Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
melvin

ETA 2824 obsesja natręctw in house

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, melvin napisał:

No właśnie Tudor jest za bardzo Rolexowaty. Bez obrazy.

 

A jaki ma być skoro to marka Rolexa? :D


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, dlatego że to wiem to mam takie skojarzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dzięki zaleceniom lekarzy z tego wątku znalazłem pleacebo na moją chorobę (poz omegą oczywiście)

Oris_Calibre_400_5_dni_rezerwy_chodu_2020_ch24pl-2100x916.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny do niego we "właściwościach i danych technicznych"  jest BM12-1975A:

spacer.png

Dostępny w zegarkach poniżej 10 000 zł. 

Przykładowa recenzja:

 

https://chronosonline.pl/testy/o-nieprzecietnych-wlasciwosciach-test-baume-mercier-clifton-baumatic/

 

Jest jeszcze kilka ciekawych inhousow poza Omega, ale czytając Twoje opisy nie wiem czego dokładnie szukasz ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
3 godziny temu, melvin napisał:

Wydaje mi się, że dzięki zaleceniom lekarzy z tego wątku znalazłem pleacebo na moją chorobę (poz omegą oczywiście)

Oris_Calibre_400_5_dni_rezerwy_chodu_2020_ch24pl-2100x916.jpg

 

Szkoda (przynajmniej z mojej perspektwy), że w tym nowym Orisie zrezygnowano z czerwonego wachnika... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, StaryWilk napisał:

Podobny do niego we "właściwościach i danych technicznych"  jest BM12-1975A:

spacer.png

Dostępny w zegarkach poniżej 10 000 zł. 

Przykładowa recenzja:

 

https://chronosonline.pl/testy/o-nieprzecietnych-wlasciwosciach-test-baume-mercier-clifton-baumatic/

 

Jest jeszcze kilka ciekawych inhousow poza Omega, ale czytając Twoje opisy nie wiem czego dokładnie szukasz ;)

 

Dziękuję za receptę ale mechanizm ten jest stosowany w modelach bardziej wizytowych niż sportowych. Mimo wszystko ładny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wystawić kilka recept, ale najpierw musialbym skierować na dodatkowe badania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, StaryWilk napisał:

Mogę wystawić kilka recept, ale najpierw musialbym skierować na dodatkowe badania ;)

Myślę że całkiem niezłą dokumentację medyczną masz już powyżej ;)
 

 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Szymon. napisał:

Myślę że całkiem niezłą dokumentację medyczną masz już powyżej ;)
 

 

Dodatkowe badania wykażą te same objawy na które cierpi większość tu obecnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos Club Sport albo Club Neomatik na mechanizmie in house są bezkonkurencyjne IMO w swoim przedziale cenowym.

Popatrz jeszcze na Muhle Glashütte, niby bazą jest Sellita ale mocno modyfikowana i świetnie wyregulowana do -0 / +8 s na dobę.

Seiko SPB 143 / 149 też będą warte uwagi ale jeśli idzie o mechanizm to według mnie jednak mocno niżej niż powyższe propozycje.

A jeśli budżet pozwala to Grand Seiko Spring Drive - pełny in house i nikt seryjnie nic podobnego nawet nie robi.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał:

Nomos Club Sport albo Club Neomatik na mechanizmie in house są bezkonkurencyjne IMO w swoim przedziale cenowym.

Popatrz jeszcze na Muhle Glashütte, niby bazą jest Sellita ale mocno modyfikowana i świetnie wyregulowana do -0 / +8 s na dobę.

Seiko SPB 143 / 149 też będą warte uwagi ale jeśli idzie o mechanizm to według mnie jednak mocno niżej niż powyższe propozycje.

A jeśli budżet pozwala to Grand Seiko Spring Drive - pełny in house i nikt seryjnie nic podobnego nawet nie robi.

