Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mafi88

Guess Collection GC-3 Aquasport - jaki mechanizm?

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się zakupić okazyjnie (patrząc na ceny sklepowe) zegarek Guess Collection GC-3 - X79002G2S. Cena upolowanego na aukcji divera to 150zł :)

 

https://www.watchshop.com/mens-gc-gc-3-watch-x79002g2s-p99974064.html

 

To mój pierwszy zakup tzw. majtkowca, ale trochę poczytałem i wydaje mi się, że wcale nie musi to być tani szajs. GC (Guess Collection) to podobno lepszy jakościowo brand Guessa, oferujący przyzwoite zegarki Swiss Made.

 

Czy ktoś miał styczność? Zastanawiam się, jaki mechanizm może w tym siedzieć, czy rzeczywiście GC to trochę lepsza marka.

 

Jak oceniacie zakup i sam zegarek?

x79002g2s-1436798827-8883.jpg

x79002g2s-1-1438687892-5033.jpg

x79002g2s-3-1438687897-2894.jpg

x79002g2s-4-1438687902-4977.jpg

Edytowane przez mafi88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równowartość 2 zgrzewek coli 2l to dobra cena jak na tak atrakcyjny zegarek :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej o samym zegarku? Ktoś ma doświadczenie z GC?

 

Interesuje mnie, co siedzi w środku i jaka jest realna wartość tego Divera (nie zaś podana katalogowana cena przez GC). Do czego, jakiej półki możemy go porównać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mówić o realnej wartości zegarka firmy Guess. W środku może siedzi kwarcowa ronda, porównać go można zapewne do wszystkich innych kwarcowych zegarków producentów niekoniecznie kojarzonych z zegarami. W mojej subiektywnej ocenie jest warty mniej niż kwarcowy Citizen, Seiko, Festina czy Atlantic. Jeżeli się podoba to 150 złotych można dać, ale więcej bym nie dał, za 250-300 zł można mieć divera festiny, kwarce od Citizena, a za 300-400 kwarce swiss made (Adriatica).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Reborn napisał:

Ciężko mówić o realnej wartości zegarka firmy Guess. W środku może siedzi kwarcowa ronda, porównać go można zapewne do wszystkich innych kwarcowych zegarków producentów niekoniecznie kojarzonych z zegarami. W mojej subiektywnej ocenie jest warty mniej niż kwarcowy Citizen, Seiko, Festina czy Atlantic. Jeżeli się podoba to 150 złotych można dać, ale więcej bym nie dał, za 250-300 zł można mieć divera festiny, kwarce od Citizena, a za 300-400 kwarce swiss made (Adriatica).

 

Wodoszczelność jest na poziomie 300m

Też jest pełne Swiss Made

Szkło Szafirowe

 

Przywołane modele (festina, citizen, adriatica) też mają takie specyfikacje? Czy może w przypadku takiego GC trzeba je brać z delikatnym przymrużeniem oka?

 

Pytanie właśnie, czy rzeczywiście Guess a GC to tak naprawdę dwa różne poziomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Pełny swiss made” - czy kwarcowa ronda czy kwarcowy Japończyk realnie przy podstawowych najtańszych mechanizmach nie ma specjalnej różnicy.

300 m - WR No tak, jeżeli jest prawdziwe to w tej kasie na plus, tak samo jak szafir - tego w opisie nie zauwazylem.

W mojej subiektywnej ocenie czy Guess czy GC to jedno i to samo :) raczej nie spodziewam się różnic jak pomiędzy Orient czy Orient Star albo Seiko i Grand Seiko ;)

Nadal uważam, ze zegar jest wart 150 zł, za szafir i WR można podbić do 300 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Reborn napisał:

„Pełny swiss made” - czy kwarcowa ronda czy kwarcowy Japończyk realnie przy podstawowych najtańszych mechanizmach nie ma specjalnej różnicy.

300 m - WR No tak, jeżeli jest prawdziwe to w tej kasie na plus, tak samo jak szafir - tego w opisie nie zauwazylem.

W mojej subiektywnej ocenie czy Guess czy GC to jedno i to samo :) raczej nie spodziewam się różnic jak pomiędzy Orient czy Orient Star albo Seiko i Grand Seiko ;)

Nadal uważam, ze zegar jest wart 150 zł, za szafir i WR można podbić do 300 :) 

Dokopałem się do specyfikacji na japońskiej stronie i wygląda na to, że w środku siedzi Ronda 515. Przyzwoicie, czy bardzo budżetowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.