Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dareczek

GEVRIL

Rekomendowane odpowiedzi

Za 3-4 k USD można moim zdaniem znaleść coś fajniejszego. Patrząc na specyfikację wolałbym coś od Balla, Eterna, Longinesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Callahan napisał:

Ceny z kosmosu :o.

I sporo znajomych projektów ;)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to już jako Rolex, Tudor, Tissot albo ewentualnie jako Pagani Design itp... 😉

Jak Ci się któryś model spodobał, to poszukaj oryginału, bo kupić homage na SW200 za kilka tysięcy EUR to raczej kiepski biznes.

Oferować na przykład kopię Tudora Pelagos w stalowej kopercie za 15 kPLN podczas gdy oryginał w tytanie kosztuje 20 kPLN w Kruku jeszcze przed rabatami. To jest tupet.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pieniądzach, które sobie życzą da się w mojej opinii kupić sporo ciekawszych zegarków.

Jesli chcesz homage czegoś znanego to da się takowe (Swiss made)  znaleźć za 25-30% ceny Gevrila.

 

PS. Jedyne, co ich Pelagos ma lepsze to wg mnie odcień niebieskiego, oryginał wyglada dla mnie dość plastikowo 😂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaangażowanie.

Tak myślałem że jednak nie warto.

Trzeba będzie poszukać czegoś bardziej szanowanego 🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dareczek napisał:

Trzeba będzie poszukać czegoś bardziej szanowanego 🤗

 

W cenach jakie tam widziałem, jest wiele świetnych zegarków i myślę, będziesz miał w czym wybierać.

Który z tamtych zegarków tak Ci się spodobał? Jest duża szansa, że odnajdziemy jego pierwowzór 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, dareczek napisał:

Dzięki za zaangażowanie.

Tak myślałem że jednak nie warto.

Trzeba będzie poszukać czegoś bardziej szanowanego 🤗

Pokaż który Ci się podobał, to może ktoś pomoże znaleźć ciekawszy (tzn tańszy) niż ten cały Gevril :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gevril jest najczęściej na off - 80-90% w sieci, więc te ceny sa raczej normalne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, dareczek napisał:

https://www.gevril.com/collections/West-Side

Ten mi wpadł w oko. na jakichś wyprzedażach jest za 5000pln

 

Ja osobiście mam takie skojarzenie, ale czekam na inne:

obraz.png.2a04acf07edfbe85dec154477fb28a26.pngobraz.png.f04a0b188649b78a6a26d10971d8b8f4.png

 

Mechaniczne chrono na mechaniźmie ETA7550 za 5.000 PLN (a nie 5.000 USD jak na stronie producenta) to brzmi rozsądnie, jeżeli jest dobrze zrobione.

Trochę mnie zastanawia jedna rzecz. W opisie pisze, że dekielek jest przeszklony:

 

obraz.png.1c26d244190b7a78dcffe571576267d6.png

 

a na ich własnych zdjęciach wygląda to tak:

 

obraz.png.6617bdb05e2b85d815c609c2510d8558.png

 

do tego wygląda jakby ten dekielek był montowany na wcisk. Jak na zegarek w takiej cenie to dość zaskakujące. I niezbyt zachęcające.

 

Daję pod rozwagę taką dość podobną propozycję alternatywną na dokładnie tym samym mechaniźmie ETA7750. O ile się nie mylę, to tutaj w wersji Elabore, więc lepszej niż standard. Jaka wersja siedzi w Gevril, trudno dociec. Gdyby była lepsza niż standard, to pewnie by się pochwalili i napisali.

 

obraz.thumb.png.274f340af1889830825d1ac5534c25c1.png

 

obraz.png.b7400a7383efd00435d45d40c3babaa5.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stenek jest super, ten model akurat i wizualnie fajny i jakosciowo (jak to Stenek) ok.

 

A co do skojarzen to ja dorzuce dwa bo inspiracja jest dosc oczywista :)

 

61matx-PL6L.jpg

 

h32766643.png

 

Mechaniczne chrono w automacie na Valjoux 7750 za mniej niz 5.000 PLN to nie jest zle...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat dzisiaj oglądałem film w którym pojawił sie Gevril, wygląda na to że firma miała rożnych właścicieli i różne etapy, teraz jest tak jak na stronie a kiedyś mieli  np Perpetual Calendar MoonPhase 18k

 

 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.