Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzychu06

Xicorr FSO125 pytanie do posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Mój pierwszy post po przedstawieniu się, jeżeli powinien być w innym dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie.

 

Mam pytanie do obecnych i byłych posiadaczy tego zegarka.

Zastanawiam się nad kupnem, ale jest to dość pokaźny zegarek i stąd pytanie o poradę, czy będzie on dobrze wyglądał na nadgarstku 17,5 18 cm?

Czy ewentualnie moglibyście się podzielić zdjęciami nadgarstkowymi tego zegarka, przy okazji podając jaki macie obwód nadgarstka.

No i jakie macie ogólne opinie na temat zegarka, jakieś awarie, problemy.

 

Za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny obwód zegarka a z tego co pamietam Fiat ma 45mm, na fotce masz sparka okolo 44mm9a3a9519e098fbbae29a1ad78575058d.jpg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, i gratuluje nabytku, wydawało mi się, że jeszcze parę dni temu był tylko jako zapowiedź, przy okazji pytanie jak luma się sprawuje, czy długo trzyma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spark dopiero w styczniu bedzie w sprzedaży to prototyp - wersja testowa Lumia daję radę ale po seiko padi, ktore ma świetną lumię to bede nieprecyzyjny

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten zegarek dość długo, ale sprzedałem właśnie ze względu na wielkość i grubość. Mam nadgarstek ok 17,5. Zakładałem go rzadko bo był po prostu dla mnie za duży. Mechanizm działał przez ten czas (1,5 roku) bez zastrzeżeń.

IMG_20210107_203800.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że nie jest to garniturowiec ;), ale nosi się bardzo dobrze. Mimo swoich rozmiarów dobrze się trzyma nadgarstka (kwestia wyprofilowania uszu oraz dobrze przylegającego paska). Ja osobiście, wolę większe zegarki 42 mm i większe, ale i nadgarstek mam dość gruby (troszeczkę powyżej 19 cm.). Ułożenie większego zegarka zależy nie tylko od grubości, ale też kształtu nadgarstka. Najlepiej przymierzyć i wówczas zobaczysz jak leży i jak Ty się w nim czujesz.

IMG_20200703_093625.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No garniturowiec to zdecydowanie nie jest ;) martwi mnie to, jak bardzo uszy będą wystawać poza obrys nadgarstka, i tu pytanie uszy są podgięte czy raczej proste? Wiem, że to nie diver ale jak długo trzyma luma, w środku nocy da radę odczytać godzinę, czy jest raczej symboliczna?

Zegarek korci, ze względu na lekką nostalgię, ale gabaryt g-shocka ga150 trochę przeraża, kiedyś nosiłem i musiałem się przyzwyczaić do wielkości, chyba że tutaj ten rozmiar inaczej na ręce wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstkowego nie dam, bo mam 21,5cm obwód, ale nosze też majtkowca o średnicy 50mm,  to przy nim Akropolos wydaje się maliszkiem. Zegarek fajny, ale mozna czasem zapomnieć o jego nakręceniu mimo wskaźnika rezerwy. Kilka rwzy z tego powodu ,,zatrzymał mi się" w pracy czas.

4 minuty temu, Krzychu06 napisał:

No garniturowiec to zdecydowanie nie jest ;) martwi mnie to, jak bardzo uszy będą wystawać poza obrys nadgarstka, i tu pytanie uszy są podgięte czy raczej proste? Wiem, że to nie diver ale jak długo trzyma luma, w środku nocy da radę odczytać godzinę, czy jest raczej symboliczna?

Zegarek korci, ze względu na lekką nostalgię, ale gabaryt g-shocka ga150 trochę przeraża, kiedyś nosiłem i musiałem się przyzwyczaić do wielkości, chyba że tutaj ten rozmiar inaczej na ręce wygląda?

Lima symboliczna, w połowie nocy jednak będziesz musiał klepnąc w telefon. Uszy są zagięte. Ale żona moja zakładała go na rękę i wyglądał ok mimo rozmiarów.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Krzychu06 napisał:

No garniturowiec to zdecydowanie nie jest ;) martwi mnie to, jak bardzo uszy będą wystawać poza obrys nadgarstka, i tu pytanie uszy są podgięte czy raczej proste? Wiem, że to nie diver ale jak długo trzyma luma, w środku nocy da radę odczytać godzinę, czy jest raczej symboliczna?

Zegarek korci, ze względu na lekką nostalgię, ale gabaryt g-shocka ga150 trochę przeraża, kiedyś nosiłem i musiałem się przyzwyczaić do wielkości, chyba że tutaj ten rozmiar inaczej na ręce wygląda?

Luma faktycznie symboliczna. A co do uszu, to są zakrzywione. Może na tych fotkach będzie to widać lepiej.

