Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pabi96

Swiss Alpine Military

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zakupem zegarka Swiss Alpine Military

 

https://www.ceneo.pl/89027512;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&gclid=CjwKCAiAxeX_BRASEiwAc1QdkS-60btL5qWm0SQMY_bpsLoGevBugn9wFGrc8H5igCaRlQdxeyMIShoCOT0QAvD_BwE#

 

Niestety nie wiem jak z jakością tych zegarków. Czy ktoś miał może do czynienia z tą marką i może podpowiedzieć, czy warto w nią zainwestować? A jeżeli lepiej ją sobie odpuścić to proszę o poradę odnośnie zegarka o zbliżonym wyglądzie i w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak - może się mylę, ale jeszcze nie widziałem, żeby ktoś na Forum taki miał.

Poza tym, czy jesteś pewien, że rozmiar 46mm bez koronki to jest dobry rozmiar na Twój nadgarstek? To jest baaardzo duży zegarek. Masz obwód nadgarstka 21-22 cm?

 

Nie wolałbyś czegoś bardziej sprawdzonego? Mechanicznego?

Na przykład divery Orienta - w dobrych cenach na włoskim Amazonie, z dokręcaną koronką i WR200. Ten model za 166 EUR (Kamasu) ma nawet szafirowe szkiełko.

 

obraz.png.55ea2f1718b6d149a95b33582d63dbda.pngobraz.png.71bb46641602c02c265f186b94d735ef.png

 

obraz.png.75594244c068b244922f7c33a744a6e8.png

 

a jeżeli jednak musi być wielki to tutaj model który też ma kopertę 46mm

 

obraz.png.a121c26aa9b098df5bb1032cf019245a.png

 

Jeżeli ma być kwarc, to w takiej cenie i z w miarę dobrą specyfikacją, to może coś od Festiny:

 

obraz.thumb.png.f509f9d4ce3c51c35ce2ef505aa35e4d.png

Tutaj - trochę drożej masz już kopertę z tytanu (lekką) i szafirowe szkło:

 

obraz.thumb.png.16790daf154f5c0cc79ab2144e8d41f8.png

 

Możesz też śmiało poszukać jakiegoś divera firmy Invicta. Jest ogromny wybór zegarków tej marki. Można znaleźć coś fajnego w dobrej cenie. Dużo lepsze ceny i większy wybór w sklepach zagranicznych. Trzeba tylko pamiętać, że to jest design bardzo mocno inspirowany popularnym modelem zegarka Rolex.

 

obraz.png.52113d80740fef4ea3046475d810f380.png

 

obraz.png.ccb84c01ce74526c7c987334904b55da.pngobraz.png.cc40e708ae0dd35998950e27b373a6d6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś, dawno temu, zastanawiałem się nad tą marką. Uznałem, że nie warto. Weź Orienta automata, jeśli mogę coś radzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi na rozmiar tego zegarka. Spodobał mi się wygląd i cena była w porządku, to wszystko. Zgodnie z Waszymi radami odpuszczam ten zegarek. Chętnie bym wziął jeden z tych Orientów na bransolecie, ale chciałbym kupić zegarek zwyczajnie w Polsce, a tu cena jest dla mnie za wysoka. Ale już te Festiny i Invicty to ciekawe opcje. Rozumiem, że ich jakość jest w swoim budżecie dobra? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, pabi96 napisał:

Ale już te Festiny i Invicty to ciekawe opcje. Rozumiem, że ich jakość jest w swoim budżecie dobra? 

 

W tym budżecie to generalnie dobre propozycje.

W przypadku Festiny - jeżeli nie musi być to koniecznie nurek, to ten model w tytanie i z szafirowym szkiełkiem na skórzanym pasku wygląda ładnie - no i to szafirowe szkiełko - duży plus. Warto rozważyć.

W przypadku Invicty zdecydowanie doradzam przegląd rynku, nie tylko polskiego i rozważenie kupna za granicą. Różnice cenowe potrafią być spore. Na Invictę można też często łapać jakieś promocje i wyprzedaże.

 

Na przykład na Amazon.de. Cena końcowa będzie 7% większa z powodu różnicy VAT, ale i tak atrakcyjna w porównaniu do zakupu w PL.

obraz.png.cc5d6d073b476af8cf7a98cbd7042877.png

 

albo na włoskim Amazonie już od 320 PLN

 

obraz.png.7fc5ee3b240845550b1abb24a8ba3ecc.png

 

a na niemieckim jeszcze taniej:

 

obraz.png.0c50cb9419db0ebd45f86d7246c37dd1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Waszych radach zastanawiam się między wyborem Invicty, a tą Festiną w tytanie, ale na bransolecie (Festina F20529-2).  Znalazłem jeszcze solarne Pulsar X3033X1P1 i Citizen NY0075-12L. Którego byście z tej czwórki brali dla siebie?

Edytowane przez pabi96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 3ech postawiłbym na Festinę, ale to tylko ocena wizualna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na Invictę. To naprawdę soldnie wykonany zegarek. Nosiłem nurka ze trzy lata. Niewiele drożej od kwarca będziesz miał w autoamcie. Za niecałe 6 i pół stówy kupisz taką -  Invicta Pro Diver Automatic 9110.

Zegarek męski Invicta Pro Diver Automatic - 9110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.