Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
krywoj75

Sami składamy czyli chińczański hand made

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze.

Kupowanie na AE jest łatwe miłe i przyjemne. Czy Was czasem nie kusiło złożyć coś swojego na bazie produktów kupionych na Ali?

Podtytuł "zaczęło się od..." ma pomóc nam wyartykułować od czego się zaczęła potrzeba poskładania czegoś.

 

Jakieś trzy lata temu dorwałem taką porcelanową tarczę do kieszonki. Rozstaw osi ok 10mm sekundnik na 6-ce, średnica 39mm kojarzycie wymiary? Leżała, czekała na kopertę do Mołni z wałkiem na 12...

A skończyło się tak- 

Koperta stal szczelna do 100m średnicy ok 47mm koronka zakręcana.

Wskazówki do mechów 6497/6498

Mechanizm właśnie 6498 zdobiony, wałek na 3ce, sekunda na 6-ce

Teraz będę kombinować pasek.

Pokażcie swoje pomysły.

 

 

 

IMG_20210108_194729.jpg

IMG_20210108_194751.jpg

IMG_20210108_194802.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Kiedyś sam złożyłem zegarek ale nie z aliexpress wiec wiem, że to super sprawa. Kiedyś mnie kusiło zbudowanie czegoś z aliexpress ale zawsze były jakieś inne sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie trafiło się trochę dodatkowej kasy, z nałogów tylko zegarki 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, krywoj75 napisał:

z nałogów tylko zegarki 😉

 

Zazdroszczę.

 

Może też w końcu coś zbuduje? W końcu nowy rok, nowy ja więc. Na razie zamówiłem wskazówki do Sharka, może go trochę zmoduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2021 o 12:06, krywoj75 napisał:

Zegareczek z nowym pasiorem. Szerokość 26mm

IMG_20210111_120129.jpg

Fajny. Jedyne czego mu brakuje to napis na tarczy. Mam takie "skrzywienie", że poza pilotami Typ A i B napis musi być obowiązkowo ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem jak to jest z tym skrzywieniem. Grzechem było jednak nie złożyć zegarka gdy czekała tak piękna i stara tarcza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tutaj, bo nie wiem gdzie to zrobić....Kupię wskazówkę małą do chińskiego "chronografu" z małymi datownikami, albo jakiegoś złomka, trupa, w obojętnym stanie. Zależy mi tylko na jednej wskazówce do takiego datownika, moja jest czerwona, ale inne kolory też wchodzą w grę. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta znana z poprzedniego projektu.

Tu mój Ulfhednar Kriger, na mechanizmie 6497 z zakrytą sekundą. Tarcza własnej roboty, fotoluminescencyjna, jutro biorę się za pasek.

IMG_20210520_205632.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratunek dla takiej tarczy, czyli złocona koperta i mech 6498. Pasek skórzany handmade z osobną podkładką i złoconą klamrą 22mm. Czeka na właściwą sekundówkę.

IMG_20211110_211841.jpg

IMG_20211110_211928.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat. Leżąc w szpitalu, zostało mi równo 5 tygodni, z nudów czasem siedzę na Ali, no i już w głowie plany co by tu złożyć, mam chęć na własnego pomysłu nurasa, myślę o tarczy własnej roboty, pasek itp. Widzę, że pod mechanizm NH 35 od Seiko (o ile tam mają oryginały) to pełno gratów mają. No musi to być duża frajda. Żona obiecała, że wszystko pozwoli kupić abym tylko wyzdrowiał. Trza korzystać nie?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Screenshot_2021-12-23-13-54-58-312_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Screenshot_2021-12-23-13-58-14-153_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

W ramach aktualizacji postu. Tańsze komponenty też są. No i co o tym myśleć? wiecie, nie chciałbym poskładać sobie podróbki, więc nie będzie raczej mowy o tym, że na tarczy wyląduje logo SEIKO. O tarczy myślałem by samemu wykonać, troche to wysiłku by kosztowało, ale może warto. Tarcze bym sobie wyciął z płytki 0,5 mam z włókna węglowego, potem pomysł jakiś na napisy, logo no i wiadomo indeksy. Plus jakąś luma do tego.

Co myślicie?

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zdolności, sprzęt i materiały to fajny pomysł z tą własną tarczą. Na forum mamy już speców od tarcz zegarków, więc może warto skorzystać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, myślę, że najbardziej potrzebowałbym kogoś kto ogarnął by pumę, wstępnie szukałem, to zestaw do łuku drogawo wychodzi jak za kilka kropel potrzebnych na jeden zegarek.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2021 o 20:50, albiNOS 01 napisał(-a):

Fajny temat. Leżąc w szpitalu, zostało mi równo 5 tygodni, z nudów czasem siedzę na Ali, no i już w głowie plany co by tu złożyć, mam chęć na własnego pomysłu nurasa, myślę o tarczy własnej roboty, pasek itp. Widzę, że pod mechanizm NH 35 od Seiko (o ile tam mają oryginały) to pełno gratów mają. No musi to być duża frajda. Żona obiecała, że wszystko pozwoli kupić abym tylko wyzdrowiał. Trza korzystać nie?

