Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Darek p

Fatalna bransoleta w zegarku (wartość sentymentalna)

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy forumowicze,

 

X lat temu kupiłem żonie zegarek. W jubilerskim salonie, a jakże, ale nie za duże pieniądze. Nazwy salonu nie wspomnę, bo teraz się w telewizji mocno reklamuje, ale uznałem, że jak sprzedawca nie krzak to i produkty przyzwoite, ale pomyliłem się. Nie wymagałem cudów, ale szanowany sklep i kwarc bez żadnych subtarczy, nawet datownika, czy kosmicznych WR lub szlachetnych materiałów (chociażby srebro nie złoto) za bodajże sześć stów nie wróżył niczego złego. Po latach okazało się że zegarek nadal piękny, ale bransoleta obok  ss raczej nie leżała. Chrom się pościerał  i zaczął ciemnieć od wewnątrz. W tej cenie porządna stal wydawała się standardem.....

Mocowanie dosyć nietypowe więc, ani bransy, ani skóry łatwo nie dobiorę. Słyszeliście o jakiejś metodzie odrestaurowana / może powlekania czegoś takiego albo znacie może jakąś metodę zmiany mocowania. Jakiś dystans / uchwyt... Nic mi nie przychodzi do głowy. Sam mam już kilka zegarków, bo z czasem polubiłem czasomierze, ale żona o nowym już świadomie kupionym nie chce słyszeć. Stąd chciałbym poratować ten sentymentalny.

 

Sprzedawca oferował tylko nową bransoletę. Po dociekaniu przyznał, że nie jest to stainless steel. Cena jak za SS.... kurtyna....

 

Wielkie dzięki z góry za poświęcony czas na przeczytanie tego. 

01 Anna watch.jpg

02 Anna watch.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta (oprócz dekielka) chyba też chyba z tego samego materiału. O ile się orientuje, to można spolerować i ponownie nałożyć taką powłokę. Nie znam jednak szczegółów ani namiarów na wykonawców takich prac. Podejrzewam jednak, że może to być koszt niewspółmierny do wartości zegarka, lub do wartości nowej bransolety. No, ale wartość sentymentalna potrafi być bezcenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenną uwagę co do polerki powłoki, będę szukał. Myślałem nawet już o prostszej niby wersji tj. białym skórzanym pasku, ale to mocowanie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poprosić któregoś z naszych "krawców" żeby zrobił taki pasek pod wymiar. To będzie moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, bo nawet ponowne chromowanie nie da długiej trwałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.