 

 

Zapomniałeś doczytać jeden z punktów w wymaganiach: koniecznie Szwajcarja.

Też uważam, że to bez sensu (zwłaszcza w kontekście zgłębiania tematu zegarków), ale cóż poradzisz 

Sesame Street Idk GIF


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Szymon. napisał:

 

Zapomniałeś doczytać jeden z punktów w wymaganiach: koniecznie Szwajcarja.

Też uważam, że to bez sensu (zwłaszcza w kontekście zgłębiania tematu zegarków), ale cóż poradzisz 

Sesame Street Idk GIF


Touche, umknęło mi. Dzięki za wytknięcie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Touche, umknęło mi. Dzięki za wytknięcie
 
Wytknięcie od razu ;)
Napisałeś posta który przy takich rozważaniach powinien być wzięty pod uwagę (moim zdaniem bo bardzo ciekawe propozycje), ale raczej nie zostanie niestety.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat. Co znawcy sądzą o mechanizmach Ball.

https://ballwatch.pl/patenty/mechanizmy/

Niektóre do złudzenia przypominają eta 2824/selita200 itp.

Natomiast BALL Chronometer Manufacture Caliber 7309 dość ciekawy tak jakby mocno odchudzony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mechanizmy poza 7309 to eta/sellita


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne odświeżenie  tematu.  Zbliżam się pomału do wyleczenia z mojej choroby. O tym co mnie wyleczyło poinformuję na tym temacie ale dopiero po zakupie. Natomiast mam kolejne dwa pytania do znawców tematu (współzakażonych zegarkofilią) co możecie powiedzieć na temat dokładności rzeczywistej chodu zegarków z certyfikatem cosc. Drugie pytanie dotyczy świetnego posta na tym forum, którego nie umiem odszukać, mianowicie gość pisał o tym, że kupił za***isty zegarek ale nikt tego nie dostrzegał a poza tym godzinę można sprawdzić na komórce, on chyba rozumie co  mi dolega. Może ktoś poda link do tego posta. Mam wrażenie, że tekst pod tym postem definiuje większość użytkowników tego forum, natomiast nigdy nie będzie zrozumiały dla "cywilów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, melvin napisał(-a):

co możecie powiedzieć na temat dokładności rzeczywistej chodu zegarków z certyfikatem cosc.

co do zasady jest taka, jak deklaruje certyfikat. Natomiast zdarzają się egzemplarze mające większe odchyłki - np. jeden z moich zegarków wyszedł z fabryki spieszący się o 30s na dobę. pewnie jest to do ogarnięcia na gwarancji, ale na razie nie robi mi to różnicy, bo i tak rotuję zegarkami i żadnego nie noszę niż 2 dni pod rząd. 

 

24 minuty temu, melvin napisał(-a):

Drugie pytanie dotyczy świetnego posta na tym forum, którego nie umiem odszukać, mianowicie gość pisał o tym, że kupił za***isty zegarek ale nikt tego nie dostrzegał a poza tym godzinę można sprawdzić na komórce, on chyba rozumie co  mi dolega.

takich wyznań to pewnie na tym forum jest kilkaset, każdy chyba miał taką sytuację że gdzieś kiedyś ktoś go zapytał, w czym niby taki drogi zegarek jest lepszy od casio za 50 zł, a w ogóle to Armani jest ładniejszy niż jakiś Lange z dziwną tarczą. ja tam od pewnego czasu bardzo doceniam, że mało kto zwraca uwagę na to, co noszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z wiedzy osób tutaj zebranych. Jaka jest różnica w kosztach serwisowania in housowego werku vs czegoś popularnego? Jeśli mówimy o inhousach, to czy każdy bardziej ogarnięty zegarmistrz da radę zrobić przegląd i ogarnąć to co potrzeba? Czy jednak trzeba wysyłać do producenta/robić przeglądy u AD? 

