Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Sol

Liczymy / pokazujemy 'Majty', czyli Citizeny NY0040

Rekomendowane odpowiedzi

 
Hejka, tak z ciekawości, jakie 4 masz w kolekcji i jaki byłby ten piąty? U mnie póki co full lume, coke i zielony tytan. Czwarty będzie też tytan tylko niebieski (ta bransoleta jest mega wygodna i jakościowo znacznie lepsza od modelów stalowych). Docelowo też chciałbym pięć, ale ten piąty jest mega trudny do upolowania (żółte majty). Te nowe modele u mnie odpadają, bo niestety mają szafir, a majty są u mnie wołami roboczymi pod wodę (kto raz zacznie robić zdjęcia nurkując z zegarkiem z koronką po lewej, ten już nie wróci do nurków z koronkami po drugiej stronie - koniec z wbijającą się koronką w łapsko).
Dziwi mnie, że to tak niedocenianie zegarki na tym forum. 
Mam trzy stalowe w pierwotnej kopercie, wszystkie z tą starszą zieloną lumą (jest IMHO lepsza):
- czarnego na oryginalnej bransolecie,
- full lume na oryginalnej, czarnej gumie,
- i niebieskiego też na oryginalnej, niebieskiej gumie.
Jak jest bardzo gorąco zmieniam oryginalne gumy na tropiki.
Ja również twierdzę, że Majtasy są wyjątkowo wygodne i dlatego jako EDC mam tego nowego niebieskiego z szafirem w kopercie 44mm od Fugu i noszę go zamiennie na gumach (orygin./tropik).
No a ze względu na chorobę zbieractwa, planuję jeszcze nabyć, nie jeden, ale dwa:
- full lume na tej wygodnej bransolecie, całość w czarnym tytanie,
- i drugiego, stalowego EDC 44mm z szafirem w podstawowym czarnym kolorze i na tej wygodnej acz w tym wypadku stalowej bransolecie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze tylko żółtego brakuje, ale będę na chrono polował na jakąś okazję. Ktoś na forum chyba ma, ale wątpię że na sprzedaż :D Te z szafirem spoko do noszenia do biura - do wody za duże dla mnie, no i szafir, tak pasuje do nurka, jak mucha do twarogu :D Do popływania jeszcze ok, ale pod wodę już bym nie zabrał. Powodzenia z tym tytanowym, jakby był w innym wariancie niż full lume, to bym brał, a tak dwie takie same tarcze to nie bardzo. Dotarł przed chwilą czwarty majtek i ku mojej radości też jest na Miyocie 8204 :) .

Pd1FuuG.jpg

45Ab1x2.jpg

I1TbZeC.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jeszcze tylko żółtego brakuje, ale będę na chrono polował na jakąś okazję. Ktoś na forum chyba ma, ale wątpię że na sprzedaż  Te z szafirem spoko do noszenia do biura - do wody za duże dla mnie, no i szafir, tak pasuje do nurka, jak mucha do twarogu  Do popływania jeszcze ok, ale pod wodę już bym nie zabrał. Powodzenia z tym tytanowym, jakby był w innym wariancie niż full lume, to bym brał, a tak dwie takie same tarcze to nie bardzo. Dotarł przed chwilą czwarty majtek i ku mojej radości też jest na Miyocie 8204  .
Pd1FuuG.jpg&key=956a66ba00043954dd02504f89e3072fe90f8a233baf7f95ed60e140841a1a67
45Ab1x2.jpg&key=54f7dc8d837ebf865b832eb279a8637aee667552cdd37b143744dde47db892e6
I1TbZeC.jpg&key=838a11f4d488b8a33bd123c8607fcc1bb6b790c8a21a028d4779ee0f07661f83
Gratuluję - jest piękny.
Mam pytanie czy on ma bezel czarny, czy ciemno granatowy?
No a żółtym, jak się trafi, też nie pogardzę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, alpaczino napisał(-a):

Gratuluję - jest piękny. emoji1305.pngemoji1303.pngemoji1320.png
Mam pytanie emoji1314.png czy on ma bezel czarny, czy ciemno granatowy?
No a żółtym, jak się trafi, też nie pogardzę. emoji6.png

Pozdrawiam

Hejka.

Bezel w niebieskim tytanie jest czarny, w przeciwieństwie do zielonego tytana, gdzie bezel jest w kolorze tarczy. Szczerze, to wolę czarny bezel i w zielonym też bym tak chciał (za dużo jednolitego koloru). No to myk, zbiorowe zdjęcie gaci :D

7B27qF4.jpg

full lume cieszy niesamowicie! 

