Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eisbar03

Wybór nowego zegarka 25-30 k Breitling / Zenith /Omega

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, evilym napisał:

Z tych zaproponowanych przez OP to zdecydowanie El Primero! 

 

Ale jak kolega lubi bałagan na tarczy.. To może Carrera z werkiem Heuer 01 lub 02? :)

Kultowy model, przyciągający wzrok design. 

 

I można ją kupić sporo poniżej zakładanego budżetu. 

 

spacer.png

Jednego szkieletora w swoim życiu miałem i nigdy więcej 🙂

Panie drogi tam nie wiadomo o co chodzi 🙂 aż tyle nie musi się dziać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2021 o 14:37, Mr. M napisał:

Czasami cieszy po prostu inny tym zegarka, albo po prostu nowa rzecz, ale ja na Twoim miejscu najpierw nacieszyłbym się Omegą bądź Zenithem i potem zastanawiał się czy odpowiada Ci zegarek na bransolecie.
Nie wiem czy Oris to zegarek do 5000, więc jeżeli możesz przekroczyć tę granicę to zerknąłbym jeszcze na Oris Aquis Date oraz Mido Ocean Star Diver 600 oraz Longines HydroConquest Ceramic Bezel lub japońską konkurencję Seiko Prospex Shogun. Jeżeli chcesz za wszelką cenę oscylować w okolicach 5000 złotych to ciekawą propozycją może być Trident GMT 600 lub C60 Sapphire/C60 Blue Limited Edition, zwłaszcza jeśli lubisz mało spokojne tarcze :)

Tak czytam czytam i oglądam i Twoje propozycje coraz bardziej zaczynam rozważać 🙂

Oris Aquis Date - im dłużej na niego patrzę to zaczyna mi się podobać

Longines HydroConquest ( przy okazji wpadł w oko nie diver czyli Conquest 🙂 ) - LHC przywodzi mi na myśl moją byłą Omegę i taki sentyment jednak czuję 🙂

ChWard  ( C60 Trident Pro 600 , C60 Trident GMT 600 ) - do wczoraj nie brałem go pod uwagę w swoich rozważaniach

 

z wyżej wymienionych wybór idzie między Orisem a Longinesem, chyba nie odważę się na Christophera ( mimo iż podoba mi się najbardziej za jego prostotę i uniwersalność )

 

no i co począć, co wybrać 🙂 ?

 

Edytowane przez eisbar03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eisbar03 napisał:

no i co począć, co wybrać 🙂 ?


Nie Ty jeden miałeś ten sam problem.
Oris Aquis Blue 39.5mm vs Longines Hydrconquest Ceramic Blue 41mm - Jaki zegarek... - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl)

 

Oba zegarki mają swoją zaletę. Oris może być nieco lepiej wykonany, ale dla mnie Longines to jeden z ładniejszych czasomierzy, które mają jakiś swój własny niepowtarzalny urok i czymś się wyróżniają (obok Twojej byłej Omegi, TAG Hauer Aquaracer, Patek Philippe Nautilus). Ale Longines koniecznie w wersji Blue.

Za to od Krzyśka Warda najbardziej podoba mi się ten C60-40ADA3-S0BB1-B0 (mimo, iż nie lubię skeletonów)

Możesz jeszcze zerknąć do tego wątku
Subiektywne zestawienie Divera/Nurka i Diver Style/Zegarka w stylu nurkowym - od 1000 do 10000 PLN (2020 r.) - strona 3 - Jaki zegarek... - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl)

Moja rada jest taka, żebyś kierował się sercem, Ty go będziesz nosił :)

Z tańszych zegarków mam też jeszcze jakiś sentyment Certiny oraz do nieprodukowanego już Seiko Prospex SPB053 (wiem, że jest wielu fanów nurków Seiko, natomiast tak jak sam nie mogę się przekonać do wyglądu większości ze względu na ich nieco dziwne proporcje, tak ten bardzo mi się podoba, pod warunkiem dokupienia bransolety). Jest chyba na bazarku. 

