Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bober5264

Nowy regulamin bazarku

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Grawermen napisał:

 

Mi tylko chodzi o szacunek dla Założycieli Naszego Forum - może wreszcie będziemy szanować ich decyzje ?  Przecież możemy tu pisać tylko dzięki "Pasjonatom Czasu "

🙂

 

Założyciele Naszego Forum już dawno nie mają na nie wpływu. Zarząd Stowarzyszenia to nie są założyciele forum. Tak dla jasności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, tarant napisał:

Za regulamin odpowiada Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ. W regulaminie głównym to podano (aczkolwiek tam z kolei nie dopatrzyłem się daty od kiedy obowiązuje). Zatem, co oczywiste, to samo dotyczy regulaminów obowiązujących w poszczególnych działach. 

Dzięki za informację.

Na Ciebie zawsze można liczyć :)

 

Czy w takim razie na dole regulaminu nie można umieścić np tekstu o treści:

Regulamin ustanowiony/zmieniony uchwałą/zarządzeniem (nie wiem czym) Zarządu Stowarzyszenia KMZiZ z dnia...

 

Przynajmniej nikt nie będzie miał pretensji do moderatorów egzekwujących zapisy regulaminu.

 

Edytowane przez pablozpueblo

Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

czy ktoś mógłby mnie oświecić o co chodzi z bazarkiem teraz?

Sorry nie nadążam?!?

Wiem, że są jakieś dymy w tej kwestii ostatnio, natomiast ja ogłoszenia od dzwonu wystawiam może z raz na jakieś pół roku (chyba jest jakieś ograniczenie, że nie więcej niż 2 zegarki na miesiąc - więc się łapie) a ostatnie ogłoszenie to chyba na początku roku wystawiłem...

Przed chwilą wrzuciłem ogłoszenie z 2 sztukami Casio, z opisem, ceną, z linkiem do galerii aby można było full rozdziałce obejrzec.... minęło 5-10 minut, zaglądam do działy sprzedam..... i d*pa. Nic ani ogłoszenia, ani info dlaczego usunięte🙄

Jak ktoś da znać będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o te zewnętrzne linki?

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Sprawdziłem i nikt Ci nic nie usunął. 

Forum znów przymula więc może po prostu nie kliknąłeś zapisz i wszystko poszło w piz... 

Innej opcji raczej nie ma. 

 

Edycja

O! Już jest! 

Mówiłem, że zamula B)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za info. Faktycznie w 1szej częsci był link do strony gdzie kupiłem żółtka i nie było co najmniej 1 zdjęcia, więc na upartego pierwotna wersja mogła pójśc kosmos.

Poprawiłem to i teraz (wg. najlepszej mojej wiedzy) nie łamie regulaminu ;) dziękI!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
4 godziny temu, poiuyt napisał:

Ja nie w sprawie podziału, ale też w kwestii uporządkowania bazarku.

Czy dla zakładaniu temat w dziale RYNEK da się wprowadzić obowiązkową opcję do wyboru typu: Sprzedam, Kupię, Zamienię, Sprzedam/Zamienię lub podobne?

Niby regulaminowo jest taki wymóg w przypadku działu Poszukuję, ale większość użytkowników, w tym nawet ci ponoć ogarnięcie, to olewają.

W panelu "Najnowsze tematy" co chwila pojawiają się nazwy zegarków i dopóki nie klikniesz w temat, to się nie dowiesz, czy ktoś chce sprzedać czy kupić (albo czy chwali się fotkami lub pytam czy warto).

Jeśli moderatorzy nie wyrabiają albo im się nie chce tego egzekwować, to może wprowadźmy obowiązkową opcję do zaznaczenia albo z automatu oznaczajmy tak wszystkie tematy w dziale Poszukuję.

A nie widzisz tego na przykład w taki sposób jak ja?

 

Screenshot_20200919-212118.thumb.png.7f86226dc9c14d23059cbf3107749efc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo patrzysz w sidebar, a nie kanał aktywności.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, poiuyt napisał:

Nie wiem, co to jest kanał aktywności, i w sumie nie chcę wiedzieć.

OK, to wiele wyjaśnia. ;)

Uwagę i pomysł oczywiście do rozważenia.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zinterpretować zapisy regulaminu bazarku?

 

Część III

pkt 1)  Przez użytkownika mogą być założone maksymalnie 2 tematy i w ciągu 30 dni założyć nie więcej niż dwa tematy...

pkt 5)  Zwykły użytkownik forum może wystawić maksymalnie 2 tematy z ofertami sprzedaży w ciągu miesiąca...

 

To jak to dokładnie jest?

Trzeci temat mogę założyć po upływie 30 dni od pierwszego? Czy jednak decyduje ilość tematów w miesiącu kalendarzowym?

