Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
grubens

OlX proba oszustwa

Rekomendowane odpowiedzi

Za pośrednictwem przesyłek olx sprzedawałem niedawno pierwszy raz.

W piątek paczka nadana w paczkomacie. W poniedziałek o 11 dostarczona. Odebrana po 12. O 19 tego samego dnia pieniądze na koncie. Jako sprzedający jestem zadowolony.

Oczywiście przed sprzedażą temat został rozeznany. Dla mnie temat oczywisty, żeby nie klikać w linki do potwierdzenia odbioru pieniędzy. Zdaję sobie jednak sprawę, że dla starszej, bardziej ufnej, a może po prostu mniej świadomej części sprzedających, może być to niezłym zaskoczeniem.

Sam chciałem też kupić wystawiony na olx zegarek - Vratislavię, być może nawet jest tu sprzedający. Opór i nieufność do tego systemu wyczuwalna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płatność i przesyłka przez olx jest bardzo bezpieczna i tania. sprzedaję tak i kupuję. warunek - wszystko przez portal olx. dużo sprzedaję też w zwykły sposób (przelew i wysyłka).

te próby wyłudzeń opisane przez was wyżej dla osób, które są dłużej na olx są bardzo dobrze znane i są klepane od wielu lat. nie robią żadnego wrażenia. próby kontaktu ludzi/komputerów od wyłudzeń pojawiają się przede wszystkim gdy ogłoszenie jest świeżo dodane lub gdy jest odświeżone. są programy szpiegujące ruch na olx w wybranych kategoriach. na łocapie mam już kilkadziesiąt numerów zablokowanych i obecnie spokój. pojawiają się też wiadomości sms z numeru INFOSMS. średnio czujnego sprzedawcę ciężko nabrać na te numery i wpisanie danych karty aby odebrać wpłatę. 

jedyne co może nas zaskoczyć to jakość towaru jaki kupujemy. ale to już zależy od sprzedawcy.


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2021 o 21:10, abir napisał(-a):

płatność i przesyłka przez olx jest bardzo bezpieczna i tania. sprzedaję tak i kupuję. warunek - wszystko przez portal olx. dużo sprzedaję też w zwykły sposób (przelew i wysyłka).

te próby wyłudzeń opisane przez was wyżej dla osób, które są dłużej na olx są bardzo dobrze znane i są klepane od wielu lat. nie robią żadnego wrażenia. próby kontaktu ludzi/komputerów od wyłudzeń pojawiają się przede wszystkim gdy ogłoszenie jest świeżo dodane lub gdy jest odświeżone. są programy szpiegujące ruch na olx w wybranych kategoriach. na łocapie mam już kilkadziesiąt numerów zablokowanych i obecnie spokój. pojawiają się też wiadomości sms z numeru INFOSMS. średnio czujnego sprzedawcę ciężko nabrać na te numery i wpisanie danych karty aby odebrać wpłatę. 

jedyne co może nas zaskoczyć to jakość towaru jaki kupujemy. ale to już zależy od sprzedawcy.

Święte słowa drogi kolego. Ludzie niepotrzebnie boją się wysyłki OLX. Nie każdy się da zrobić metodą na wnuczka 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprzedałem też w ten sposób, z przesyłką pierwszy raz 😎, trochę też nieufnie ale mam nadzieję dobrze się zakończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, marrko napisał(-a):

Dziś sprzedałem też w ten sposób, z przesyłką pierwszy raz 😎, trochę też nieufnie ale mam nadzieję dobrze się zakończy.

musi być ok. :)

to jest tak wygodne że odechciewa mi się wysyłać "tradycyjnie". nie muszę się użerać z klientem "a pokryjesz przesyłkę..itp" kosztuje tanio, drukujesz etykietę z olx i wkładasz do paczkomatu. potem czekasz na kasę. Olx przelewa bardzo szybko pieniądze w porównaniu do firm kurierskich


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa te przesyłki olx. Dziś spakowałem kolejny zegarek dla nowego nabywcy. Choć jest spora grupa sprzedawców prywatnych, którzy niestety nie chcą tak wysyłać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też kilka rzeczy tak sprzedałem z wysyłką przez olx i jestem bardzo zadowolony , pieniądze bardzo szybko na koncie wpłacają , wygoda itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.