Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eisbar03

Drugie EDC do 6,5 k. Co kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Nie myślałem, że nastąpi to tak szybko 🙂  a jednak.

Po niespełna miesiącu użytkowania doszedłem do wniosku, że rozstaję się ze swoim niedawnym nabytkiem czyli Oris Big Crown ProPilot GMT Small Second.

Przy moim nadgarstku 18,5 cm gdzie maksymalna szerokość to 55mm Oris ze swoim l2l 52 mm jednak nie jest zbyt wygodny.

Oris idzie na sprzedaż a w jego miejsce trzeba coś nabyć 🙂

 

I tutaj pojawia się pytanie, co ?

Budżet to max 6500 pln.

Swiss made miło widziane 🙂

 

Lada dzień pojawi się u mnie Longines HydroConquest Ceramic 41mm ( pasek gumowy )

 

Zastanawiałem się mocno nad:

BALL Fireman Victory / Enterprise

ewentualnie Oris tylko mniejszy Big Crown Propilot Date 41 mm

 

W sumie będzie to drugie EDC na zmianę z Longines - takie które nawet z paskiem pójdzie pod garnitur zakładany 2 x w roku 🙂

Generalnie noszę się casual, ewentualnie koszula z marynarką do jeansów

Parametry poszukiwanego zegarka:

koperta: 41 - 42 mm

mechanizm: automat

rodzaj paska: bransoleta / pasek skórzany / pasek gumowy

L2L - max 49 mm

WR - 100 m minimum

kolor tarczy: czarny / biały - nigdy nie miałem zegarka z białą tarczą 🙂

pochodzenie: najlepiej nowy od AD - dopuszczam używkę 1-2 letnią z kompletem papierów z polskiej dystrybucji

styl: może być chrono ( chyba trudno będzie o ciekawe w tej cenie ), może być lotnik, może być klasycznie prosty jak BALL, dzięki czemu większe zastosowanie będzie miał

 

Micro, mini i midi brandy jakoś do mnie nie trafiają ( no może ewentualnie Christopher Ward  )

 

Cel to być 3 zegarowcem 🙂

 

W innym wątku pytałem o zakup, który będę realizował w maju ale to już 25k + ( na tapecie mam Omega Seamaster 300m P albo PO, Moon, Zenith El Primero / Captain Chronograph , Breitling SOH II 42mm )

 

Wiedząc jakie mam plany w niedalekiej przyszłości co polecilibyście w zakładanym budżecie ?

Co sądzicie o tym BALLu  ?

 

Z góry wielkie dzieki

Edytowane przez eisbar03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka ma dobry stosunek ceny do jakości, natomiast rozrzut w EDC jest tak spory, że musiałbyś napisać jakie typy zegarka Ci się podobają. Na pasku czy na bransolecie? 
Możesz zerknąć jeszcze na  Ball Engineer III Marvelight. Może coś mniejszego tym razem? Małe zegarki w codziennym użytkowaniu są dla mnie po prostu wygodniejsze. Takie jak Seiko Alpinist (z tańszych) czy Tudor Black Bay (z droższych) :) Teoretycznie poza budżetem byłaby Eterna KonTiki Four-Hands ale na bazarku czasami ktoś wystawia, bardzo przyjemny zegarek. 

Edytowane przez Mr. M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na bazarku poniżej budżetu jest Kontiki 4h na kajdanie. Bardzo przyjemny zegar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mr. M napisał:

Marka ma dobry stosunek ceny do jakości, natomiast rozrzut w EDC jest tak spory, że musiałbyś napisać jakie typy zegarka Ci się podobają. Na pasku czy na bransolecie? 
Możesz zerknąć jeszcze na  Ball Engineer III Marvelight. Może coś mniejszego tym razem? Małe zegarki w codziennym użytkowaniu są dla mnie po prostu wygodniejsze. Takie jak Seiko Alpinist (z tańszych czy Tudor Black Bay (z droższych) :) Teoretycznie poza budżetem byłaby Eterna KonTiki Four-Hands ale na bazarku czasami ktoś wystawia, bardzo przyjemny zegarek. 

