Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Esgaroth12

Nietuzinkowy garniturowiec do 10k

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Od jakiegoś czasu zacząłem myśleć nad zakupem garniturowca (który będzie przełamywał klasykę klasyki), cena do 10k. Pierwszym kandydatem jest FC-312V4S4 wersja z otwartym sercem wydaje mi się dość unikalnym rozwiązaniem jak na garniturowca, jednak przeglądając ofertę Constanta natrafiłem na  FC-710V4S4 - większa klasyka ale kosztem otwartego serducha (co nie zmienia faktu, że zegarek mi się podoba ale zwyczajnie mniej) kupiłbym go jedynie z tego powodu, że ma mechanizm manufakturowy. Czy warto wydać więcej kasy za ten mechanizm manufakturowy? Przeglądałem jeszcze ofertę Balla, a mianowicie Trainmaster Eternity, Meistersinger Astroscope, co o nich myślicie? Proszę o inne propozycje garniturowców do 10k. Z góry dziękuję :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Garniturowiec powinien być prostym zegarkiem. Jeśli jakieś komplikacje, to co najwyżej data. Wszelkiego rodzaju OH to w mojej ocenie kiepski materiał na garniturowca. Ode mnie więc Longines Flagship Heritage oraz Montblanc Star Legacy Automatic Date. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest powinien być jak najbardziej minimalistycznym zegarkiem, ale do takowego nie mogę się zbytnio przekonać. Poza tym zegarek też będzie miał przeznaczenie do bardziej sportowego outfitu typu marynarka + koszula bez krawata. Mimo wszystko dziękuję za propozycję, montblanc mi się nawet podoba więc do rozważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC-710V4S4 ma średnicę koperty 42mm i do tego ponad 11mm wysokości. Mało garniturowe parametry.

Nie widziałem go nigdy w realu, ale jak patrzę na zdjęcia, to nie robi na mnie wielkiego wrażenia. A już na pewno od strony dekla większe niż od strony tarczy 😉.

 

Gdybym mógł wybierać w tym budżecie, to pomyślałbym nad czymś od Longines'a. Bardzo dobra propozycja w postaci Flagshipa już padła, ale i tak ją powtórzę razem z wizualizacją 😉.

 

obraz.png.185b7651a73ca6ac7206d5d9e1c07201.png

 

Są też ciekawe zegarki Longines z jasną tarczą z linii Master.

 

obraz.png.3821f1e9f2dc012c4413e435c1c323f4.pngobraz.png.4ddb892900102555b16f7e4f98b4e0b9.pngobraz.png.a5333a7152c622961a45e1f82522dbc1.png

 

obraz.png.87913204df8b43205de5e9385132ece0.pngobraz.png.75e32d78a0605425f71f2848d418dc10.png

 

Rozważyłbym też zdecydowanie duży Conquest Heritage z szafirem w rozmiarze 40mm

 

obraz.png.ff3964c07ab2e25eb6772168d584e3ef.png

 

A z takich bardziej casualowych na przykład Sector albo Tuxedo. Pod garnitur nie będą gorsze niż "open heart" a do marynarki bez krawata to na pewno lepsze.

 

obraz.png.c17106b2ac82cbcb792f5b1a5f21a4e8.pngobraz.png.f60bc394ae349d6c274975f9440ea295.png

 

Pojechało mi sie jedną marką, ale oczywiście na Longinesie świat się nie kończy.

Montblanc już był więc może Rado albo Oris?

Rado jest wielkie - ale FC, który wybrałeś też taki był.

obraz.png.d44240454cbf47076281a69feade79d1.pngobraz.png.cb60e84059527aea354ad74fab2dec5a.png

albo

obraz.png.8f7816ea4cb4c9aa527165408dc85f4d.pngobraz.png.8fca014adfbc6da831dd66a4cca52d70.png

 

albo za jakąś połowę Twojego budżetu:

 

obraz.png.7b55a9f4e747d8241f7718b4661c375f.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Longines master collection annual calendar mi się bardzo spodobał i przez niego chyba będę miał jeszcze większe dylematy na który ostatecznie się zdecydować. Nie mogę się zdecydować na flagship heritage nie wiem, może jeszcze za młody na taką klasykę jestem :) Jeszcze mam takie pytanie jak ten OH Constanta wypada od strony mechanicznej na tle Longinesów? W OH podoba mi dodatkowo to że jest pozłacany i pasowałby do złotych spinek np.

