Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
grubens

OlX proba oszustwa

Rekomendowane odpowiedzi

Podsylam ku przestrodze innych, numer telefonu wciaz aktualny i aktywny gdyby ktos chcial sie skontaktować 3429f2ea52db56ec028fc5e0c50d325a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie wątpliwości warto pamiętać, że olx udostępnia od niedawna przesyłki olx, co jest jakimś tam zabezpieczeniem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten za 2700 to moj, chodzi bardziej o pana ktory chce kupic i sposob jaki to robi

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


Edit.
Widoczny numer telefonu to do kupujacego

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już miałem taką próbę, dodatkowo, wiadomość z linkiem została nadana smsem od nadawcy, którego telefon zidentyfikował jako OLX i dołączył do poprzedniej korespondencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje go przynajmniej na kuriera naciagnac

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to bardziej próba wyłudzenia danych karty a nie towrau.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze tylko na tym sie skupuli tym razem. Telefon wciaz aktywny, oszustwo trwa nadal

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety takich wiadomości będziesz otrzymywał więcej. Próby oszukiwania na przesyłkę OLX, rzekome zapłacone produkty itp., itd.

Nie wiem czy zgłoszenie na policję coś da. Duża część tych oszustów nie jest nawet z Polski.

 

Informowałem już o tym procederze:

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to z wczoraj i dzisiaj :)

Screenshot_20210123-130151.thumb.png.99fa9f4e49c9f0fc05931586d7471f1d.png

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przy dostawie OLX tez mozna sie naciac?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy kupowałem z przesyłką OLX i było OK. Oczywiście można pewnie trafić na oszusta, który włoży kamień do paczki zamiast zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jest jakiś wysyp tych oszustów. Koleżanka sprzedawała kolczyki przez olx to skasowała ogłoszenie ponieważ właśnie takie wiadomości dostawała. Podasz dane karty to ci ściągnął hajs z konta a jak podasz dane to zostaniesz słupem. Do czego to zmierza...

Ja jak biorę coś z olx to za pobraniem a jak ktoś nie chce to proszę o wystawienie na Allegro dopiero kupuję bo wtedy łatwiej jest dochodzić o swoje jeśli się zostanie oszukanym

Edytowane przez TenPrzegryw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2021 o 16:11, grubens napisał:

A to przy dostawie OLX tez mozna sie naciac?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Tak, jeżeli ktoś Ci wysyła lipny formularz do uzupełnienia. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! To nawet nie wiedziałem, że tak można.

Ja po prostu wypełniam formularz wskakujący od razu po kliknięciu "kup z przesyłką".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupowałem i sprzedawałem z olx i jestem bardzo zadowolony. Natomiast już z 4 razy próbowano mnie oszukać przy sprzedaży, a raz przy kupnie. Wystarczy znać mechanizm i nie otwierać linków przysyłanych przez oszustów. Poniżej dzisiejsza próba.2e8bfc7031e0b9c66a5a246b147ef085.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kanał na youtube "poszukiwacze okazji" o pewnym oszuście który nadużywa określenia "pieniążki".

 

 

 

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na olx jestem póki co -20zł atrochę własne życzenie, bo podjąłem kontakt sms i tam zawarłem transakcje.

Jak się później okazało jakiegoś niedobrego ojca dziecka który okradał z konta mamy.

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-slava-tylko-dzis-15zl-CID87-IDGHdQX.html

Dobrze, że wszedłem w ten temat bo sprawa z listopada właśnie zgłosiłem do olx bo widzę, że konto nadal aktywne.

Kto wie ile już zarobiło na jednej Slavie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj całkiem inny 'modus operandi' ale po kolei: trafiłem na takie ogłoszenie na OLX: https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-seiko-srpe15j1-CID87-IDIO7S6.html#84fcfdd36f

 

Seiko SRPE15J1, na pierwszy rzut oka w porządku, opis, gwarancja, zdjęcia i...okazyjna cena. Myślę sobie a obejrzę go lepiej z każdej strony na jakimś filmiku na YT. No i otwieram jakiś pierwszy lepszy a tam ten sam zegarek co na zdjęciach w OLX :D

 

Więc piszę do sprzedającego żeby przesłał mi autentyczne zdjęcia po czym za jakiś czas dostaję. Szukam chwilę na YT i trafiam na inny filmik, z którego screeny posłużyły jako "autentyczne zdjęcia", które sprzedający mi przesłał.

 

Tak więc radzę uważać na to ogłoszenie, ja odpuszczam i nie chce mi się dalej tego ciągnąć, chyba że jeszcze zgłoszę to do OLX bo mi potem nie będzie dawać spokoju, że ktoś się mógł dać naciąć na 5 stów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio się natknąłem na tę ofertę, ale nie drążyłem, bo ewidentnie cena mi się za niska wydała. Brawo za spostrzegawczość i wyłapanie tego 🍻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Wystarczy poprosić o zdjęcie zegarka z ustawioną godziną na którą sobie wybierzemy a najlepiej ze dwa dla pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mnkn napisał(-a):

A tutaj całkiem inny 'modus operandi' ale po kolei: trafiłem na takie ogłoszenie na OLX: https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-seiko-srpe15j1-CID87-IDIO7S6.html#84fcfdd36f

 

Seiko SRPE15J1, na pierwszy rzut oka w porządku, opis, gwarancja, zdjęcia i...okazyjna cena. Myślę sobie a obejrzę go lepiej z każdej strony na jakimś filmiku na YT. No i otwieram jakiś pierwszy lepszy a tam ten sam zegarek co na zdjęciach w OLX :D

 

Więc piszę do sprzedającego żeby przesłał mi autentyczne zdjęcia po czym za jakiś czas dostaję. Szukam chwilę na YT i trafiam na inny filmik, z którego screeny posłużyły jako "autentyczne zdjęcia", które sprzedający mi przesłał.

 

Tak więc radzę uważać na to ogłoszenie, ja odpuszczam i nie chce mi się dalej tego ciągnąć, chyba że jeszcze zgłoszę to do OLX bo mi potem nie będzie dawać spokoju, że ktoś się mógł dać naciąć na 5 stów.

Trzeba też zwrócić uwagę na to od kiedy konto jest na OLX. W tym przypadku użytkownik od marca 2021 plus okazyjna cena równa się czerwona lampka. Wtedy dla pewności staram się umówić na odbiór osobisty i w 100% przypadków jest to niemożliwe. Ten koleś miał wcześniej wystawionego Seiko Blue Moona.

Edytowane przez marekvegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na alledrogo średnio raz na dwa dni takie wiadomości przychodzą :)

 

2021-03-13_09h42_07.jpg.211ee9688a3fc37cdd20f2ac4c669f13.jpg

 

2021-03-13_09h47_58.jpg.79369a3a28325ca918022ab0611e4055.jpg

 

2021-03-13_09h49_02.jpg.a294b82c2dd953d29696a49ccca8f49d.jpg

 

 

 

a jak dodam nowe z zegarem to w pierwszym dniu zawsze jest kilka.

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.