Potwierdzam, mniejsze zegarki są wygodniejsze w codziennym użytkowaniu 🙂

Faktycznie nie określiłem w poście na czym zegarek ma być, zrobię edit, ale zdecydowanie wolę pasek niż bransoletę - jak do tej pory w życiu miałem jeden zegarek na branso i szybko zmieniłem na nato 🙂

Ale tym razem mogę nabyć na bransolecie i postaram się jakoś do niej przekonać a zawsze mogę zmienić na pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze przymierzyłbym Seiko SPB091J1 Blue Enamel, na branso wygląda elegancko, ale sportowo - na pasku to już garniturowiec. Albo SARX033 :) Chyba, że musi być swiss made. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Mr. M napisał:

to ja jeszcze przymierzyłbym Seiko SPB091J1 Blue Enamel, na branso wygląda elegancko, ale sportowo - na pasku to już garniturowiec. Albo SARX033 :) Chyba, że musi być swiss made. 

Swiss made zawsze miło widziane 🙂

Rzymskie indeksy to jakoś nie moja bajka, druga propozycja bardzo klasyczna fajna, ale do Seko jakoś od 15 lat jak interesuję się zegarkami nie mogę się przekonać 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poza wspomnianym Ballem i Eterną nic mi już nie przychodzi do głowy. Może Epos Sportive 3443.132.20.18.75, ale on jest spory rozmiarowo, lub Maurice LaCroix Aikon, ale on mało mi pasuje do garnituru. Choć ma coś w sobie. Jakbyś przekroczył budżet to mógłbyś popatrzeć na omegę aquaterra lub tudora style, ale wtedy musiałbyś zmniejszyć budżet na swoje inne plany :) EDIT: może jakiś Hamilton? Hamilton Khaki Field Murph Auto / Hamilton Navy Pioneer small seconds.

Edytowane przez Mr. M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Mr. M napisał:

To poza wspomnianym Ballem i Eterną nic mi już nie przychodzi do głowy. Może Epos Sportive 3443.132.20.18.75, ale on jest spory rozmiarowo, lub Maurice LaCroix Aikon, ale on mało mi pasuje do garnituru. Choć ma coś w sobie. Jakbyś przekroczył budżet to mógłbyś popatrzeć na omegę aquaterra lub tudora style, ale wtedy musiałbyś zmniejszyć budżet na swoje inne plany :)

Mierzyłem Aikona i odczucia mam mieszane a mówiąc wprost słabo leżał i jak na niego patrzyłem to nie dałbym za niego takich pieniędzy 🙂

Epos -przyglądałem się ale bardziej widzę modele pod mankiet garnituru niż edc z użyciem 2 x w roku do garnituru, wydają się być delikatne.

Bezkres internetu przejrzałem i wyjdzie na to, że kolejnego nurasa kupię 🙂 a wolałbym tego nie robić hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na fb (chyba na czasohilikach) był jasny enterprise z lupką za 3600 czy 3.800

Edit - na bazarku masz z ciemną Victory:

 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy gracz poza BALLem Fireman Victory / Enterprise mianowicie inny BALL Engineer II / III Marvelight / Endurance 1917 Classic ( ponad budżet 🙂 ) no ale przeciągnie budżetu to już znany klasyk 🙂

Mocnym graczem, którego do tej pory nie brałem pod uwagę jest Longines Spirit COSC Chronometer.

 

Co sądzicie o tym Longinesie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wróciłeś do Balla, którego zaproponowałem Ci na samym początku :) Co do longinesa - lubię markę, zegarek byłby ok, ale jak na niektóre patrzę, to mam takie dziwne odczucie jakby projektant stwierdził, że na tarczy nie ma co prawda miejsca na datę i godzinę 3 jednocześnie, ale jak się trochę "ścieśni", a trójkę trochę utnie to nikt się nie zorientuje :D Więc wolę te wersję bez "3" na cyferblacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Mr. M napisał:

I wróciłeś do Balla, którego zaproponowałem Ci na samym początku :) Co do longinesa - lubię markę, zegarek byłby ok, ale jak na niektóre patrzę, to mam takie dziwne odczucie jakby projektant stwierdził, że na tarczy nie ma co prawda miejsca na datę i godzinę 3 jednocześnie, ale jak się trochę "ścieśni", a trójkę trochę utnie to nikt się nie zorientuje :D Więc wolę te wersję bez "3" na cyferblacie. 

jak ze wszystkim człowiek musi się przekonać, poczytać 🙂 posłuchać rad innych 🙂

i tak zwróciłem uwagę na BALL Engineer III Marvelight 🙂

a co do Longinesa, długo patrzyłem na większą wersję z 3 i wygląda to "słabo", natomiast mniejsza 40 mm bez 3 hmm no czegoś brakuje jej.