 

Przykład:

Pierwszy temat zakładam 30 grudnia, drugi temat zakładam 31 grudnia (w sumie w grudniu założyłem dwa tematy). Kiedy mogę założyć kolejny? Już 1 stycznia - zgodnie z pkt 5, czy po upływie 30 dni od 31 grudnia - zgodnie z pkt 1?

A może pkt 1 oznacza, że nie mogę mieć jednocześnie aktywnych więcej niż dwóch tematów? Czyli zanim założę trzeci, muszę usunąć przynajmniej jeden z dwóch wcześniejszych?

 

Wywalać tematy i wlepiać punkty karne przychodzi moderatorom bardzo łatwo, ale chyba najpierw powinien być zrozumiały regulamin, a dopiero potem sankcje za jego złamanie.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że obecne zasady są bardzo mętne, a doprosić się zrozumiałej odpowiedzi od MODa wymaga sporo cierpliwości i samozaparcia.

To co mi się udało ustalić (przy okazji ostrzeżenia - nota bene I-szego w mojej 10-letniej bytności na forum) to:

 

- można mieć jednocześnie założone dwa tematy

- nie ma znaczenia, kiedy je założyłeś, mogą być tylko dwa jednocześnie

- jeśli jeden z tematów pójdzie do kosza (bo np. sprzedałeś już przedmioty z tematu), to nie możesz założyć kolejnego tematu ze sprzedażą, bo musi minąć miesiąc od zamknięcia tematu, byś był uprawniony do założenia kolejnego

- MODa nic nie obchodzi to, że masz prawo nie pamiętać kiedy temat poszedł do kosza (3go, 14go czy 29go dnia jakiegoś miesiąca), musisz sobie zapisać, że dany temat poszedł do kosza np. 29 grudnia i dopiero 29 stycznia możesz zakładać nowy

- MOD oczywiście broni się tym, że nie On ustala zasady, a tylko je egzekwuje

 

Edytowane przez Chorwat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zamiast bezskutecznie dopraszać się czegoś od MOD-a, na zasadzie konstruktywnej krytyki zaproponuję prosty i zrozumiały zapis regulaminu, poprzez modyfikację pkt 1:

 

Pkt 1)  Użytkownik może mieć jednocześnie aktywne maksymalnie 2 tematy, przy czym w jednym temacie nie można oferować więcej niż 2 przedmioty (np. zegarki lub zegary) lub 5 przedmiotów (paski, bransolety, czy części).

 

Pkt 5 do kosza.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za. Zlikwidowałoby to bzdurny wymóg czekania miesiąca z wystawieniem kolejnego tematu, który i tak część ludzi omijała po prostu "rotując" zegarki w ofertach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Chorwat napisał:

Zgadzam się, że obecne zasady są bardzo mętne, a doprosić się zrozumiałej odpowiedzi od MODa wymaga sporo cierpliwości i samozaparcia.

To co mi się udało ustalić (przy okazji ostrzeżenia - nota bene I-szego w mojej 10-letniej bytności na forum) to:

 

- można mieć jednocześnie założone dwa tematy

- nie ma znaczenia, kiedy je założyłeś, mogą być tylko dwa jednocześnie

- jeśli jeden z tematów pójdzie do kosza (bo np. sprzedałeś już przedmioty z tematu), to nie możesz założyć kolejnego tematu ze sprzedażą, bo musi minąć miesiąc od zamknięcia tematu, byś był uprawniony do założenia kolejnego

- MODa nic nie obchodzi to, że masz prawo nie pamiętać kiedy temat poszedł do kosza (3go, 14go czy 29go dnia jakiegoś miesiąca), musisz sobie zapisać, że dany temat poszedł do kosza np. 29 grudnia i dopiero 29 stycznia możesz zakładać nowy

- MOD oczywiście broni się tym, że nie On ustala zasady, a tylko je egzekwuje

 

Musi minąć miesiąc a dokładnie 30dni od założenia tematu co oznacza że zakładając np. jeden temat 1 stycznia masz go aktywnego przez powiedzmy 40dni i coś ci się sprzedało to możesz od razu założyć kolejny ponieważ jest już 10 lutego a temat zakładałeś 1 stycznia więc ustawowe 30 dni minęło 10dni temu

Nie wiem jak się to ma do 2 tematów założonych np 1 stycznia jeden i 20 stycznia drugi - czy czas liczy się oddzielnie dla każdego z nich ? tego nie wiem 

Ten nowy regulamin miał wyeliminować "wielki" handel a wprowadził tylko zamieszanie, ostrzeżenia, bany i niepotrzebne dyskusje - korzyści przyniósł takie same jak zamknięte lasy

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że Wam się chce pisać w kółko to samo od kilku miesięcy :D

