Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Bugs

K2 zimą!

Rekomendowane odpowiedzi

Zespół 10 Szerpów jest 200 metrów w pionie od historycznego pierwszego zimowego wejścia na K2.

Pogoda idealna, nie wiem co musi pójść nie tak żeby nie weszli. To im się po prostu naprawdę należy :)398dc2fe24efa8a808ff8d6181938755.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Gorzkowskiej nie ma w tej grupie.
Ale wyczyn będzie niesamowity!


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś możliwość śledzenia pozycji? Bo nie mogę namierzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nepalczycy planują zatrzymać się 10m przed szczytem, zebrać cały zespół i wejść wszyscy razemdda0a914fe165682948929db3fd51cf0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla całej ekipy Nepalczyków na K2. Oby teraz bezpiecznie do bazy. Uprzedzając wszystkie pytania. Gra trwa nadal. Wiadomo było, że na K2 zimą da się wejść z tlenem. Dla mnie prawdziwe pytanie brzmi: Czy? Kiedy i komu uda się wejść na ten szczyt bez dopingu? - napisał na Twitterze Adam Bielecki.

https://www.onet.pl/sport/onetsport/k2-zima-adam-bielecki-gra-trwa-nadal/5khj0ms,d87b6cc4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasi zapowiedzieli ze wejdą bez tlenu i po drodze suche morsowanie w śniegu,  tak więc  tego tam...nasi do boju !!!

 

W dzień -40,w nocy  5  z przodu  ,już samo to sprawia ze ciężko oddychać ,ale kto jak nie oni,gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, GPOWER napisał:

nasi zapowiedzieli ze wejdą bez tlenu i po drodze suche morsowanie w śniegu,  tak więc  tego tam...nasi do boju !!!

 

W dzień -40,w nocy  5  z przodu  ,już samo to sprawia ze ciężko oddychać ,ale kto jak nie oni,gratulacje

Ja spróbuję tego K2 bez tlenu.

W ,wiązku z tym, że ja mało sportowy jestem, to zaczynam już  trenować, na początku żeby nie przesadzić zacznę biegać tak po 0,5km dziennie a po kwartale dojdę do 5km.

Resztą się na razie nie przejmuję - jakoś to będzie

 

Wiecie może czy są już zapisy do polskiej ekipy wspinaczkowej?😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była mowa że Mingma G wchodził bez tlenu, jeśli się to potwierdzi to będzie pozamiatane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2021 o 11:09, nicon napisał:
 


Ciekawa teoria, czyli po poręczach wieszanych na tlenie wchodzi się inaczej? Lżej?
Co do dostępności tlenu to już nie raz organizatorzy wypraw mieli zarzucane to jako błąd i niejeden wspinacz przypłacił to życiem, np Andrzej Czok pod Kanczendzongą.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wejdzie bez tlenu, to co wtedy? Na jednej nodze, w szortach? Chyba ktoś się nie może pogodzić z tym, że era zdobywania gór wysokich właśnie powoli się kończy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to wejście bez tlenu zostało potwierdzone.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.