Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
andrewone

Łucz budzik podróżny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

proszę o podpowiedź: w jakiej pozycji mają być ustawione zaciski trzymające włos?  

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o regulatorze?

 ...a co spieszy , spóźnia?

Jak spieszy przesuwasz regulator bliżej uchwytu włosa, a jeżeli późni to odwrotnie-- tj. powodujesz "zmniejszenie", lub zwiększenie zakresu pracy spirali włosa...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkl1 - to jednak „Człowiek-orkiestra” - dziękuję za info - bardzo mi przydatne! Spieszy i to bardzo. Czyli - „bliżej uchwytu włosa” - pytanie tylko - w którym miejscu mają znaleźć się - uchwyt + regulator?! Tak jak na moim foto, czy bliżej ku trybom, czy bliżej ku plastikowej obudowie?! Czy to ich położenie jest - może obojętne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na chłopski rozum:

Regulator ustawiasz tak, aby taktowanie wynosiło 18000 bph (inaczej 5 Hz), oczywiście jeśli akurat ten model ma takie właśnie taktowanie.

Uchwyt ustawiasz tak aby amplituda drgań (czyli wychyleń koła balansu) była symetryczna, czyli aby zegarek robił jednostajne Tik/Tak, ale do tego ustawienia trzeba mieć ucho muzyka lub przyrząd (np timegrapher)

Tutaj jest filmik wyjaśniający

 

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieniek1410 - dziękuję za wyjaśnienie zagadnienia! Film też - bardzo jasno wyjaśnia zagadnienie. Żal mi tego mojego plastikowego „Łucza” (grającego: razcwietały jabłoni i gruszy!) i dlatego próbuję przywrócić go do życia. A robię to ja-laik, gdyż dla zegarmistrza - co nie dziwota: „... wartość naprawy przewyższa po wielokroć wartość zegarka”! Oczywiście mógłbym uderzyć pięścią w stół i rzec: „proszę naprawiać! Cena nie gra roli”! - ale...

Raz jeszcze - dziękuję! Jeśli uruchomię - dam znać. 

Pozdrawiam!

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile spieszy na dobę?

jeśli dużo więcej niż 3...5min to regulacja może nie wystarczyć. będzie trzeba przyjrzeć się włosowi - może tu coś jest nie tak..sklejony, albo namagnesowany..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i ponownie - dziękuję za podpowiedź=pomoc!

Zadra  jak i pozostali Serdeczni Ludzie - chętni mi pomóc! Spieszy... 5min na godzinę!!!  Włos „wykąpałem” w benzynie ekstrakcyjnej i teraz „pierwsze” 30min wskazuje prawidłowy czas, a później znowu kosmicznie przyspiesza. Po około 3 godz kosmicznego przyspieszenia balans zatrzymuje się pomimo jeszcze sporej „energii” w nakręconej sprężynie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.

moim zdaniem mechanizm potrzebuje czyszczenia.

Zresztą co jeszcze pozostaje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak pracuje balans.

 Jaki jest wychył koła balansowego - amplituda...

 

 Może tez byc skzywiony włos i "klei się bo zwoje sa zbyt blisko i "ocieraja o siebie"

Czasami na początku pracuje /taktuje dobrze, potem rotacja się zmniejsza, a co za tym idzie. szybciej kotwica i koło wychwytu taktuja.. ( krótszy czas wejscia i spoczynku na kole)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu widać, że z Wami to z Zawodowcami mam do czynienia. Tak! Włos „chwytał” sąsiednie zwoje, bo miał „załamanie”/zadzior - i haczył. Napiszę prawdę - świadom ryzyka -  próbowałem to „załamanie” włosa wyprostować i po włosie... Moi Drodzy! Pytanie: włos + to kółko = 28,70zł wraz z wysyłką. Czy dam radę przytwierdzić doń ten element regulacyjny (co śrubeczusia go mocuje z chassis zegarka)? Jak to zrobić?! Tam trza mi będzie i śrubką i jeszcze taką „nie śrubką” go przymocować...  Ironia losu: taki sam sprawny lecz lekko „zmęczony” Łucz, kosztuje 40zł + wysyłka! A był i sprzedanym już został: nieużywany + etui +  pudełko + „pasport” za 45zł + wysyłka!!! Z tym że był brzydkiego koloru... Doradźcie!

... najchętniej kupiłbym ten włos + kółko i zaniósł wszystko do Zegarmistrza, ale nie chcę gościa do pasji szewskiej doprowadzać, gdyż już powyżej pisałem co mi odrzekł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, andrewone napisał:

Pytanie: włos + to kółko = 28,70zł wraz z wysyłką. Czy dam radę przytwierdzić doń ten element regulacyjny (co śrubeczusia go mocuje z chassis zegarka)? Jak to zrobić?!

 Można kupić, ALE, czy kompletny balans jest OK? tzn, czy czopy są w pporządku..

Samo przełożenie to nie jest jakiś problem, to się da zrobić... hmm jakieś 15-30 minut roboty ( bo to jeszcze trzeba dobrze ustawić.

 By "palusek " idealnie był ustawiony z kotwicą... inaczej to D#pa Panie :)

 Nie będzie chodził, lub będzie utykał i się zatrzymywał...

Co do kosztów... kolejne hmmmm. to zależy, od Twojego nastawienia..

 Ostatnio naprawiałem budzik..... a koszt nowego był niski i teoretycznie cała zabawa  byłaby niopłacalna,...Można było kupić taki na chodzie....

 ale... była determinacja :) by TEN chodził właśnie.....

 

Nie znam( nie mam ) łucza.

 zrób fotki tedo "urwanego włosa, tej śrubki i tp .p

 

 może "korespondencyjnie" coś podpowiem....