IMG_20191031_104217.jpg

IMG_20191031_104035.jpg

Przy mniejszym nadgarstku, chyba jednak lepiej będzie przymierzyć. A może pomyśl o innym modelu np. M20?

IMG_20200722_074322.jpg

Edytowane przez Callahan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M20 fajne, ale myślałem na razie raczej o chrono, w „kolekcji” same divery i chciałem coś innego, a tu za jednym razem nie dość że chrono, to jeszcze manual, no i lekka nostalgia za „kanciakiem”, plus jeszcze polski zegarek.

Jeszcze i tak kilka dni nim będę mógł zamówić zegarek, więc jest jeszcze czas na przemyślenia i podjęcie decyzji.

Dzięki, za wszystkie porady, jak coś jeszcze ktoś ma do napisania, chętnie przeczytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zamówiłem fiata, zobaczymy co będzie jak dojdzie, czas oczekiwania około 2 tygodni, wtedy się pochwalę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Krzychu06 napisał:

No dobra, zamówiłem fiata, zobaczymy co będzie jak dojdzie, czas oczekiwania około 2 tygodni, wtedy się pochwalę ;)

Czekamy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra, zamówiłem fiata, zobaczymy co będzie jak dojdzie, czas oczekiwania około 2 tygodni, wtedy się pochwalę
Świetny jest, rezerwa chodu do mistrzostwo świata

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja tematu, przerwa była trochę dłuższa niż przewidywałem, nie chciałem robić burzy przed wyjaśnieniem sytuacji.

Zegarek przyszedł po około 10 dniach, czyli szybciej niż przewidywany termin realizacji, niestety zegarek miał dwie wady, uszkodzone ucho i niecentrujący chrono, z tego powodu nie pisałem wcześniej, dopóki nie skontaktuję się ze sklepem i nie otrzymam konkretnej odpowiedzi.

Odpowiedź była szybka i prośba o zwrot zegarka do serwisu w celu usunięcia wad, czyli duży plus za reakcję i nie miganie się od odpowiedzialności. Nauczony jednak tym co przeczytałem na forum, i przygodach innych użytkowników z innymi producentami, nadal czekałem co wydarzy się dalej, czy oby przypadkiem nie będzie odpowiedzi w stylu właściciel „przydzwonił” zegarkiem o coś i to wielokrotnie ;)

Serwis jednak wywiązał się z zadania i na stronie rma, przeczytałem, że została wymieniona koperta, wskazówka chrono i ustawiona wskazówka chrono. Znowu miłe zaskoczenie, czas realizacji reklamacji był liczony na dwa tygodnie.Zegarek od momentu przyjęcia do serwisu, do momentu wysłania z powrotem do mnie był w serwisie tylko tydzień.

Niestety z powodu wyjazdu służbowego, będę mógł ocenić naocznie pracę serwisu dopiero w połowie marca. Żona swym niewprawnym okiem stwierdziła, że wszystko jest w porządku, czyli pozostaje mi tylko wierzyć, że faktycznie tak jest :D

Teraz wrażenia z dość krótkiego obcowania z zegarkiem, jest faktycznie duży, ale całkiem dobrze trzyma się ręki, chociaż raczej nie polubi się ze ściągaczami w rękawach kurtek zimowych. O ile wszystko faktycznie jest zrobione tak jak należy to będę szczęśliwym posiadaczem chyba ostatniego Fiacika :)

Szkoda tylko, że chyba skończyły się metalowe pudełka do F125 i zamiast takiego, zegarek dostałem czymś co można by określić jako pudełko podróżne wykonane z cordury, czyli znowu nie dość że ostatni to jeszcze unikalny :D

Jak w końcu będę mógł sam zobaczyć zegarek to zrobię aktualizację, no i zdjęcie nadgarstkowe zgodnie z tutejszą tradycją

Na ten moment mogę napisać, że na plus szybkość realizacji zamówienia, szybkość odpowiedzi na reklamację i szybkość realizacji reklamacji. Co do jakości realizacji tej ostatniej wstrzymam do momentu oględzin. Na minus, szkoda, że nie dostałem metalowego pudełka, na które liczyłem i którego wyjątkowość była podkreślana we wszystkich recenzjach, które czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerwa trochę dłuższa niż sądziłem, ale oto jest... duży, może nawet i za duży, i każdego dnia podoba się coraz bardziej, a pasek jest mistrzostwem świata 

D40DD880-9562-4F58-B69F-E15100776F2C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Krzychu06 napisał(-a):

Przerwa trochę dłuższa niż sądziłem, ale oto jest... duży, może nawet i za duży, i każdego dnia podoba się coraz bardziej, a pasek jest mistrzostwem świata 

D40DD880-9562-4F58-B69F-E15100776F2C.jpeg

Niech się dobrze i długo nosi 😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.