Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
marekizegarek

Zegarek do 500-700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zamierzam kupić swój pierwszy zegarek. Kilka słów o mnie i wymaganiach zegarka:

Nadgarstek ok. 17,5cm

Ubiór casual lub business casual i do takiego stroju potrzebuję zegarek

Zegarek kwarcowy

Trzy wskazówki + data

Mile widziane szkło szafirowe

Kolor tarczy preferowane niebieskie lub ciemne (ale jasne też rozważę)

Pasek - myślałem nad skórzanym, najlepiej w odcieniach brązu, ale rozważam kupić na bransolecie i dokupić pasek skórzany.

 

W tym budżecie myślałem nad Citzen, Timex lub Casio. Rozumiem, że prestiżowe zegarki to mój budżet powiększony minimum 10 krotnie, ale czy z tymi markami nie będzie wstydu?

Jakie marki byście polecili? 

Czy znacie modele, które są zbliżone do mojego budżetu?

Dziękuję wam bardzo za opinie i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edycja, przepraszam, przeoczyłem. 

 

Możesz podrzucić jakieś przykłady co Ci się podoba? :)

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, andrzejp1242 napisał:

Kwarc- czwarta linijka

Mea culpa poprawiłem się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marekizegarek napisał:

W tym budżecie myślałem nad Citzen, Timex lub Casio. Rozumiem, że prestiżowe zegarki to mój budżet powiększony minimum 10 krotnie, ale czy z tymi markami nie będzie wstydu?

 

Oczy mnie pieką...... Kupujesz coś dla siebie, czy musi być logo, żeby się popisać przed innymi, jaki to prestiżowy jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, marekizegarek napisał:

W tym budżecie myślałem nad Citzen, Timex lub Casio. Rozumiem, że prestiżowe zegarki to mój budżet powiększony minimum 10 krotnie, ale czy z tymi markami nie będzie wstydu?

Jakie marki byście polecili? 

Czy znacie modele, które są zbliżone do mojego budżetu?

 

Z tymi markami nie będzie wstydu. Skoro ofertę Citizen/Casio już pewnie znasz, to ja może spróbuję Cię zachęcić do czegoś szwajcarskiego.

Klasyczny kwarc od Tissota czyli PR100. Na pasku kosztuje teraz 920 PLN a na bransolecie widziałem za 1020 PLN. Jest szkło szafirowe, jest WR100 i jest bardzo klasyczny i uniwersalny design, który będzie pasował do wielu ubrań i na wiele okazji. To jest podstawowy model Tissota i oczywiście nie jest to żaden zegarkowy szał, ale to solidny i porządny zegarek z gatunku "Swiss Made - entry-level" a Tissot to szanowana, szwajcarska marka z ogromną rozpoznawalnością i popularnością. Mam podobnego Tissota PR100, tylko w wersji z chronografem. Działa niezawodnie od mniej-więcej 10 lat. Jedyna uwaga - miedzy uszami Tissot ma nietypowe 19 mm i dokupywania paska jest kłopotliwe, bo nie ma dużo pasków w tym rozmiarze na rynku.

Wiem, że to kwoty trochę ponad Twój założony budżet, ale zegarek kupujesz na długie lata i czasem warto trochę dołożyć, żeby potem mieć coś co będzie codziennie przy zakładaniu na rękę budzić uśmiech zadowolenia.

 

obraz.png.a3abaca011d9326e53089a71d3acb235.pngobraz.png.e0e0c771b88ded91a8fb14342274aff1.pngobraz.png.1e58b5c7cdedda5546828fd81cb15974.png

 

 

 

2 minuty temu, Żaki-Czan napisał:

Oczy mnie pieką...... Kupujesz coś dla siebie, czy musi być logo, żeby się popisać przed innymi, jaki to prestiżowy jesteś?

 

Tak się zastanawiam, czy taki komentarz jakoś pomaga i posuwa do przodu sprawę wyboru zegarka. 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że możesz pomyśleć nad jakimś Eco-drive od Citizena. Kupując za granicą możesz dużo oszczędzić i wziąć często zegarek dużo lepszy niż ten sam budżet w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Tak się zastanawiam, czy taki komentarz jakoś pomaga i posuwa do przodu sprawę wyboru zegarka. 🤔

 

Oczywiście, że tak. Jeśli ktoś jest dojrzały i rozsądny, to zaświta mu w głowie, że chyba nie tędy droga, by najważniejszą rzeczą było logo na zegarku. A jeśli nie, to tym bardziej posunie sprawę do przodu w wyborze - niech kupi podróbę Rolexa i wszem i wobec chwali się, że to oryginał. Dopóki nikt go nie nakryje, to nie dość, że wstydu nie będzie, to i jaki prestiż :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafir zawęża pole w tym budżecie, ale pewnie zmieścisz się też z jakimś Roamerem. Jak nie musi być szafir to zetknął bym też na Festine. Jakość będzie gorsza niż w Citizenie ale design ciekawszy. Za trochę ponad 600 możesz znaleźć jakąś Bulove albo Zeppelina. 

Wstyd będzie jak kupisz za taką kasę podróbkę Tag Heuer czy Rolexa. Trochę mniejszy jak "Dizla". Ale czemu Timex czy Casio to miałby być wstyd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Żaki-Czan napisał:

 

Oczy mnie pieką...... Kupujesz coś dla siebie, czy musi być logo, żeby się popisać przed innymi, jaki to prestiżowy jesteś?