 

edyta..

Czy ten nowy komplet ma założony uchwyt na włosie( tak malutka kosteczka metalowa na jego końcu, czy nie..

 Jeżeli nie to albo też jest urwany, albo cos... bo włos w tą kostkę był od=sadzanu przktycznie na stałę..

 Podeślij fotki od tego sprzedawcy...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkl1 - dziękuję za odpowiedź! Masz racje - psychicznie nie zniósłbym kupić kolejny sprawny Łucz a ten biedaczek zepsuty męczył by mnie w głowie. „Czy czopy są w porządku” - nie wiem. Zegar działał u mnie; ja go kupiłem uszkodzony - nie grał melodii. Przez co nie był używanym. „Naprawiłem elektronikę” (nie było masy) i zamiast część zegarową przemyć i naoliwić to od razu użytkować zacząłem. I zapewne przez to - włos skleił się i uszkodził... 

Zdjęcie:

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakieś szkło powiększające, to pstryknij telefonem przez szkło zdjęcia ośki balansu(czopów) .

Zakładam, że jest ok, ale tak dla potwierdzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem o ten co to masz kupić za 25 seta, czy tam są czopy dobre..

 w razie czego zawsze można włos przełożyć z tamtego do Twojego i będzie cykal :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkl1 - ten „zestaw” do kupna, jest nówka bez przebiegu. 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Jedna mała uwaga: sprzedający napisał, ż koło jest 3 a nie jak tu 2-ramienne! Ponoć nowsze rozwiązanie,male w pełni zamienne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim czopy OK.

a ..włosek to się urwało :) , bo został tylko pierścionek :)

 

Kup ten balans za te 25 zeta.. bo to jest do uratowania.

Bez większego problemu...

 TYLKO nic już nie rób z tym kołem... !!!!!

 schowaj do pudełeczka i zostaw , aż przyjdą części..

No chyba, że kupisz drugiego łucz i podmienisz mechanizmy :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca skazał, że nowe koło jest 3-ramienne a nie dwu. Jak pisze: 3-ramienne nowsze i lepsze i w pełni zamienne.

Choroba! Wcięło foteczki!

Łans egejn:

image.jpg

image.jpg

mkl1 - właśnie takiej odp oczekiwałem! Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mkl1 napisał:

 Ostatnio naprawiałem budzik..... a koszt nowego był niski i teoretycznie cała zabawa  byłaby niopłacalna,...Można było kupić taki na chodzie....

 ale... była determinacja :) by TEN chodził właśnie.....

 

Czyżby Prim "Tytanic"?

On chodzi i to JAK!

Dzięki Mirku,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o tym piszę :)

31 minut temu, andrewone napisał:

Sprzedawca skazał, że nowe koło jest 3-ramienne a nie dwu. Jak pisze: 3-ramienne nowsze i lepsze i w pełni zamienne.

Jeżeli z włosem to nie ma większego znaczenia..

 Jęzeli twierdzi , że zamienne ? to się zobaczy.:)

 

26 minut temu, drobnypijaczek napisał:

Czyżby Prim "Tytanic"?

No... :)

 Ale mam nadzieję, że mołnie zrobione z dobrych materaiło chodzą OK

 ( I hope- jak mawiaję starożytni eskimosi)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręcone dziś Mołnie skutecznie rozpraszały uwagę mojej żony na home offcie. Mają urok jak stoją obok siebie. Warte każdego PLNa. Oj warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mkl1 - urwałem tę sprężynę ale dopiero po mojej nieudanej próbie wyprostowania na niej - haczącego załamania. Śnił się mi w nocy ten mój Łucz - że śpię (spałem!) i budzi mnie: „Razcwietały jabłonji i gruszy”! - i nie potrafię wyłączyć tym przesuwnym dzyngulatorem wyłączającym budzenie! i w końcu wyjmuje z niego baterię! a łun nadal gra melodię! No szok!

Edytowane przez andrewone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mkl1 - znalazłem Sprzedawcę, który prześle mi cały mechanizm 1800 lub 1801.1 - sprzedawca sprawdzi. Boję się przekładać samego włosa + koła do tego uchwytu gdyż po prostu - nie widzę nawet w okularach do czytania - jak/gdzie przytwierdzić włos?! Jak dostanę „całość” to dam radę założyć. Tak jak zadra mi pisał, abym zrobil zdjęcie telefonem poprzez szkło powiększające - ale wymiana to insza inszość.... Po otrzymaniu - poinformuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, andrewone napisał:

nie widzę nawet w okularach do czytania

Ja TU widzę pewną trudność..

bądź delikatny umieszczając czopy w swoich miejscach mechanizmu, tam przydaje się dobry wzrok..

Może jakaś kamerka lub nawet mikroskop elektroniczny (do telefonu) byłby w takiej sytuacji na miejscu, bo może na ekranie by coś zobaczył, ale ..

To nie są jeszcze tak bardzo małe rzeczy.. 

sam włos, to wstęga stalowa zakończona baryłką do mocowania z jednak strony( koniec zewnętrznego zwoju) a pierścieniem osadczym na końcu wewnętrznego zwoju.

pierścień osadza się na osi koła balansowego razem z przytwierdzonym fabrycznie do niego włosem.

Na Twoim drugim zdjęciu koła balansowego na osce jest mosiężny pierścień z nacięciem. 

To jest właśnie ten element o którym napisałem..

On jest "na wcisk" ale nie siedzi jakoś strasznie mocno..

Masz uszkodzone koło - spróbuj podważyć (jednocześnie z dwu jego stron, żeby nie przekosić) i powinien zeskoczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.