Edytowane przez Esgaroth12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tomek, pełna zgoda 👌 Ale mam takie nieodparte wrażenie, że autor tego wątku za chwilę da nam znać, że ...na taką klasykę jest za młody 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli stwierdzam, że nie nadaję się na to Forum. Mam kilka zegarków, kilka sprzedałem, kilka kupię. Po latach doświadczeń wiem, że praktycznie kilka/kilkanaście osób pomaga w dobraniu zegarka. Reszta bije pianę. Są grupy bardzo świadomych i znających temat osób, które często są niedoceniane i gnojone, a jednocześnie są użytkownicy, którzy nabijają posty i powoli stają się "guru". Jeżeli jest jakieś alternatywne forum, albo grupa użytkowników z otwatrym umysłem bez potrzeby nabijania postów, to uprzejme proszę o dostęp do takiego medium. Niewiele wniosę, bo merytorycznie niewiele wniosę, ale jest trochę prawdziwych fachowców, którzy mogą podzielić się wiedzą, ale obiecuję przestrzegać zasad takiej platformy. Po cichu będę czekać na sygnał na coś nowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wiek ma znaczenie, jeśli chodzi o klasykę. Mój młody 17 lat uwielbia moje klasyki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Esgaroth12 napisał:

Nie mogę się zdecydować na flagship heritage nie wiem, może jeszcze za młody na taką klasykę jestem

 

To Frederique Constant jest OK, a Flagship za bardzo dziadkowy? 🤔 Teraz to ja już niewiele rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś ze stajni Nomosa? 

Nie są to klasyczne garniturowce, będą więc pasować zarówno do casualowej koszuli i marynarki jak i do polówki. 

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oferty FC rozważałem głównie OH i chciałem się dowiedzieć czegoś więcej na temat mechanizmów manufakturowych - bo nie znalazłem w sumie za dużo o nich w necie. Koperty i tarcze FC jak na mój subiektywny gust są bardziej modernistyczne od wspomnianego Flagshipa. Pisałem też, że poszukuję zegarka nie tylko do garniaka, a także sportowego stylu. Bliżej mi do Longines master collection,  FC OH, Nomosów (które kolega @evilym zaproponował za co dziękuję) czy nawet balla eternity. Pytanie moje jedynie czy te zegarki są podobne do siebie pod względem jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Master to dobry kierunek. Znowu klasyczne zegarki z lekkim luzem.

 

Również je rozważałem. Moje przymiarki poniżej:

DSC_6087.thumb.JPG.bac27dbc8ac9ae0f92c0c5511b0f07cd.JPG

 

DSC_6085.thumb.JPG.1d542fc674f412e4ae78fe97538e7bfa.JPG

 

DSC_5893.thumb.JPG.176fd6b0378a77779b64be05116dbedc.JPG

 

DSC_5891.thumb.JPG.080ec2df3e79720e219b6f44c7ad12a1.JPG

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Esgaroth12 napisał:

Pytanie moje jedynie czy te zegarki są podobne do siebie pod względem jakości.

 

Nie odpowiem Ci jednoznacznie na takie pytanie i pewnie niewiele osób jest w stanie bardzo fachowo odpowiedzieć. W Longinesach pracują sprawdzone modyfikacje ETY - w tych przykładach powyżej, ETY 2892. Z tego co się orientuje, to w tym FC z "open heart" pracuje Sellita SW-300 czyli klon ETA 2892. Więc ostatecznie to są bliźniacze mechanizmy.

Co do F-710 i ich jakości nie będę się wypowiadał, bo nie mam na ten temat najmniejszego pojęcia. Z tego co doczytałem, to trochę uproszczona wersja ich wcześniejszego mechanizmu F-700. Parę informacji jest pod tym linkiem:

https://monochrome-watches.com/introducing-frederique-constant-classic-manufacture-2016-edition-price/

a dane techniczne tutaj:

https://watchbase.com/frederique-constant/caliber/fc-710

Niewątpliwie ten mechanizm jest pięknie zdobiony.

 

P.S. Jak lubisz modernistyczne klimaty, to może któryś Junghans?

 

obraz.png.4a13ae2a8b34da7f058c391ffdc39d89.pngobraz.png.3f6090cdc03825c2a3768d68c3ae2144.png

obraz.png.40ab17d4478e591e77580a20f251f5b4.pngobraz.png.950a88127b2f2bb0fe08c4daa98ddf32.png

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaciekawił mnie Twój temat.

po pierwsze mamy podobne kryterium wybierania zegarków - szukamy nietuzinkowych :)

możesz znaleźć mój temat, gdzie koledzy pomogli dokonać wyboru m.in. dwóch

druga sprawa pamiętam swój pierwszy garniturowiec był to epos 3369 OH, zatem też open heart. to był początek mojej drogi więc nie dziwi mnie fascynacja zegarka z "dziurą" w tarczy

co do propozycji myślę, że Nomos będzie strzałem w dziesiątkę, wiem co mówię.

zerknij na bazarek jeżeli jeżeli zaciekawi Ciebie moja kostka od Nomosa to pisz.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

Szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę o tej firmie, zegarki robią naprawdę ze smakiem a i mechanizmy jak na tę cenę mają super parametry. 

