie łapie się w budżecie nowy Moon (od 27 kpln), może gdzieś znajdziesz starszego w dobrej cenie, albo inny wariat omegi, sporo modeli znajdziesz do 25 tys, przy odrobinie cierpliwości i szczęścia. 

 

Myślę, że zmniejszenie budżetu na taga to nie problem? Za 16.4-16.9 kpln autavia (pasek /bransa) , na cal. heuer 02 to opcja możliwa do rozważenia. Wg mnie najciekawszy mechanizm z chronografow taga w ofercie (choć marki nie lubię).

 

https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-autavia-1

 

https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-heritage-timepieces-autavia-calibre-heuer-02

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Rattlesnake napisał:

 

A czemu "pszczółka" się nie sprzeda? 

Globemastery oglądałem, zbyt proste i nijakie. Ta AT się wyróżnia chociaż trochę żółtymi elementami. 

Jednak wolę coś kupić u autoryzowanego sprzedawcy, może i zegarek taki sam, ale mi sprawi większą satysfakcję. 

Sprzeda się, ale musisz liczyć sie z prawdopodobnie większą stratą. A czemuu? Looknij na ceny nowych vs używanych na chrono24. Plus to nie jest najpopularniejszy model w ramach AT. 

Rozumiem decyzję zakupu zegarka u AD - Twoje pieniądze, Twój zegarek, a satysfakcja to ważna sprawa, szczególnie, jeżeli planujesz zakup na lata. 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro podobają Ci się chrono I ma być rozpoznawalny (co w pełni rozumiem I też się tym kierowałem) to czemu nie Moonwatch? Wydaje się wyborem idealnym. 

 

Lub Breitling Navitimer? 

 

Edytowane przez ArtiGarnek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, StaryWilk napisał:

Nie ma co czytać piramid moim zdaniem. Bucherer to marka bardzo niszowa, przynajmniej u nas, nawet na forum miłośników. Leży jeden na bazarze, już długo (chyba). Sam pisałeś, że rotujesz zegarkami, jeśli pojawią się wątpliwości... 

 

Jeśli musi być od AD, z Polski, to ja osobiście szukalbym czegoś z grubym rabatem (omegi bywają na - 20-40%),zenith, czy tag jeszcze więcej. Kupić dobry zegarek, to satysfakcja, kupić dobry w dobrej cenie to większa satysfakcja. 

 

Jeśli chciałes omege, kup omege

Jeśli ma być chronograf, prawie łapie się w budżecie nowy Moon (od 27 kpln), może gdzieś znajdziesz starszego w dobrej cenie, albo inny wariat omegi, sporo modeli znajdziesz do 25 tys, przy odrobinie cierpliwości i szczęścia. 

 

Myślę, że zmniejszenie budżetu na taga to nie problem? Za 16.4-16.9 kpln autavia (pasek /bransa) , na cal. heuer 02 to opcja możliwa do rozważenia. Wg mnie najciekawszy mechanizm z chronografow taga w ofercie (choć marki nie lubię).

 

https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-autavia-1

 

https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-heritage-timepieces-autavia-calibre-heuer-02

 

Swój stosunek do piramid prestiżu określiłem w pierwszym poście. Jakąś wskazówkę mogą stanowić. 

Gdyby Bucherer był bardziej popularny to bym się na niego zdecydował. Naprawdę mi się podoba z wyglądu. 

Autavię jakoś pomijałem do tej pory, nie wiem dlaczego. Nawet ciekawa propozycja, ale chyba bym wybrał model bez chronografu. Na czaszegarków.pl jest za około 11 tys., tam kupować nie zamierzam, ale mogę pokazać ich ofertę w innym sklepie i wytargować rabat. Tylko nie sposób nie zauważyć, że to zupełnie inna pólka niż na przykład Zenith. 