Kolega wymienił te marki ponieważ wchodząc w znany portal aukcyjny i filtrując podany budżet właśnie te marki są najbardziej popularne. Nie każdy musi się znać i ja bardzo go za to szanuje, że się zapytał a ty jak masz być złośliwy i się czepiać to się lepiej nie wypowiadaj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Żaki-Czan napisał:

 

Oczy mnie pieką...... Kupujesz coś dla siebie, czy musi być logo, żeby się popisać przed innymi, jaki to prestiżowy jesteś?

 

Oczywiście, że kupuję dla siebie, ale też nie chciałbym wyglądać z zegarkiem na nadgarstku jak w białych skarpetkach i sandałach.

8 godzin temu, Vonziej napisał:

Edycja, przepraszam, przeoczyłem. 

 

Możesz podrzucić jakieś przykłady co Ci się podoba? :)

 tak na szybko:
https://zegarkicentrum.pl/zegarek-meski-citizen-titanium-aw1240-57l/
https://zegarkicentrum.pl/timex-meskie-tw2r71600/
https://zegarkicentrum.pl/zegarek-meski-citizen-eco-drive-bm7251-53l/
https://zegarkicentrum.pl/zegarek-meski-sekonda-dress-1659/
https://zegarkicentrum.pl/zegarek-meski-meller-ekon-roos-choco-6rn1choco/
https://zegarkicentrum.pl/zegarek-meski-festina-chronograph-f203755/
https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/10411_Casio_Classic_MTP-1183A-2AEF

 

7 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Z tymi markami nie będzie wstydu. Skoro ofertę Citizen/Casio już pewnie znasz, to ja może spróbuję Cię zachęcić do czegoś szwajcarskiego.

Klasyczny kwarc od Tissota czyli PR100. Na pasku kosztuje teraz 920 PLN a na bransolecie widziałem za 1020 PLN. Jest szkło szafirowe, jest WR100 i jest bardzo klasyczny i uniwersalny design, który będzie pasował do wielu ubrań i na wiele okazji. To jest podstawowy model Tissota i oczywiście nie jest to żaden zegarkowy szał, ale to solidny i porządny zegarek z gatunku "Swiss Made - entry-level" a Tissot to szanowana, szwajcarska marka z ogromną rozpoznawalnością i popularnością. Mam podobnego Tissota PR100, tylko w wersji z chronografem. Działa niezawodnie od mniej-więcej 10 lat. Jedyna uwaga - miedzy uszami Tissot ma nietypowe 19 mm i dokupywania paska jest kłopotliwe, bo nie ma dużo pasków w tym rozmiarze na rynku.

Wiem, że to kwoty trochę ponad Twój założony budżet, ale zegarek kupujesz na długie lata i czasem warto trochę dołożyć, żeby potem mieć coś co będzie codziennie przy zakładaniu na rękę budzić uśmiech zadowolenia.

 

 

 

Tak się zastanawiam, czy taki komentarz jakoś pomaga i posuwa do przodu sprawę wyboru zegarka. 🤔

 

Dzięki, rozważałem Tissota i Certinę, i bardzo mi się podoba szczególnie jeden model Certiny, ale to już praktycznie 2x mój budżet.. 

 

1 godzinę temu, Makiavel88 napisał:

Szafir zawęża pole w tym budżecie, ale pewnie zmieścisz się też z jakimś Roamerem. Jak nie musi być szafir to zetknął bym też na Festine. Jakość będzie gorsza niż w Citizenie ale design ciekawszy. Za trochę ponad 600 możesz znaleźć jakąś Bulove albo Zeppelina. 

Wstyd będzie jak kupisz za taką kasę podróbkę Tag Heuer czy Rolexa. Trochę mniejszy jak "Dizla". Ale czemu Timex czy Casio to miałby być wstyd?

 

właśnie Dizli czy innych Hilfigerów unikam i celuję w marki Zegarkowe, a nie modowe. Nie wiem czy byłby wstyd, dlatego Was pytam - jestem kompletnym laikiem w tym temacie. Ostatni zegarek miałem w podstawówce od I komunii i był to właśnie elektryczny Casio, z którego byłem zadowolony. Pytam bo może w tym budżecie nie warto brać np. Casio czy Timexa, a poszukać coś innego wartego uwagi. Popatrzę na te marki, które wskazałeś, dzięki :)

 

1 godzinę temu, TenPrzegryw napisał:

Kolega wymienił te marki ponieważ wchodząc w znany portal aukcyjny i filtrując podany budżet właśnie te marki są najbardziej popularne. Nie każdy musi się znać i ja bardzo go za to szanuje, że się zapytał a ty jak masz być złośliwy i się czepiać to się lepiej nie wypowiadaj 

 

Dzięki, widzę że zrozumiałeś moją intencję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z propozycji, które wrzuciłeś, do mnie najbardziej przemawia ten Citizen Eco-drive

https://zegarkicentrum.pl/zegarek-meski-citizen-eco-drive-bm7251-53l/

Koperta ze stali, eco-drive, WR100, szkło szafirowe, prosta i elegancka tarcza, jest bransoleta a pasek łatwo dokupisz. Zegarek wielofunkcyjny i uniwersalny.

 

oraz ten Citek w tytanie

https://zegarkicentrum.pl/zegarek-meski-citizen-titanium-aw1240-57l/

Jest tytan i jest szafir. Jest też WR100.

Wizualnie bardziej podchodzi mi ten stalowy, ale tytan w podobnej cenie, jeżeli ktoś lubi ten matowy kolor tytanu i ceni lekkość zegarka, to duży plus.

Tego w stalowej kopercie na włoskim Amazonie kupisz dużo taniej:

https://www.amazon.it/Citizen-Orologio-Display-analogico-cinturino-7251-53L/dp/B00THEUDZC/ref=sr_1_1?__mk_it_IT=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=BM725153L&qid=1611395506&sr=8-1

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.