Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pisar

PROJEKTOR - prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie koleżanki i koledzy.

 

Chodzi za mną projektor. Chodzi już od jakiś 3-4 lat.

Mieszkanie wynajmowane co zawsze skutecznie mnie leczyło z projektora (montaż/deomontaż i ciągnięcie kabli po ścianach).

 

Xiaomi wypuściło fajny laserowy sprzęt, który jest w stanie rzucić 150" już z odległości 50 cm stojąc na stoliku. To zdecydowanie rzuca nowe światło na ten temat.

 

Czy ktoś z Was miał może styczność z tym sprzętem i może coś więcej powiedzieć?

 

Projektor laserowy 4K Xiaomi Mi Laser Projector 150" (10.200 zł)

 

A może jakiś inny sprzęt niż wspomniany wyżej?

 

Xiaomi-Mi-Laser-Projector-150-985_6.jpg


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lawnowerman napisał:

Bedziesz to na sciane bloku rzucal?
Wiesz ile to jest 150”?

 

150" to ekran ok 3.3m x1.9m. Czyli mniej więcej tyle ile ściana w małym pokoiku rzędu 10 m. kw.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie po to kupuje się rzutnik, pełna zgoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Iko napisał:

Myślę, że użytkownika tego konkretnie sprzętu prędzej znajdziesz tu:

http://www.hdtv.com.pl/

lub

https://hdtvpolska.com/

 

Dzięki.

Staram się unikać takich miejsc bo tam pewnie się dowiem, że bez sensu i aby było sensownie to trzeba budżet x2 zwiększyć a i bez ekranu za 10k to nie ma po co startować ;) 

 

12 godzin temu, Lawnowerman napisał:

Bedziesz to na sciane bloku rzucal?
Wiesz ile to jest 150”?

 

Wiem, 150" to sporo ale taką przestrzeń mam. Ale chyba to jest w jakiś sposób regulowane? Bo jeżeli jest tylko 150" albo nic to trochę bez sensu by było.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisar też się zaczynam powoli interesować tematem projektora laserowego i niestety ale ekran jest bardzo istotny jeśli idzie o jakość obrazu. A w tej technologii krótkiego rzutu obrazu do najtańszych niestety nie należy. To jedyne co mnie powstrzymuje jeszcze. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Iko napisał:

 

Dzięki pocztam.

 

Godzinę temu, PiotrekL napisał:

Pisar też się zaczynam powoli interesować tematem projektora laserowego i niestety ale ekran jest bardzo istotny jeśli idzie o jakość obrazu. A w tej technologii krótkiego rzutu obrazu do najtańszych niestety nie należy. To jedyne co mnie powstrzymuje jeszcze. 

 

Początkowo olałem temat bo to były drogie sprzęty.

Te obecne zmieniają nieco zasady gry.

Przede wszystkim wygląda to dużo bardziej estetycznie niż klasyczna duża krowa wisząca pod sufitem, to raz. A dwa, że odpada cała zabawa z kablami i doprowadzaniem ich. klasyczny ma przewagę tylko jak na etapie projektowania pomieszczenia uwzględni się projektor. przy wynajmowanej chacie (jak u mnie) klasyczny projektor jest ogromnym kłopotem w przeciwieństwie do laserowego.

 

Co do ekranu to zobacz tą recenzję. Szok jak ten ekran robi robotę w ciągu dnia.

 

(106) Xiaomi 4K laser projector on ALR PET Crystal screen - YouTube


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Chętnie się zapoznam.


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2021 o 07:31, Lawnowerman napisał:

Bedziesz to na sciane bloku rzucal?
Wiesz ile to jest 150”?


zupełnie bez szaleństwa obraz. Ja potrzebuję chociaż 200. Mój rzutnik daje radę  w ciemności tylko.  Czas na zmiany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adi napisał:


zupełnie bez szaleństwa obraz. Ja potrzebuję chociaż 200. Mój rzutnik daje radę  w ciemności tylko.  Czas na zmiany. 