 

15 godzin temu, Dirty Harry napisał:

Popieram przedmówców głosujących na Omegę - z wymienionych przez pytającego zegarków to ona wydaje się być najbardziej logicznym wyborem.

Pod względem marki na pewno. 

 

14 godzin temu, szuwi napisał:

Sprzeda się, ale musisz liczyć sie z prawdopodobnie większą stratą. A czemuu? Looknij na ceny nowych vs używanych na chrono24. Plus to nie jest najpopularniejszy model w ramach AT. 

Rozumiem decyzję zakupu zegarka u AD - Twoje pieniądze, Twój zegarek, a satysfakcja to ważna sprawa, szczególnie, jeżeli planujesz zakup na lata. 

Dokładnie, jak kupię coś używanego albo poza oficjalną dystrybucją to wiem, że mnie w pełni nie zadowoli. 

 

3 godziny temu, ArtiGarnek napisał:

Skoro podobają Ci się chrono I ma być rozpoznawalny (co w pełni rozumiem I też się tym kierowałem) to czemu nie Moonwatch? Wydaje się wyborem idealnym. 

 

Lub Breitling Navitimer? 

 

Patrzyłem na Moonwatch, ale one są z naciągiem manualnym. Kiedyś mi wpadł w oko Epos z manualnym i doszedłem do wniosku, że nie wchodzi w grę. 

Breitlingi też oglądałem. Navitimery są przecenione w Aparcie, ten z chronografem całkiem ciekawy. 

 

2 godziny temu, Makiavel88 napisał:

Polaris mi się podoba z czarną tarczą. Zakup za granicą musiałbym przemyśleć. 

 

Godzinę temu, Christo napisał:

Ja bym popatrzył także w stronę Cartiera...

Cartiery które widziałem nie w moim typie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz autavie z calibre 5 z heuer 02.

Zgodze się że zenith od taga bardziej prestiżowy, ale ms to odzwierciedlenie w cenie. Autavia z heuer 02 za 16 kpln, a zenit prawie 24 kpln, chyba, że też masz możliwość zakupu w podobnej cenie co th. Technicznie wg mnie są na podobnym poziomie. Za El primero przemawia legenda, heuer 02 to z kolei nowocześniejsza, ciekawa konstrukcja inhouse. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, StaryWilk napisał:

Porównujesz autavie z calibre 5 z heuer 02.

Zgodze się że zenith od taga bardziej prestiżowy, ale ms to odzwierciedlenie w cenie. Autavia z heuer 02 za 16 kpln, a zenit prawie 24 kpln, chyba, że też masz możliwość zakupu w podobnej cenie co th. Technicznie wg mnie są na podobnym poziomie. Za El primero przemawia legenda, heuer 02 to z kolei nowocześniejsza, ciekawa konstrukcja inhouse. 

Zastanawia mnie, bo widzę różne opinie i zestawienia - czy Tag jako marka to poziom Longinesa czy bardziej Omegi i Breitlinga? 

Cena wiadomo że jest niższa. Tylko jeśli mam potem nie być pewien tego zegarka i szukać czegoś nowego, to lepiej wydać więcej i mieć spokój. 

Jeszcze rozważam taką AT, jest trochę tańsza od pszczółki, dzwonił do mnie dzisiaj właściciel jednego ze sklepów z zegarkami i mówił, że pszczółka jest niedostępna u producenta, być może będzie można ją zamówić, ale to potrwa. Natomiast ta AT, którą niżej wstawiam jest dostępna u producenta, po indywidualnym rabacie mogę ją mieć za 16 tys. pln. 

669842f586628f453b69b5eec4956eba.thumb.png.54d940fe8b65fdade32c41ed5699d23f.png

Cena całkiem rozsądna jak na Omegę, oscylująca wokół cen Carrer. Pytałem o jakiś rabat dystrybutora Bucherera i nie dostałem odpowiedzi. Chyba nie chcę dopłacać prawie 10 tys. do niszowej marki, więc jeśli nic się nie zmieni prawdopodobnie stanie na Omedze. 

