Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Esgaroth12

Nietuzinkowy garniturowiec do 10k

Rekomendowane odpowiedzi

A co sądzicie o zakupie używanego Zenith'a w okolicach 10k, np. z chrono24 czy allegro? Mam na myśli modele Elite

13607199_zoom_v1579720751242.jpg

17608969-la168jy39znecfs12db858kb-Zoom.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, na tych tarczach trochę za dużo się dzieje, by te zegarki nazwać garniturowcem. Zenith to dobry kierunek - poszukaj prostego Elite bez komplikacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model bez rezerwy chodu, wersja w manualu. Bardzo cienki co czyni go świetnym garniturowcem, ale o dziwo nadaje się też pod casual (po zmianie paska) 

 

DSC05829.JPG

DSC05788.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O. I ta elita kolego Wojtka jest ok, jeżeli ktoś nie jest bardzo koszerny w zakresie "garniturowości" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zegarek ;) nie wiecie może ile one kosztowały w sklepach typu apart, kruk itd? Bo chciałbym mieć porównanie, czy około 10k za używkę to dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztowały ok 13k, normalna rynkowa cena za ten model to ok 7-8 choć ja kupowałem po 3 - 4k ale to z parę lat temu. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest z 2002r. Jako, że miałem wtedy 11 lat to nie pamiętam jakie były kanały dystrybucji i gdzie był dostępny i za ile :D

Teraz ceny wahają się między 8 a 9k i zakładam, że jest to uczciwa cena za manufakturowy werk, który przy premierze dostał nagrodę na Basel, jest mega cienki i w moim przypadku również dokładny na poziomie -1sek na dobę. Ma też ciekawą funkcję - datownik zmienia w obu kierunkach. 

 

Edit: kolega eye_lip załamał mnie tymi cenami sprzed kilku lat, co tylko pokazuje, że "tanio to już było" 😉

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Hard Rockin' Amigo napisał:

Dodałem już ten zegarek dzisiaj w innym wątku, ale okropnie mi się podoba (Eterna Royal Kontiki GMT):

17557572-lcp2jibnhxx63huky9w0k4w7-Zoom.jpg

Fajny, ale do garniaka chyba niekoniecznie... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hard Rockin' Amigo napisał:

Dodałem już ten zegarek dzisiaj w innym wątku, ale okropnie mi się podoba

 

Jak Ci się podoba, to śmiało. Pokaż go jeszcze kolegom w wątkach o G-Shockach i o ulubionych "Ruskach". 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia aparycji zegarka garniturowego jest raczej subiektywna; jak z wiecie kiedyś nie wypadało nosić zegarka "na gumie" do eleganckiego uniformu.

 

Mnie się podoba i nosiłbym go do garnituru, może dlatego że nie przejmuje się modowymi konwenansami. 

Kolega pytał o nietuzinkowy zegarek i moim zdaniem ten spełnia wymagania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co jest dla Ciebie eleganckie :)

Tak?

fe3c2063b65f2008040452a622fde631.jpg

 

Czy tak?

spacer.png

 

Albo tak?

z15391564ICR,Carolina-Herrera.jpg

 

 

Do tego pierwszego można się pokusić o coś sportowego na gumie. Do reszty nie :)

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
gdzie można takiego dostać do 10k ?  Czy to jest cena regularna za nowego i dostępność jest w salonie, czy okupione jest wielomiesięcznym czatowaniem na ch24 lub forumowych bazarkach jeśli ktoś zdecyduje się na sprzedaż?
Pytam z czystej ciekawości (żadna złośliwość) bo googluje od paru minut i za cholerę nie mogę takiego znaleźć już nawet abstrahując od ceny...  
 
Od siebie mogę dodać Nomos Orion, akurat u mnie w wersji 35mm ale przez wąską lunetę nosi się jak 38mm, w dwóch konfiguracji z dołączonym firmowym paskiem i aligatorem od Filipa
 
oocx0La.jpg&key=26c93a9bf80c970399d8bbce80a58c546b156493941e0ee149388db959f09ec5
 
ALgLg93.jpg&key=addd0e4b4de0924ff036e16b0809f11a8c074a483af3523f0d5a2c0ac2f92ef0

Nomos jest ekstra. Piękne zegarki a budżetu wcale nie trzeba całego wydawać. Resztę można odłożyć na inny cel.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł ostatecznie na Frederique Constant, wiem że gabarytowo nie wpisuje się on w klasyczny garniturowiec, ale już na nietuzinkowy, podrasowany i nieklasyczny w mojej opinii tak, plus ten mechanizm.... Dodatkowo wytargowałem w Zielonej Górze bardzo dobrą cenę, polecam wszystkim szukać sklepu z najniższymi cenami (w tym przypadku był to kruk), a dodatkowo zgłaszać ją innym sklepom, aby dali jeszcze niższą. Dziękuję wszystkim za porady i pozdrawiam, a sam zegarek prezentuje się tak:

20210127_125114.jpg

20210125_123454.jpg

20210125_123518.jpg

20210125_123543.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu. Bardzo ładny :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to ze względu na wielkość i grubość typowy garniturowiec, lecz smart casual. Całkiem fajny ten FC.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i trochę za duży na klasycznego garniturowca ale jakie to tak naprawdę ma znaczenie? Piękny zegarek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny wybór tym bardziej że Tobie daje dużo radochy!! Również gratuluję

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.