3FO9Ngy.jpg

by6Fx8W.jpg

DjKcpWN.jpg

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, emiel napisał(-a):

Hejka.

Bezel w niebieskim tytanie jest czarny, w przeciwieństwie do zielonego tytana, gdzie bezel jest w kolorze tarczy. Szczerze, to wolę czarny bezel i w zielonym też bym tak chciał (za dużo jednolitego koloru). No to myk, zbiorowe zdjęcie gaci :D

7B27qF4.jpg

full lume cieszy niesamowicie! 

3FO9Ngy.jpg

by6Fx8W.jpg

DjKcpWN.jpg

A czy bransa w tytanowych gaciach się zwęża?


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, emiel napisał(-a):

Hejka.

Bezel w niebieskim tytanie jest czarny, w przeciwieństwie do zielonego tytana, gdzie bezel jest w kolorze tarczy. Szczerze, to wolę czarny bezel i w zielonym też bym tak chciał (za dużo jednolitego koloru). No to myk, zbiorowe zdjęcie gaci :D

7B27qF4.jpg

full lume cieszy niesamowicie! 

3FO9Ngy.jpg

by6Fx8W.jpg

DjKcpWN.jpg

..więcej niż trzech to już Banda :) 👍🍻

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hejka.
Bezel w niebieskim tytanie jest czarny, w przeciwieństwie do zielonego tytana, gdzie bezel jest w kolorze tarczy. Szczerze, to wolę czarny bezel i w zielonym też bym tak chciał (za dużo jednolitego koloru). No to myk, zbiorowe zdjęcie gaci
7B27qF4.jpg&key=745aca99de13d1de8c8d9fe1d9c6d6c6011b4c1e9e868f6db8a62fab2475941e
full lume cieszy niesamowicie! 
3FO9Ngy.jpg&key=2a3a334ea81990500acefcbf4c9a6a1c513bf9ccf1b03464e21f96192b8a5d36
by6Fx8W.jpg&key=3dd9f9eec21638bbf080d994c0d44a59dd90bce0c2b90434c9f8a9e583ff6b26
DjKcpWN.jpg&key=32e9a49ddb09b5088e043f409ba48a0db6318ed9d44692633b8f86fe68bc236e
No gratuluję piękny zestaw!
Te twoje gumy też wydają się być co najmniej ponadprzeciętne.
Czy mógłbyś podać na nie namiar? ...bo mam w swojej kolekcji do tej niebiesko-czerwonej idealnego kandydata.
Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koval - nie

Al - oczywiście. Pewnie mieszkasz w Polsce, to podam namiary na polski sklep, ja kupowałem w innym kraju, ale od producenta :)

To seria Elite od Bartona. W tych pieniądzach to najlepsze jakościowo gumy, no i wizualnie robią mega robotę. Mam już 6 takich gum (4x20mm, 1x19mm i 1x22mm), ale planuję kolejne. Generalnie wszystkie divery jakie mam na gumach, docelowo chcę mieć na tych Elite. Patent z dziurką w drugiej szlufce na zatrzaśnięcie paska przypadł mi mocno do gustu. Najwygodniejsze i najładniejsze gumy u mnie w kolekcji, do tego relatywnie tanie. Poniżej link do polskiej dystrybucji

https://www.amazon.pl/Barton-Elite-silikonowe-paski-zegarków/dp/B07NDN98TF


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z kolegów rozpoznał może temat jakichś ciekawych zamienników bransolet do NY0040. 
Ta firmowa nie bardzo mi odpowiada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, radek3545 napisał(-a):

A czy ktoś z kolegów rozpoznał może temat jakichś ciekawych zamienników bransolet do NY0040. 
Ta firmowa nie bardzo mi odpowiada...

Tak, bez problemu zamówisz zamiennik z e-baya:

https://www.ebay.pl/itm/20mm-CURVED-STAINLESS-STEEL-OYSTER-BRACELET-Fit-Citizen-NY0040-09W-09E-50E/192231578238

 

Tylko domów sobie frezowane zapięcie 18mm:

https://a.aliexpress.com/_uQKfPQ

 

To tyle jeżeli chodzi o opcje z dopasowanymi endlinkami. Jak masz gdzieś to dowolna prosta bransa 20mm wejdzie między uszy.

 

 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za radą kolegi @emiel i kupiłem gumę na próbę.

Brązowa akurat była połowę tańsza, więc idealnie się nadawała.