Zenith odpada ze względu na design, Eberhard odpada ze względu na niszowość w połączeniu z niewielkim prestiżem. 

Rozważam jeszcze TH, ale nie Carrerę tylko Autavię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronografy są droższe od 3-wskazowkowych z tej samej linii modelowej, więc jeśli porównasz autavie na calibre 5, nawet za 10, to moim zdaniem aquaterra za 16 rozwala go na łopatki i technicznie i prestiżem, ale heuer 02 już tak łatwo nie jest - to trochę inne zegarki, trudniej bezpośrednio porównać. Marka Omega ogólnie na pewno bez 2 zdań bardziej prestiżowa. 

 

Tylko z tym prestiżem to dość skomplikowana sprawa, dużo by pisać a łatwiej pogadać. "Wartość prestiżu" danej marki jest umowna i zależna od wielu czynników, zmieniających się przez lata i politykę nowych właścicieli marki.

Była próba takiej zabawy na forum - powstała piramida prestiżu, ale należy ją traktować z przymrużeniem oka, bo przy jej tworzeniu nie było jasnych, konkretnych, obiektywnych kryteriów "prestiżu" 

 

Warto sobie odpowiedzieć co jest najważniejsze dla ciebie, z poniższych, co wpływa na cenę:

1. Mechanizm (inhouse/ "wariant z polki", wersja i wykonczenie, regulacja też, czy może chronometr itd.)

2. Dopracowanie detali (jakość szlifow, tarczy, indeksow,, wskazówek, dekla, jakość grawerow itd) 

3. Marka, znaczek, prestiż 

4. Wygląd, design. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, StaryWilk napisał:

Chronografy są droższe od 3-wskazowkowych z tej samej linii modelowej, więc jeśli porównasz autavie na calibre 5, nawet za 10, to moim zdaniem aquaterra za 16 rozwala go na łopatki i technicznie i prestiżem, ale heuer 02 już tak łatwo nie jest - to trochę inne zegarki, trudniej bezpośrednio porównać. Marka Omega ogólnie na pewno bez 2 zdań bardziej prestiżowa. 

 

Tylko z tym prestiżem to dość skomplikowana sprawa, dużo by pisać a łatwiej pogadać. "Wartość prestiżu" danej marki jest umowna i zależna od wielu czynników, zmieniających się przez lata i politykę nowych właścicieli marki.

Była próba takiej zabawy na forum - powstała piramida prestiżu, ale należy ją traktować z przymrużeniem oka, bo przy jej tworzeniu nie było jasnych, konkretnych, obiektywnych kryteriów "prestiżu" 

 

Warto sobie odpowiedzieć co jest najważniejsze dla ciebie, z poniższych, co wpływa na cenę:

1. Mechanizm (inhouse/ "wariant z polki", wersja i wykonczenie, regulacja też, czy może chronometr itd.)

2. Dopracowanie detali (jakość szlifow, tarczy, indeksow,, wskazówek, dekla, jakość grawerow itd) 

3. Marka, znaczek, prestiż 

4. Wygląd, design. 
 

Widziałem kilka piramid prestiżu, nie tylko tą forumową. W większości są ze sobą zbieżne, nie zauważyłem dużych różnic. W jednej Tag jest obok Longinesa, w innej na równi z Omegą. To samo z Eberhardem. No ale nikt Taga nie umieści obok Rolexa czy jeszcze wyżej. Omega wszędzie plasuje się tak samo. Chcę przez to powiedzieć, że co do zasadniczej części piramidy jest zgoda.

 

Szczerze mówiąc to wszystkie z wymienionych przez Ciebie punktów są istotne ;) 

Omega wydaje mi się na razie optymalnym wyborem.

