Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
RafałDziubek

Zegarek autoamtyczny do 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

poszukuję zegarka z mechanizmem automatycznym na bransolecie, do kwoty 2000 zł. Wpadł mi w oko Zegarek Vostok Europe GAZ-14 (NH35A-565A595B), tylko nie miałem zbytnio styczności z tym zegarkiem.

Może bylibyście mi wstanie doradzić coś?

 

Z góry dziękuję za informację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma pomóc i doradzić, to warto przeczytać pierwszy post z tego wątku poniżej i samemu zastanowić się nad postawionymi tam pytaniami a potem podać tutaj choćby część informacji i odpowiedzi.

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/193305-uwaga-przeczytaj-zanim-zadasz-pytanie/

 

Z Vostokiem byłbym ostrożny. Ten zegarek kosztuje tyle ile kosztuje tylko ze względu na użycie trytu na wskazówkach (nie wiem, czy to dla Ciebie ważne). Pod każdym innym względem szału nie ma. Nawet szkło jest mineralne a nie szafir. Jest sporo innych fajnych zegarków w tej cenie i również sporo o podobnych parametrach (bez trytu), ale tańszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

Ten zegarek kosztuje tyle ile kosztuje tylko ze względu na użycie trytu na wskazówkach 

 

Tryt to w sumie dodają do tanich chińskich tworów na AliX, więc to ceny nie podnosi w ogóle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RafałDziubek napisał:

Dzień dobry wszystkim,

poszukuję zegarka z mechanizmem automatycznym na bransolecie, do kwoty 2000 zł. Wpadł mi w oko Zegarek Vostok Europe GAZ-14 (NH35A-565A595B), tylko nie miałem zbytnio styczności z tym zegarkiem.

Może bylibyście mi wstanie doradzić coś?

 

Z góry dziękuję za informację

 

Ok, Vostok wpadł Ci w oko, ale może napiszesz coś więcej o zegarku jakiego szukasz? Automatów na bransolecie do 2000 zł jest niemało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Vonziej napisał:

 

Tryt to w sumie dodają do tanich chińskich tworów na AliX, więc to ceny nie podnosi w ogóle :D

 

Jakby nie patrzeć, jest to materiał promieniotwórczy. W Europie produkcja, obrót, posiadanie itp... są mocno sformalizowane i obwarowane wieloma dodatkowymi wymaganiami. Spełnienie tych wymagań kosztuje i jest często bardzo kłopotliwe. Z tego względu zegarki z trytem są dość rzadko spotykane, bo nie każdy producent chce się w to bawić. Jak już się bawi, to potem winduje ceny. Zresztą podejrzewam, że właśnie ze względu na te formalności i wymagania, zegarki z trytem, nawet od tych bardziej renomowanych producentów są produkowane gdzieś w krajach z mniej rygorystycznymi przepisami. Stąd Chiny to trochę inna bajka, ale nawet na Ali zegarków z trytem nie ma wiele i należą raczej do tych droższych niż tańszych propozycji.

 

Poniżej takie dość podobne do siebie zegarki tego samego producenta.

 

Bez trytu:

 

obraz.png.aac14ff3741b7103c8ca582c0c87753f.pngobraz.png.07a73b92efba00303598ccc5d422cd8d.png

 

Z trytem:

 

obraz.png.bd9d257d9580047b1739028abb3fc6ab.png

 

Jest i taniej, ale to już kwarc:

 

obraz.png.cf10a15cb68657afe74175e37915801b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma być tryt (i automat i szafir i do 2000 pln) to może coś od Deep Blue?

(Popatrz atomic time  i www.timestore24.org)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie musi być z trytem, taki wpadł mi w oko ale oczywiście jeśli macie jakieś inne do polecenia np. seiko lub innych producentów to oczywiście będę wdzięczny, nie usztywniam się przy jednym :)

z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, RafałDziubek napisał:

ale oczywiście jeśli macie jakieś inne do polecenia np. seiko lub innych producentów to oczywiście będę wdzięczny,

 

Tak jak już było pisane - musisz nieco doprecyzować swoje oczekiwania. Temat "automat za 2000 PLN" jest bardzo szeroki i doczekał się już dawno swojego osobnego wątku 😉

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/128157-wybór-nowego-automatu-do-2000zł-poradnik/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.