Noszę drugi dzień i muszę powiedzieć, że jest wygodna.

Mam tylko obawy czy te teleskopy trzymają na pewno dobrze. Ma ktoś jakieś złe doświadczenia z nimi?

 

spacer.png


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Sol napisał(-a):

Poszedłem za radą kolegi @emiel i kupiłem gumę na próbę.

Brązowa akurat była połowę tańsza, więc idealnie się nadawała.

Noszę drugi dzień i muszę powiedzieć, że jest wygodna.

Mam tylko obawy czy te teleskopy trzymają na pewno dobrze. Ma ktoś jakieś złe doświadczenia z nimi?

 

spacer.png

 

Ma. Teleskopy w majtach mają 2mm średnicy a ich końcówki są grubsze od teleskopów quick release tak jak w Twojej gumie.

Mniejsza średnica końcówek powoduje, że teleskop lata w otworze koperty i z czasem może te otworki tak rozorać, że się wypnie.

Proponuję wywalić quick release i wcisnać w tą gumę oryginalne teleskopy. Popieści, popieści i się zmieści :P 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nad takim rozwiązaniem się zastanawiałem.

Nigdy do tej pory nie zakładałem nieoryginalnych, grubych, teleskopów do divera.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest cyrk nie z grubością teleskopu ale z końcówkami. Np Strapcode robi brzydki numer dając swoje teleskopy 

do bransolet do diverów Seiko. Grubośc teleskopu jest ok, ale końcówki są cienkie. Po to, żeby fitowanie było bardziej uniwersalne


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też już ma majtka
IMG_20220721_210826_231.thumb.jpg.6d640a4fb66173014384f7142cc7fd91.jpg
Gratuluję właściwego wyboru.
Niech się dobrze nosi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Już od jakiegoś czasu czaiłem się na takiego😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, petruss napisał(-a):

Dzięki! Już od jakiegoś czasu czaiłem się na takiego😊

.. niech się bezawaryjnie chowa i przyniesie radość w kolejne Dni !!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez beriam
      Citizen BN0150-10E
      Obywatel w stanie można rzec, sklepowym.
      Zegarek używany do zdjęć i prezentacji pasków. Używany w obrębie pokoju 🙂
      Pasek gumowy nieużywany. 
      Asekuracyjnie 9/10
      Cena 600pl
      Plus koszt wysyłki
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       












       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

    • Przez radek3545
      Na sprzedaż diver Citizen Promaster NY0040-50W, wersja „full lume” na bransolecie. 

      Koperta 42 mm, grubość 12 mm, pasek 20 mm, WR 200M, mechanizm Miyota cal. 8203 na poprawnym chodzie. 

      Zegarek jest bardzo solidny, idealnie leży na ręku (po zakupie sam sprawdzałem czy to na pewno 42mm, nosi się jak mniejszy rozmiar), tarcza pokryta lumą robi świetną robotę. 

      Kupiony przeze mnie online w sklepie Harvey Store (Helvetic Time AG) w czerwcu 2022. W komplecie oryginalne pudelka, instrukcja oraz nieużywana oryginalna bransoleta. 

      Zegarek jest zadbany, w dobrym stanie. Występują oczywiście ryski powstałe w wyniku normalnego użytkowania ale żadnych głębszych zarysowań i uszkodzeń nie ma. Bransoleta nieużywana, nieskracana. 

      Stan asekuracyjnie oceniam na 7.5/10, bransoleta 10/10.

      Wysyłka paczkomatem w cenie (najwcześniej w dniu 6/04).

      Cena jaka mnie interesuje to REZERWACJA.

      Poniżej linki do kilku recenzji w sieci: 

      https://www.watchuseek.com/threads/citizen-ny0040-09w-luminous-dial-diver-you-may-not-know-you-want-one-yet.2933962/
       
       

       












    • Przez Brasta
      Witam serdecznie piszę z zapytaniem o Zegarek Citizen numer na dole tarczy to P8200-R8191-KY czy jest to podróbka czy może jakiś składaniec nie potrafię znaleźć takiego nigdzie. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. 



    • Przez Pawel777
      Witam.
       
      Od kilku dni Jestem posiadaczem Citizena z funkcją Radio Controlled. Niestety funkcja nie działa za każdym razem - częściej nie działa niż działa, nawet w tym samym miejscu, a od dwóch dni ich nie może "pobrać" czasu.
      Czy jest to normalne?
      Z góry dziękuję za odpowiedź
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.