Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
aneroid

Zegar kwadransowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Nie jestem znawcą i ekspertem w sprawie zegarów, staram się z uwagą czytać i przeglądać to forum, dlatego że chciałbym kupić wspomniany w tytule zegar tz kwadransowy,

wiszący z miłym dla ucha dźwiękiem i melodią.

Im dłużej przeglądam forum, aukcje itd to sam już nie wiem na co zwrócić uwagę.

Pomijam już wygląd, ale za to mechanizmy i funkcjonalność co chwila mnie zaskakują.

Dlatego postanowiłem Poprosić Szanowne Grono o podpowiedzi, sugestie i dobre rady w tym temacie, za co z góry serdecznie dziękuję i Pozdrawiam.. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar kwadransowy wiszący, stojący, czy kominkowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, aneroid napisał:

Witam Wszystkich

 

Nie jestem znawcą i ekspertem w sprawie zegarów, staram się z uwagą czytać i przeglądać to forum, dlatego że chciałbym kupić wspomniany w tytule zegar tz kwadransowy,

wiszący z miłym dla ucha dźwiękiem i melodią.

----------

Im dłużej przeglądam forum, aukcje itd to sam już nie wiem na co zwrócić uwagę.

Pomijam już wygląd, ale za to mechanizmy i funkcjonalność co chwila mnie zaskakują.

Dlatego postanowiłem Poprosić Szanowne Grono o podpowiedzi, sugestie i dobre rady w tym temacie, za co z góry serdecznie dziękuję i Pozdrawiam.. 

 

Wiszacy-jest w poscie napisane

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę prosić opiekuna Forum do usunięcia błędu w tytule "kwadransowy" chodzi o jedno 'd" za dużo..

Ja jakoś nie potrafię znaleźć takiej opcji z mojego poziomu..

A poza tym zastanawiam się czy w ogóle nie prosić o usunięcie całego tematu,

chyba trafiłem na nie właściwe forum, gdzie nic nie można się w moim temacie dowiedzieć..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, aneroid napisał:

A poza tym zastanawiam się czy w ogóle nie prosić o usunięcie całego tematu,

 

chyba trafiłem na nie właściwe forum, gdzie nic nie można się w moim temacie dowiedzieć..

Pozdrawiam

Trudno mi powiedzieć , czy to właściwe , czy niewłaściwe forum .

Ale z całą pewnością Twoje pytanie , jest dla nas trudne , bo bardzo ogólne , a dużo wymagające !  Nie każdy ma zegar kwadransowy , a co dopiero kilka kwadransowych , by móc ocenić głośność i melodyjność , a także jakość i funkcjonalność mechanizmu tak , by polecić jakiś konkretny zegar.

Gdybyś podał jakieś przykłady .... że ten i tamten zegar i pytanie , co o nich można powiedzieć ? 

Po drugie .... są takie co wybijają godzinę i kwadranse i takie co wygrywają po kawałku melodii , itd.

Sam mam dwadzieściapare zegarów wiszących , ale żadnego kwadransowego .  Jednakże mogę powiedzieć , że głośność , melodyjność i miły dla ucha dźwięk , można ustawić i wyregulować .  A mechanizmy , mimo iż stare , są jare ..... tz. że wyczyszczone , będą działać wiele lat i nie psują się co chwila.

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, aneroid napisał:

Jeśli mogę prosić opiekuna Forum do usunięcia błędu w tytule "kwadransowy" chodzi o jedno 'd" za dużo..

Ja jakoś nie potrafię znaleźć takiej opcji z mojego poziomu..

A poza tym zastanawiam się czy w ogóle nie prosić o usunięcie całego tematu,

chyba trafiłem na nie właściwe forum, gdzie nic nie można się w moim temacie dowiedzieć..

Pozdrawiam

Mam wiszący jakby co...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kiniol napisał:

Mam wiszący jakby co...

Ooo i proszę bardzo ......