Edytowane przez Mr. M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr. M zgadzam się z Tobą. Oba mają zarówno zalety i wady.

Rozum mówi weź Orisa a serce Longinesa 🙂

Oris ma dla mnie jedną wadę: tutaj już nie zaszaleję z wymianą pasków / nato których w rozmiarze 22 mm posiadam dużo 

Upraszczając sprawę: Orisa już mam Big Crowne ProPilot GMT a Longinesa nie miałem nigdy - więc może to jest ten moment na Longinesa.

To ma być zegarek do codziennego użytku a HydroConquest się w tym sprawdzi.

Uzupełniacza mam - Oris BCPP

Zegarek do "misji specjalnych" jak siłownia, basen i pielenie w ogródku - Garmin

Wyższa półka za moment wjedzie ( jak tylko otworzą się miejsca gdzie przymierzę upatrzone modele ) Omega albo Zenith.

 

 

Edytowane przez eisbar03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już pozostało tylko jedno pytanie 🙂 który ?

różnica w cenie 600 pln ( wiadomo na kajdanie drożej 🙂 ) w obu przypadkach ponad zakładane 5 k ale do udźwignięcia 

 

 

IMG_2282.jpg

IMG_2284.jpg

Edytowane przez eisbar03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że do nich nie założysz nato ani zwykłego paska (tylko szyte na zamówienia). 

 

Bransoleta bardzo wygodna, polecam. 

DSC_6462.thumb.JPG.8477318e58db206ea067cb4f75074b46.JPG

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, evilym napisał:

Pamiętaj że do nich nie założysz nato ani zwykłego paska (tylko szyte na zamówienia). 

 

Bransoleta bardzo wygodna, polecam. 

DSC_6462.thumb.JPG.8477318e58db206ea067cb4f75074b46.JPG

 

 

wiem już się oswoiłem z tą myślą 🙂

nato i paski będą do Orisa Big crown Propilota  🙂

 

już mam składać zamówienie a żona przez ramię spogląda i mówi, nieee ten nie weź ten 🙂 ten ładniejszy

ale miesza w głowie 

 

 

long.jpg

Edytowane przez eisbar03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz po ingerencji w wybór mojej "ślubnej" to już mam totalny mętlik w głowie.

Totalnie nie wiem co wybrać 😂

Różnica w cenie żadna

Longines 5,3 k

Oris 5,5 k

Serce mówi weź dwa 🙂 ale to totalnie nie wchodzi w grę

Podobają mi się oba

 

Chyba odpuszczę na tydzień zakup, może dostanę jakiegoś olśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Oris, Lonżinowi brakuje jednego indeksu arabskiego 😄😉

Mnie to przykładowo razi, już lepiej moim zdaniem zrezygnowaliby z 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, eisbar03 napisał:

Chyba odpuszczę na tydzień zakup, może dostanę jakiegoś olśnienia

 

Wstrzymaj się chwilę i jak się lockdown skończy to postaraj się oba przymierzyć. Z tego co widzę, jesteś z Warszawy, więc powinno się udać.

Wtedy się okaże, który lepiej siedzi na nadgarstku i który Ci bardziej pasuje. Jak obydwa założysz na rękę, to jest spora szansa, że jakieś olśnienie (albo otrzeźwienie) się przydarzy i któryś model wygra zdecydowanie. Alby pójdziesz mierzyć te dwa a wyjdziesz z jakimś trzecim, zupełnie innym 😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączyć niebieskiego divera, z zegarkiem tytułowym Omega:

Omega-Seamaster300M.008.jpg?auto=compres

 

Może nawet trafi się egzemplarz z wycentrowaną data ;)

 

Poszukać za 17-18 i jeszcze zostanie niemal drugie tyle na fajne chrono (nawet inhouse). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc, byłem dziś udało się zorganizować przymiarkę 🙂

spostrzeżenia są następujące:

Lonines 43 - cegła ( zielony na zdjęciu )

Longines 41 - leży jak ulał, tak jakbym nie czuł że mam zegarek na ręce ( koronka faktycznie dramat przez to że obudowana, ale da się z tym żyć )

Oris 43,5 - wprawdzie ten na przymiarce z nowym kalibrem, koronka jakoś mi przeszkadzała, wyższy od Longinesa, bardziej blinky w mojej ocenie

Kształt uszu zdecydowanie bardziej przemawia na korzyć HydroConquesta, wiekszy uniwersalizm bo można paski swobodnie wymieniać.