 

Jeszcze poczekam na odpowiedź z Jubitomu w sprawie Bucherera, podobno nie tylko mi nie odpisują i nie odbierają telefonów. Może zaoferują jakiś konkurencyjny z Omegą rabat.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Rattlesnake napisał:

Cartiery które widziałem nie w moim typie. 


A taki?

 

AA571E91-2F5C-4F91-8D43-476D474A84FE.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carl F Bucherer to świetna marka, jednak w Polsce nie rozpoznawalna prawie w ogóle i do tego droga. Co prawna podejmują próby promowania się np. w filmach (John Wick), jednak do polskich konsumentów bardziej trafia cena. Więc kupno Carla to takie zagranie, że albo będzie to miłość do końca życia, albo sporo stracę na odsprzedaży. A przy tym prawie nikt nie zorientuje się, że masz porządny zegarek, to tyle jeżeli chodzi o prestiż. Podobnie niestety jest z Eberhartem. 

 

Co do reszty to już kwestia co Ci się podoba. Tag niestety w PL ma zawyzone ceny, ale to też sprawia, że mają spore promocje dystrybutorzy. Choć na Twoim miejscu poszukałbym Carrere Flybach na Calibre 36.czy mechaniźmie z Zenitha El Primero. 

Oczywiście sam el primero to bardzo dobre połączenie prestiżowej marki i uniwersalnego wyglądu, ale z tego co piszesz nie jesteś do niego przekonany. 

 

Co do Aqua Terra, to jak widzę jakich zegarków poszukujesz, to jakoś ten model Omegi mi tu nie pasuje, już szybciej Speedmaster. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2021 o 22:04, StaryWilk napisał:

A tudor odpada? 

Hmm oglądałem Tudory, podoba mi się tylko Heritage Advisor (79620TN), marka jakoś do mnie nie przemawia. 

 

W dniu 8.01.2021 o 22:24, Christo napisał:


A taki?

 

AA571E91-2F5C-4F91-8D43-476D474A84FE.jpeg

Nie mój typ. 

 

W dniu 8.01.2021 o 22:45, tolor napisał:

Carl F Bucherer to świetna marka, jednak w Polsce nie rozpoznawalna prawie w ogóle i do tego droga. Co prawna podejmują próby promowania się np. w filmach (John Wick), jednak do polskich konsumentów bardziej trafia cena. Więc kupno Carla to takie zagranie, że albo będzie to miłość do końca życia, albo sporo stracę na odsprzedaży. A przy tym prawie nikt nie zorientuje się, że masz porządny zegarek, to tyle jeżeli chodzi o prestiż. Podobnie niestety jest z Eberhartem. 

 

Co do reszty to już kwestia co Ci się podoba. Tag niestety w PL ma zawyzone ceny, ale to też sprawia, że mają spore promocje dystrybutorzy. Choć na Twoim miejscu poszukałbym Carrere Flybach na Calibre 36.czy mechaniźmie z Zenitha El Primero. 

Oczywiście sam el primero to bardzo dobre połączenie prestiżowej marki i uniwersalnego wyglądu, ale z tego co piszesz nie jesteś do niego przekonany. 

 

Co do Aqua Terra, to jak widzę jakich zegarków poszukujesz, to jakoś ten model Omegi mi tu nie pasuje, już szybciej Speedmaster. 

Speedmastery z automatycznym naciągiem przekraczają znacznie budżet. Tańsze mają naciąg manualny. 

 

Oglądałem dzisiaj Breitlingi z chronografem. Dwa mi się nawet spodobały. img_prod6285_0_o.thumb.jpg.6f8652b4f92d197c82436e77429c9e26.jpgimg_prod6351_0_o.thumb.jpg.30c5e99126851f1dcc70cd0b52357bee.jpg

 

Są przecenione więc mieszczą się w budżecie. Breitling to marka na poziomie Omegi, dobrze myślę? Pod względem rozpoznawalności też jej chyba bliżej do Omegi? Breitlingi mocno tracą na wartości przy ewentualnej odsprzedaży? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.