Ten mi się jeszcze bardziej spodobał, tylko trochę duży jak na mankiet

1893 Small Second 41 mm

@Perpetuum Mobile dziękuję za rozjaśnienie sprawy z tymi mechanizmami :) 

 

@lort kostka raczej mnie nie interesuje, ale cieszę się, że nie jestem jedyny który próbuje OH łączyć z garniturem ;) 

Edytowane przez Esgaroth12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ofertę Baume&Mercier i Paula Picot'a. Super zegarki i łamiące konwencję garniturowca. Maurice Lacroix również robi ciekawe rzeczy. Ewentualnie C.F. Bucherer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...jakbym szukał OH to wybrałbym coś oryginalnego jak Hamilton.

 

Natomiast może rozejrzysz się za używaną Omegą DeVille? Bardzo wdzięczny zegarek, sam miałem niebieską wersję.  Ta ostatnia jest kozacka z przeszklonym bokiem zegarka przez który widać mechanizm ale i...zdecydowanie najdroższa :)

BB2238EE-DFC1-45C3-9D62-CBA16A7B616B.jpeg

86FC1F2B-4E36-4797-BCBF-AA9360C4A453.jpeg

51E0CAAE-10CB-4B8C-B519-204046DE2832.jpeg

D02B901A-7671-4B2A-951D-F662ED067FC7.png

3DF7956F-C81C-4E8C-95C1-6FE7CBB2DE94.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie rozsądniej będzie podzielić budżet na 2 zegarki - osobno do garniaka i osobno do koszuli?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, szuwi napisał:

 

gdzie można takiego dostać do 10k ? ;) Czy to jest cena regularna za nowego i dostępność jest w salonie, czy okupione jest wielomiesięcznym czatowaniem na ch24 lub forumowych bazarkach jeśli ktoś zdecyduje się na sprzedaż?

Pytam z czystej ciekawości (żadna złośliwość) bo googluje od paru minut i za cholerę nie mogę takiego znaleźć już nawet abstrahując od ceny... :( 

 

Od siebie mogę dodać Nomos Orion, akurat u mnie w wersji 35mm ale przez wąską lunetę nosi się jak 38mm, w dwóch konfiguracji z dołączonym firmowym paskiem i aligatorem od Filipa ;)

 

oocx0La.jpg

 

ALgLg93.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Makiavel88 jeśli chodzi o Paula Picota to jest Polski sklep z tymi zegarkami, ciężko mi nawet ceny znaleźć oprócz chrono24? Zegarki robią naprawde piękne a przy tym maja wymiary "pod mankiet" 

 

Jeśli chodzi o Omegę to podobają mi się wyłącznie poza moim budżetem (może w przyszłości Omega na nadgarstku zagości). A Nomos i Union glashutte jak najbardziej, także jest w czym wybierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, disaster3 napisał:

 

gdzie można takiego dostać do 10k ? ;) Czy to jest cena regularna za nowego i dostępność jest w salonie, czy okupione jest wielomiesięcznym czatowaniem na ch24 lub forumowych bazarkach jeśli ktoś zdecyduje się na sprzedaż?

Pytam z czystej ciekawości (żadna złośliwość) bo googluje od paru minut i za cholerę nie mogę takiego znaleźć już nawet abstrahując od ceny... :( 

 

Od siebie mogę dodać Nomos Orion, akurat u mnie w wersji 35mm ale przez wąską lunetę nosi się jak 38mm, w dwóch konfiguracji z dołączonym firmowym paskiem i aligatorem od Filipa ;)

 

Nowy w PL kosztował chyba ok 8k, ale chyba już ich nie ma w sklepach, więc pozostają używki. Filip swojego sprzedawał w zeszłym roku. Może porozmawiaj z Mariuszem @mario1971  i próbuj go korumpować, bo jakiś czas temu rozważał sprzedaż 🙂 

Edit - Twój Nomos jest świetny!

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuwi dzięki za info!

 

Nie, nie korumpować nie będę, po prostu się zdziwiłem, że taki zegarek można w takiej cenie dostać, ale jak już wspomniałeś, nie jest to model leżący na półkach i  czekający na nabywcę ( i może i dobrze bo głupoty by mi do głowy kolejne przyszły :D )

 

Poza tym w obecnych czasach to ja garnitur może ze 2-3 razy w roku wrzucę więc mój Nomos powinien sprostać zadaniu ;) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Esgaroth12 napisał:

@Makiavel88 jeśli chodzi o Paula Picota to jest Polski sklep z tymi zegarkami, ciężko mi nawet ceny znaleźć oprócz chrono24? Zegarki robią naprawde piękne a przy tym maja wymiary "pod mankiet" 

Niestety nie ma polskiej dystrybucji. Najbliżej chyba w Berlinie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.