Ja sobie odpuściłem w sierpniu. Nie walczę dalej o poprawienie regulaminu, już tam nie moderuję, nie sprzedaję i...mam spokój :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tarant napisał:

Że Wam się chce pisać w kółko to samo od kilku miesięcy :D

Ja sobie odpuściłem w sierpniu. Nie walczę dalej o poprawienie regulaminu, już tam nie moderuję, nie sprzedaję i...mam spokój :)

O to chodzi że nie chce, ale jest problem i dla tego ludzie pytają a ja chcąc pomóc kolejny raz odpowiadam - szkoda mi ludzi którzy nie robiąc nic złego dostają punkty czy bany a próbując wyjaśnić sytuację nakręcają się i od słowa do słowa w końcu wylatują albo sami kasują konto.

Na tych ograniczeniach forum nic nie zyskało za to stracili użytkownicy zarówno możliwość sprzedaży ale też kupna czegoś fajnego z pewnej ręki

W ostatnim czasie kilkanaście razy pisałem na PW do chłopaków którzy wystawili czegoś za dużo (np 3 tematy, 4 zegarki w jednym itp..) pisałem skasuj bo cie ustrzelą - kasowali a mimo to po godzinie pisali mi że dostali punkty -_-

 

Idę się piwka napić 🍺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tarant napisał:

Że Wam się chce pisać w kółko to samo od kilku miesięcy :D

Ja sobie odpuściłem w sierpniu. Nie walczę dalej o poprawienie regulaminu, już tam nie moderuję, nie sprzedaję i...mam spokój :)

 

Piotr, lubisz sobie - tak, jak i ja - pożartować z "różnych sytuacji".  ;) Ale wiesz także dobrze, że bez właściwej fermentacji, nie będzie dobrego winka. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winka? Jedynie ocet może z tego być.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tarant napisał:

Że Wam się chce pisać w kółko to samo od kilku miesięcy :D

Ja sobie odpuściłem w sierpniu. Nie walczę dalej o poprawienie regulaminu, już tam nie moderuję, nie sprzedaję i...mam spokój :)

 

Super pomysł, dzięki. Jak przyjdzie do mnie jakiś klient zapytać o interpretację przepisów, które utrudniają mu prowadzenie działalności, to mu powiem - odpuść pan, ja nie prowadzę działalności i mam spokój 👍


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tarant napisał:

Winka? Jedynie ocet może z tego być.

 

Mnie chodzi o to, że im więcej w życiu pozytywnego fermentu, tym lepiej dla ogółu. "Ocet" pojawia się z reguły wówczas, kiedy jedni robią "kwasy" innym - w dodatku bez żadnych logicznych przesłanek.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś miałem na myśli czas fermentacji ;) Ósmy miesiąc niczego innego nie wróży :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, tarant napisał:

Ja zaś miałem na myśli czas fermentacji ;) Ósmy miesiąc niczego innego nie wróży :(

 

Jak to już ósmy miesiąc, to niedługo urodzinki. :D


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mirosuaw napisał:

 

Super pomysł, dzięki. Jak przyjdzie do mnie jakiś klient zapytać o interpretację przepisów, które utrudniają mu prowadzenie działalności, to mu powiem - odpuść pan, ja nie prowadzę działalności i mam spokój 👍

 

Wierz mi, na moim miejscu zrobiłbyś zapewne to samo. Wpisy z tematu w dziale moderatorskim.

 

1890437457_FireShotCapture538-Regulamindziausprzedamdozmiany._)-FORUMMODERATORW-KlubMi_-zegarkiclub_pl.thumb.jpg.4eca735e702a461f8b4ef6e4f168e8c2.jpg1904525391_FireShotCapture541-Regulamindziausprzedamdozmiany._)-FORUMMODERATORW-KlubMi_-zegarkiclub_pl.thumb.jpg.63bd3746727847ddedd85f34e490af00.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Rynek składa się z:

 

Sprzedam

- oferty sprzedawców profesjonalnych

- poszukuję - czyli kupię, co jest sprzeczne z podległością tego podforum działowi "Sprzedam"

 

Proponuję tak:

 

Dział: Rynek

Podfora:

1. Sprzedam

- oferty sprzedawców profesjonalnych

- oferty ogólne

2. Kupię

- poszukuję

- oferty rynkowe - czyli przeniesienie wątku "Zegarkowe okazje z różnych źródeł" z podforum " Jaki zegarek".  To w końcu lista ofert komercyjnych zakupu, a nie dywagacje jaki zegarek kupić.

 

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za ! Wszystko co prowadzi do skupienia  tematyki "kupno-sprzedaż" w jednym dziale poprawi przejrzystość  forum.

Chociaż ja jestem forumowiczem z młodym stażem., Zdanie bardziej doświadczonych kolegów  bedzie  miarodajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.