Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Bvlgari Octo Finissimo Titanium.. I nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Klubu Bvlgari tutaj jeszcze nie ma, ale jak się pojawią jacyś właściciele poza mną to możemy zmienić nazwę :D

 

W mojej kolekcji jest Diagono Scuba, a temat założyłem przy okazji tego klipu który zrobiłem dziś kiedy odwiedził mnie kolega z kultowym już Octo:

 

 

 

 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zegarek. Swoją drogą, zostawiłem subskrypcję od siebie za ciekawe filmy :) Liczę na więcej 

 

Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku niesamowicie mnie prześladuje dokładnie to Octo. Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z niebieską tarczą prezentuje się w tym filmie także wyśmienicie.

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko nazwać Bvlgari zegarkami modowymi. Bvlgari już w latach 40 i 50 miało swoje projekty (np. Serpenti) a na serio na większą skalę robią zegarki od ok 50 lat. Własna manufaktura, sami robią koperty bransolety no i oczywiście mechanizmy własnego projektu ( np. wszystkie mechanizmy do modeli Octo Finissimo są produkowane tylko i wyłącznie do tych zegarków). 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , ich najnowszy wypust aluminiowo - gumowa współczesna wersja Diagono to design za 4 kEuro. Przynajmniej tym razem mechaniczny. 
Kanty Octo też nie dla mnie. Trudny temat.

958FBC3D-6188-493E-A3D4-7670B7313763.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie nakręcony film i mega plus za muzykę w podkładzie. Zawsze lecą jakieś nudne smutne podkłady a tu czujna elektronika :)

 

Co do samego zegarka to genialny koncept. Mnie jednak rozczarował po przymiarce. Taka trochę płaska i cienka patelnia + niesamowicie niewygodna (za szeroka) bransoleta, która go ostatecznie skreśliła w moich oczach.

Ale jak ktoś ma dużą rękę to pewnie leży dużo wygodniej niż na mojej chudej witce ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym już pewnie od dawna cieszył się Octo gdyby nie przykry psikus Bulgari związany z zapięciem bransolety. Z tajemniczych powodów w podstawowej wersji zdecydowali się na stalowy zatrzask, co eliminuje ją dla mnie z użycia ze względu na uczulenie. A z kolei chrono/gmt nie dość że droższy, to jeszcze większy 😕

 

Ale zegarki godne podziwu, zarówno konstrukcyjnie jak i estetycznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zapraszam do obejrzenia, kilka słów na temat Octo Finissimo:) 

 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz podziwiać z dużym nadgarstkiem, bo wersja na pasku;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mierzyłem tytanową wersje na bransolecie i na moim 19,5 cm nadgarstku leżał idealnie. Nie zdecydowałem się z powodu jego delikatności. Znalazłem informacje, że nawet mikrofalówka może mieć negatywny wpływ na mechanizm nie wspominając już o wibracjach i uderzeniach oraz, że zalecane są częste serwisy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częste serwisy? A coś więcej na ten temat.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda mikrofalówka może mieć negatywny wpływ na mechanizm każdego zegarka, niestety Bvlgari nie stworzyło innowacyjnego mechanizmu;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, mario1971 napisał:

Częste serwisy? A coś więcej na ten temat.

Niestety nie pamietam dokładnie jak częste ale chodziło bardziej o regulacje mechanizmu właśnie wskutek działania pola magnetycznego czy wstrząsów. Jeżeli komuś nie przeszkadzają jakieś większe odchyły to chyba, bo aż takim specjalistą od mechanizmów nie jestem, to może rzadziej serwisować. 
Mimo wszystko jak trafi się przecena -50% (czasem i takie się trafiają u jednego z AD u mnie) to lecę pierwszy po ten zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten zegarek się dobrze sprzedaje i nie ma na niego super promo, zapłacić trzeba te ok 8500-9000 nawet po rabacie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego się przymierzałem w miejsce AP RO, ale zostałem odwiedziony od tego pomysłu
336db19ec1069cd010d31f265b07f0d9.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaprezentowano na targach LVMH Dubai Week kilka nowości z kolekcji Octo Finissimo, najciekawsza wydaje mi sie poniższa wersja:

 

https://monochrome-watches.com/bvlgari-octo-finissimo-chronograph-gmt-titanium-black-dial-hands-on-price/


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paru kolegów było zainteresowanych tym modelem, także @Lincoln Six Echo zatem kilka słów o Diagono Scuba:

 

 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Paru kolegów było zainteresowanych tym modelem, także @Lincoln Six Echo zatem kilka słów o Diagono Scuba:

 

 

 

O, super, dzięki! :)  Obejrzę, jak tylko Portugalia dojedzie Niemców.  ;)

 

EDIT: Niemieckie "Suicide Commando" coś się, cholera, rozpędza, więc obejrzałem już teraz. Fajny materiał. Sam zegarek - bardzo mi się podoba. :) Wygląda naprawdę świeżo - mocno mnie zaskoczyła informacja o jego wieku.

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Paru kolegów było zainteresowanych tym modelem, także @Lincoln Six Echo zatem kilka słów o Diagono Scuba:

 

 

Bardzo ciekawy diver 👍

Wzornictwo sprzed lat czasami mnie skłania do myślenia, że to co najfajniejsze już było 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a ciekawe jest że właśnie w 88 powstał ten który był protoplastą. 

Wtedy zegarki były nudne i obłe, chwilę później lata 90 to jeden z gorszych okresów pod kątem wzorniczym. 

Bulgari-Diagono-1988.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.