 

2 godziny temu, meinard napisał(-a):

co do zasady jest taka, jak deklaruje certyfikat. Natomiast zdarzają się egzemplarze mające większe odchyłki - np. jeden z moich zegarków wyszedł z fabryki spieszący się o 30s na dobę. pewnie jest to do ogarnięcia na gwarancji, ale na razie nie robi mi to różnicy, bo i tak rotuję zegarkami i żadnego nie noszę niż 2 dni pod rząd. 

 

takich wyznań to pewnie na tym forum jest kilkaset, każdy chyba miał taką sytuację że gdzieś kiedyś ktoś go zapytał, w czym niby taki drogi zegarek jest lepszy od casio za 50 zł, a w ogóle to Armani jest ładniejszy niż jakiś Lange z dziwną tarczą. ja tam od pewnego czasu bardzo doceniam, że mało kto zwraca uwagę na to, co noszę. 

 

niektóre bez COSC są w stanie zaoferować bardzo dobre wyniki, nie traktowałbym tego jako wyznacznik. Fajnie mieć, ale sam bym nie zrobiłbym z tego kryterium wyboru. 

 

A co do drugiej części, są ludzie co lubią zarzucić wielki napis BOSS na klatę i do tego jeszcze dorzucić markową czapeczkę z TH, a są ludzie, którzy chodzą w ciuchach po kilka tysięcy z mikro znaczkiem, albo i bez. Na pewno więcej ludzi zauważy, a nawet zapyta o zegarek Diesel lub Armani niż zwróci uwagę na wcześniej wspomnianego Baume & Mercier. Wszystko zależy kto czego oczekuje od zegarka :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jezyk10 napisał(-a):

Korzystając z wiedzy osób tutaj zebranych. Jaka jest różnica w kosztach serwisowania in housowego werku vs czegoś popularnego? Jeśli mówimy o inhousach, to czy każdy bardziej ogarnięty zegarmistrz da radę zrobić przegląd i ogarnąć to co potrzeba? Czy jednak trzeba wysyłać do producenta/robić przeglądy u AD? 

 

 

niektóre bez COSC są w stanie zaoferować bardzo dobre wyniki, nie traktowałbym tego jako wyznacznik. Fajnie mieć, ale sam bym nie zrobiłbym z tego kryterium wyboru. 

 

A co do drugiej części, są ludzie co lubią zarzucić wielki napis BOSS na klatę i do tego jeszcze dorzucić markową czapeczkę z TH, a są ludzie, którzy chodzą w ciuchach po kilka tysięcy z mikro znaczkiem, albo i bez. Na pewno więcej ludzi zauważy, a nawet zapyta o zegarek Diesel lub Armani niż zwróci uwagę na wcześniej wspomnianego Baume & Mercier. Wszystko zależy kto czego oczekuje od zegarka :P 

 

Na temat inhousow trochę informacji znajdziesz w tym wątku: 

 

 

Możliwość serwisu, jeśli wymagane są części zamienne, zależą od ich dostępności. Podobnie że szczegółowymi schematami i instrukcjami serwisowymi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post ten można by właściwie usunąć do kosza, ponieważ lekarstwo na moją chorobę jest na mojej ręce i niezmiernie mnie cieszy a przede wszystkim ustały objawy choroby. Ale z mojego doświadczenia wiem, że choroba na którą cierpię ma nawroty i nie będę się zwracał do moderatora o usunięcie posta. Tym co mnie wyleczyło jest Ball Roadmaster Challenger 18 Limited Edition. Spełnia wymogi lekarstwa, które sobie sam przepisałem tzn ma odpowiednią wodoszczelność, cosc, jest helwetem (choć z korzeniami w stanach), ma datownik, manufakturowy werk i wogóle jest zaj.... . Poniżej prezentuję zdjęcia mojego lekarstwa z góry przepraszając za jakość ujęć.

IMG_20230214_093125.jpg

IMG_20230214_094129.jpg

IMG_20230214_111424.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.