 

Potrzebujesz rzucić 200" ? 😵

 

Z tego co na szybko czytam to te laserowe bardzo dobrze dają radę w świetle dziennym. A z tym dedykowanym ekranem to już jakiś kosmos.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dlatego chodzi mi po głowie nowy. Tyle, że nieczęsto używam wię wydatek byłby bolesny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szukam projektora do sypialni. Na dużą ścianę. Coś niedrogiego max 2 k. Może ktoś podpowie? Chciałbym sobie oszczędzić wchodzenia na tematyczne fora i zdawania na czarny pas  z zakresu zakupu projektora.

Edytowane przez Dar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na Benq. Na projektor z natywną rozdzielczością Full HD 2 tysiące wystarczą.

Jesteś zdecydowany na projektor w sypialni? Moim zdaniem to dosyć głośny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze problem z ciepłem, jeśli kubatura mała (rzędu 3x3x2,5m) wydzielanie ciepła przez projektor pracujący np. 1h znacząco podniesie temperaturę.  Obrazowo - jeśli projektor wydziela te 2 kW, to tak, jakby suszarkę do włosów włączyć na 1h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Runior napisał(-a):

Jesteś zdecydowany na projektor w sypialni? Moim zdaniem to dosyć głośny sprzęt.

 

Projektor byłby nad łóżkiem. Wiadomo, że byłoby odpowiednie nagłośnienie, jednak nie oglądamy głośno filmów. Czyli głośność projektora może zakłócać odbiór filmów?

Edycja: kubatura nie za mała, jednak nie brałem pod uwagę wzrostu temperatury :/

Edytowane przez Dar
Dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najpierw sprawdź moc - faktycznie pomyliłem się, to może być moc rzędu 300 W, więc nie jest tak źle.  No ale do tego soundbar lub jakiś wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam projektor bezpośrednio nad kanapą i jego wiatraki są słyszalne, przede wszystkim w cichych scenach.

Uważam, że warto obejrzeć projektor "w akcji" u kogoś innego, bo posiada on pewne wady, które nie dla każdego mogą być możliwe do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie wady masz na mysli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nadal aktualne, ale tak na szybko:

- upierdliwy montaż. Są kalkulatory odległości i przekątnej, ale chodzi również o odległość od sufitu i dobór odpowiedniego uchwytu.

Do tego dochodzi kwestia doprowadzenia zasilania i sygnału.

- głośność pracy - wiatraki dają zdrowo, co może przeszkadzać przy cichych scenach, zwłaszcza jeśli projektor mamy nad głową

- "wycieki światła" obudowy projektorów nie są zabudowane i przez szczeliny również świeci na boki;

- pewna bezwładność przy włączaniu i wyłączaniu. Mój model po wyłączeniu nie daje się włączyć ponownie dopóki wentylatory nie schłodzą lampy.

 

Mimo wszystko jestem fanem projektora, gdyż dla moich potrzeb sprawdza się lepiej niż każdy telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam rozwiązania projektor do filmów, natomiast tv na codzień, tak od kilku lat. Instalacje zrobiłem podczas remontu, bez problemu można sobie wszystko wyliczyć :) 
Jak dla mnie super sprawa, na wieczorne filmy, mecze itp. Super jest usiąść sobie w fotelu, z ulubionym trunkiem i coś obejrzeć, w rozmiarach prawie kinowych . Natomiast w czasie dnia zdecydowanie tv, nie ma potrzeby tak dużego obrazu, a i w nasłonecznionym pomieszczeniu jakość z projektora będzie niestety gorsza. Plus wszystkie powyższe wady, które dla niektórych mogą być uciążliwe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można wyliczyć. Po prostu trzeba pamiętać, że to nie jest telewizor, który wyciągasz z pudła i działa. Ja przykładowo już na etapie remontu "pozakupowego" mieszkania zaplanowałem gniazdko elektryczne na wysokości ok. 2 m. Rolety również wybrane zostały pod kątem możliwości pełnego zaciemnienia mieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.