5 tygodni a co się stało?? 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, kornel91 napisał(-a):

5 tygodni a co się stało?? 

A już od miesiąca w szpitalu jestem. Właśnie minął pierwszy tydzień na rehabilitacji. Covidek mnie tak pozamiatał

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, albiNOS 01 napisał(-a):

A już od miesiąca w szpitalu jestem. Właśnie minął pierwszy tydzień na rehabilitacji. Covidek mnie tak pozamiatał

To i ja życzę zdrowia. Dobrze, że wracasz do zdrowia. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś cicho się przy składakach zrobiło. Ja już skompletowałem części, w pewnym sensie, bo kilka elementów zacięło się 6 tygodni na cle (po co skoro wszystko było zapłacone) i tak czekam do końca stycznia, by otworzyć spór a projekt stoi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości... czy rozpoczynając przygodę z takimi projektami bazowaliście wyłącznie na wiedzy teoretycznej (youtube, poradniki itp.) czy także praktycznej (wcześniejszy trening na złomie)?

Przyznam, że chodzi mi po głowie mini projekcik (z uwagi na brak ciekawych pozycji no-date w rozmiarze 38-40mm w przyzwoitym budżecie) i w oczekiwaniu na wszelkiego rodzaju promocje na wybrane części planuje 'pokatować' dolarowego kwarcowego chińczyka. Szczególne w zakresie zakładania wskazówek.

I tak się zastanawiam, na ile takie przygotowanie może być pomocne przy późniejszej pracy z automatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, lukaszyna napisał(-a):

tak z ciekawości... czy rozpoczynając przygodę z takimi projektami bazowaliście wyłącznie na wiedzy teoretycznej (youtube, poradniki itp.) czy także praktycznej (wcześniejszy trening na złomie)?

Przyznam, że chodzi mi po głowie mini projekcik (z uwagi na brak ciekawych pozycji no-date w rozmiarze 38-40mm w przyzwoitym budżecie) i w oczekiwaniu na wszelkiego rodzaju promocje na wybrane części planuje 'pokatować' dolarowego kwarcowego chińczyka. Szczególne w zakresie zakładania wskazówek.

I tak się zastanawiam, na ile takie przygotowanie może być pomocne przy późniejszej pracy z automatem.

Zakładanie wskazówek to podobno najtrudniejszy etap składania, więc ćwiczenia na kwarcu wystarczą (o ile nie ma wyświetlacza cyfrowego ;) ). 

Jakbyś chciał coś niedrogiego, bez datownika, 40 mm, to kup Invictę 1953. Do wzięcia w cenie do ok. 500zł, na mechanizmie NH35. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli plan nie jest zły ;) i dzięki za sugestię, rzeczywiście fajny model, ale celuję w coś ze stałym bezelem i grubości ok. 11mm lub mniej.

Jednak im więcej przeglądam forum i ofert tym bardziej wybredny się robię😜 i trudniej mi przychodzi akceptacja ustępstw w kwestii nowego nabytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukaszyna napisał(-a):

czyli plan nie jest zły ;) i dzięki za sugestię, rzeczywiście fajny model, ale celuję w coś ze stałym bezelem i grubości ok. 11mm lub mniej.

Jednak im więcej przeglądam forum i ofert tym bardziej wybredny się robię😜 i trudniej mi przychodzi akceptacja ustępstw w kwestii nowego nabytku.

Grubość 11 mm i automat w niskim budżecie, to będzie trudne. Przynajmniej nic mi w tej chwili do głowy nie przychodzi. Musisz raczej nakierować się na kwarce, które ze względu na swoją prostszą konstrukcję można bardziej odchudzić. A jak ma być mechaniczny, to łatwiej będzie ręcznie nakręcanego znaleźć. Właśnie sobie przypomniałem, mam takiego (ale nie na sprzedaż :)). 

Ten Seagull spełnia Twoje wszystkie oczekiwania. Grubość 8,5 mm, średnica chyba 39 mm. Dodaję fotkę mojego. 

 

 

 

 

IMG_20210728_101903.jpg

 

IMG_20211211_101743.jpg

 

 

oie_11102659smfiI87X.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2021 o 17:37, albiNOS 01 napisał(-a):

A no właśnie, myślę, że najbardziej potrzebowałbym kogoś kto ogarnął by pumę, wstępnie szukałem, to zestaw do łuku drogawo wychodzi jak za kilka kropel potrzebnych na jeden zegarek.

Skontaktuj się z kolegą Kieszonkowy w kwestii lumy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.