Zegarek ładny a jednak....czegoś mu brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szuwi napisał:

Dla mnie biała data przy ciemnej tarczy to ZUO :)

dla jednych ZUEM jest biała data przy ciemnej tarczy dla innych pieczywo bez glutenu - kwestia gustu, przynajmniej łatwiej ją dostrzec :) Mimo wszystko mój głos oddaję na ciemną tarczę, jest ciekawsza, biała szybko się znudzi.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr. M zdecydowanie ciemna tarcza, wygląda lepiej i fakt tak szybko się nie znudzi, przy okazji to nie jest czarny głęboki kolor tylko bardziej tak wpadający w grafit i ma fakturę.

Muszę przyznać, że wygląda to bardzo fajnie, dla porównania chętnie zobaczyłbym w czerni, jednak nie mieli na stanie.

 

miałem okazję dziś jeszcze zobaczyć  Balla Engineer III Endurance 1917 Classic i muszę przyznać, że Fireman bardziej mi się podobał 😝

Edytowane przez eisbar03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ball Fireman (z granatową, "wafelkową" tarczą i trytem) był w tym tygodniu "na afiszu" u Jodiego w JOMW. Warto sobie zobaczyć.

https://www.youtube.com/watch?v=eADLd3tER78

 

Bardzo ładny zegarek. Faktura tarczy jest bardzo fajna. Szkoda, że do czarnej tarczy nie dobrali ciemnego pola datownika. Przy granatowej tarczy białe pole się jeszcze jakoś broni. Przy czarnej tarczy i szczególnie przy datowniku na 4:30 jest już gorzej. Pewnie okienko daty na 3:00 albo na 6:00 raziłoby mniej, ale wtedy wypadłby jeden indeks z trytem. A w tym zegarku to między innymi tryt "robi różnicę"

obraz.png.ebf666c11962adbcee81291b9aa343d4.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile miałem okazję sprawdzić jak świeci tryt w tym Ballu i wygląda to jakby to ująć...hmm obłędnie.

Jak na razie mój faworyt na 2 EDC. Leży wręcz idealnie na mojej ręce.

Jedno co mi się chyba najmniej podoba to samo zapięcie bransolety, by ją otworzyć należy szarpnąć co mi najmniej się podoba - nigdy nie miałem do czynienia z takim mechanizmem 🙂

 

Edytowane przez eisbar03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zapięcie jest dość charakterystyczne, ale pewnie można się przyzwyczaić.

Z drugiej strony nic nie wystaje i żadne sterczące przyciski do zwalniania zaczepów nie psują harmonii idealnie równej bransolety.

Taki widok ma swoje plusy 😉

 

obraz.png.743d6af45fc6ef58571b84f6178566f6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten Ball jest ideałem, leży na ręce jak przyklejony. Data mimo to mnie wkurza i zastanawiam się czy byłaby możliwość jakiegoś moda... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ralf58 napisał:

Dla mnie ten Ball jest ideałem, leży na ręce jak przyklejony. Data mimo to mnie wkurza i zastanawiam się czy byłaby możliwość jakiegoś moda... 

 

Wymiana tarczy datownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pytanie czy ktoś takie produkuje, które pasowały by do tego mechanizmu i modelu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ralf58 potwierdzam, u mnie leży również idealnie, mógłbym powiedzieć, że nie czuje iż mam jakiś zegarek na nadgarstku. Powiem, że uczucie jakiego nie maiłem przy wielu zegarkach , no może jeszcze przy Omega SMP 🙂  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Ralf58 napisał:

Tak, pytanie czy ktoś takie produkuje, które pasowały by do tego mechanizmu i modelu. 

 

W środku jest mechanizm bazujący na ETA 2824, więc kto wie. Jeżeli Ball nie zmieniał standardowego ustawienia dla cyfr na tarczy datownika (ani ich wielkości) to być może da się podmienić tarczę na czarną od innego modelu zegarka na ETA-2824 albo na którymś klonie. To pytanie do zegarmistrzów. Wystarczyłoby wtedy może tylko zamówić taką tarczę jako część zamienną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.