Jest kolega Kinol , ma wiszącego kwadransa , więc kolega Aneroid , może już konkretnie pytać , o jakieś szczegółowe sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie kupowałbym zegara kwadransowego jeżeli nie miałbym wcześniej żadnego innego zegara (chodzika lub z biciem co pół godziny). Kwadransowe są dla kompletnego laika (bez urazy) dość problematyczne, ale oczywiście jest to sprawa do opanowania. Jeżeli kupujesz zegar kwadransowy to zwracaj szczególną uwagę na gongi (czy np. nie są uszkodzone, czy w porównaniu do liczby młotków nie jest ich zbyt mało lub dużo itp.). Tak jak wskazywali koledzy wcześniej gusta są różne jeśli chodzi o wygląd i brzmienie (to ostatnie można regulować). Miałem (i w sumie jeszcze mam) kilka zegarów kwadransowych i jak dotąd tylko jeden sprawiał mi większe problemy. Najlepiej jest widzieć i słyszeć taki zegar przed zakupem. Kwadrans kwadransowii nie równy jeden może np. wybijać kwadranse podczas gdy drugi będzie je wygrywać. Nie wiem co jeszcze mógłbym Ci napisać w tym temacie. 


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam, mój to wymuszony kwadrans, westminister, ze wzmacniaczem gongów, RSM, dosyć ogromny wisielec. Jest raczej głośny, bo to wzmocnienie nawet przy regulacji daje mocne brzmienie. Więc dla miłośników cichych zegarów- wzmacniacze nie, dla posiadaczy dużych domów- IMO tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 kwadransowe, czwarty tzw. ramiak oddałem (bo miał werk dobowy i wkurzało mnie codzienne nakręcanie).

Pierwszy to wiedeńczyk linkowy 3 wagowy Rudolf Exner -wybija liczbę kwadransów i po każdym z nich  godzinę.

Drugi to 3 sprężynowy Ph. Haas - wybija co kwadrans kolejno 1,2,3 lub 4 takty melodii a o pełnej godzinie liczbę godzin.

Trzeci to obraz "London by night" z widokiem wieży z zegarem Big Ben i kwadransową pozytywką. Taka zabawka, ale duża (65 x 50 cm)

Bardzo je z żoną lubimy, wnoszą duuużo hałasu.

Edytowane przez erzlot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję za zainteresowanie.

Widzę że uciekła gdzieś moja jedna odpowiedź..

Żona kiedyś widziała i słyszała jakiś zegar na starociach tz "Ave Maria"

Na tarczy była jakaś regulacja.

Ja na tym się nie znam, na YouTube coś tam pooglądaliśmy, ale to nie to co widzieć w realu i znać się na tym..

Poza tym sam nie wiem czy i gdzie tego szukać ?

Czy warte jest to szukania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, że mamy jeszcze czwarty kwadransowy. To elektryczny ścienny Junghans (2 baterie R14), który oprócz pokazywania czasu ma jeszcze 4 warianty dźwięku tzn głośniczek wygrywa:  Westminster, lub jakąś inną melodię,lub  Ave Maria lub tylko gong z liczbą godzin. Był to pierwszy Junghans ze scalakiem (chyba lata 60-te). Głośnik odłączyłem, to nie moja bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kareciaka kwadransa i Junghansa kwadransa i nie pokażę, bo już pokazałem. Ogólnie są kłopotliwe jak na dzisiejsze czasy, robią hałas. W pałacu Putina pewno nie robią, trzeba mieć dużo kubików w domu. Pozdrawiam P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie Państwo zakręciliście nie myślałem że te zegary są aż tak wymagające i kłopotliwe jak piszecie,

zdawałem sobie sprawę że co jakiś czas musiał by odwiedzać fachowca by cieszyć ucho i wzrok.

Teraz jesteśmy w kropce ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle nas zrozumiałeś, chodziło nam o to, że trzeba umieć się z nami odpowiednio obchodzić. Dlatego też trzeba poznać pewne "zasady" użytkowania, które np. dla Ciebie nie będą oczywiste. Oczywiście nie zmienia to faktu, że istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że kupisz zegar do naprawy bądź z kombinowanymi komponentami. 


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tu, ktoś z Państwa ma coś pewnego, sprawdzonego co by mnie z żoną zainteresowało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd Kolega jest?

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to troszkę daleko... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.