Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Barti303

Casio G-shock G511D - blade cyfry

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jestem szczęśliwym posiadaczem g-shocka G511D.

Ostatnio bardzo mi wyblakły cyfry na displayu. Byłem pewien, że to baterie (ma dwie), kupiłem, wymieniłem i ku mojemu niepocieszeniu - problem pozostał, cyfry jak były prawie niewidoczne, tak i są dalej...

Baterie które były w środku to maxell SR927SW - wstawił mi je jakieś dwa lata temu osiedlowy zegarmistrz.

Nowe kupiłem na ebayu.

https://www.ebay.de/itm/2x-Energizer-Uhren-Batterie-Knopfzelle-395-399-SR927SW-AG7-Silberoxid-Blister/401339004587?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Czy kupiłem słabe baterie, czy może problem tkwi gdzie indziej?

Jako, że to mój pierwszy post, pozdrawiam serdecznie całe forum,

Barti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup jeszcze pare - przecież nie są drogie lub miernik (z obciążaniem baterii)  w rękę  i  zmierz baterie  a jak nie to moze siada wyświetlacz - wiec zobaczyć po ile cały moduł chodzi plus uszczelką lub być może sam wyświetlacz- albo coś nie dołącza w środku - moze przy baterii - moze jaks wilgoć  - rozkręcić i zobaczyć !!! te wyświetlacze powinny spoko z 30 lat działać !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie przez internet nowe baterie - tym razem maxell - ta sama firma co była w środku. Jak przyjdzie wymienie jeszcze raz.

Spróbuje  też to rozkręcić i popatrzeć , ale trochę się boję żeby czegoś nie sknocić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem moduł - jak na moje oko wygląda zdrowo...

Zaczekam na nowe baterie, może to rozwiąże problem.

Czy da się taką baterie zmierzyć zwykłym multimetrem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co przez internet = pewnie u Ciebie w sklepach z elektroniką byś je dostał lub zamówił - a tm co tam chcesz sknocić to nie mechaniczny zegarek - ostrożnie  rozkręcić przy wymianie baterii - uszczelkę nasączy silikonem delikatnie dobrze założyć i tyle a jak padła elektronika to rozejrzeć się za nowym modułem ile kosztuje 

bateria musi być obciążona wtedy masz realny pomiar  - niektóre multimetry maja opcje mierzenia baterii z obciążeniem  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez internet bo jestem w Niemczech - wszystko pozamykane poza supermarketami z jedzeniem. Takze musze czekac.

Jak nowa bateria nie pomoze, rozejze sie za modulem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak popatrz bo  co więcej można zrobić - może da się sam wyświetlacz wymienić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz poszukać w necie  - moze ci ten  filmik pomoze  - nie ten model ale może masz podobnie - to konstrukcje modułowe na płytkach tylko trzeba uważać na połączenia  mogą być jakieś sprężynki itd...     

 

www.youtube.com/watch?v=_S-FNfVS8SA

 

trzeba uważać co się rozbiera i tyle i zapamiętać kolejność rozkładania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.