Tak bardzo chciałem kupić kolejnego Orisa a chyba wyjdzie Longines z tych zakupów.

 

Dodam, że miałem okazję przymierzyć Eternę KonTiki, Orisa 65, Glycine Combat Sub, Maurice Aikon

i Longines leżał najlepiej 😃

szczerze powiedziawszy chciałem by tak nie było a tu psikus hehe

i znowu będzie, że żona miała rację 🤣

 

No i wiem wiem, oklepany kolor ale jeśli Longines to w niebieskim, chociaż czarny bardziej uniwersalny.

 

 

longin43.jpg

longin 41.jpg

oris 43,5.jpg

Edytowane przez eisbar03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, eisbar03 napisał:

także tego, dziś dotarł 🙂

 

 

Najważniejsze, by właściciel był zadowolony. Niech się nosi i o serwis nie woła 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, ładnie leży, niech się nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek chyba dołączy do niego jeszcze Ball Fireman Victory 🙂 tak mi się jakoś spodobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już jako drugi EDC miał być Ball Fireman Victory, kiedy to pojawił się czasomierz który mocno namieszał mi w głowie 🙂

Mowa o Sinn 104.

Oczywiście różne style.

Co sądzicie o Sinnie 104 ? warto nie warto vs Ball ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już, to 556 bym rozważał, ale do mnie Enterprise i tak bardziej gada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już bliski podjęcia decyzji 🙂  

Dwaj zawodnicy pozostają na placu boju:

Ball Fireman Victory oraz Enterprise

Najchętniej wziąłbym. z jasną białą tarczą bo nigdy jeszcze nie miałem zegarka z jasna tarczą - przy okazji wymiany bransolety na pasek nawet w ostateczności obskoczy rolę eleganta.

Przy białej tarczy nie rzuca się tak w oczy okienko daty, które jest jasne jak ma to miejsce przy ciemnych tarczach.

Wczoraj mierzyłem z ciemną tarczą Victory i leżał super wygodnie.

No i jeszcze czy wybrać wersję Enterprise z lupką czy bez 🙂  chyba bardziej gada do mnie wersja z lupką.

Niestety Enterprise nie miałem okazji zobaczyć na żywo, wiem tylko że gabarytowo to jest praktycznie to samo co Victory.

Zdecydowany jestem na Balla 🙂  ale nie wiem którego wziąć heh.

 

IMG_2367.jpg

IMG_2368.jpg

IMG_2369.jpg

IMG_2370.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałem z lupką i taki udało mi się kupić 13 miesięcy temu- nie wiem jak teraz z dostępnością tej wersji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne na zamówienie w ciągu max 14 dni ściągną, wszędzie jest dostępna jeśli już jest dostępna wersja bez lupki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lupka jest fajna, choć kiedyś chciałem kupić DJ i ją zdjąć 🙂 Na szczęście dorosłem 🙂

 

20210131_112459.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuwi wygląda na pasku super 👍, o to właśnie mi chodzi by czasem wrzucić pasek i zamienić z branso.

Jednak biała tarcza lepiej się do tego nadaje niż ciemna, a 2 razy w roku trzeba założyć garnitur i wówczas jak znalazł 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zegarki do garnituru średnio pasują - za duże (przynajmniej na moje 16,8cm) i za grube. Dla mnie ten Ball to edc - t-shirt, bluza, jeansy. Ewentualnie do koszuli i chinosów. A na nato lub sailcloth obskakuje wakacje. 

Dodam jeszcze, że pasek uszył Filip (eye_lip) ze szwedzkiej ładownicy - miał być do Explorera, ale jednak Ex noszę na bransolecie, więc Ball się załapał 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.