Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
borowik1981

Ciekawy zegarek dla WOŚP

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór Cześć

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów Szanowne Panie i Szanownych Panów :)

Jako że jest to mój pierwszy post więc się przedstawię

Mam na imię Marcin. Z zawodu jestem diagnostą laboratoryjnym. Prywatnie, jak zapewne większość tu obecnych, jestem zegarkomaniakiem :)

Pozwoliłem sobie założyć ten temat aby zainteresować forumowiczów moją aukcją charytatywną na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wklejam link 

https://allegro.pl/oferta/zegarek-tw-steel-cb36-10157250121

Za chwilę napiszę dlaczego uważam że ten zegarek jest ciekawy :)

Jeżeli temat jest w nieodpowiednim dziale to proszę moderatora o przeniesienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek, który wystawiłem na aukcji charytatywnej WOŚP to TW Steel

https://allegro.pl/oferta/zegarek-tw-steel-cb36-10157250121

Jest to automat, który posiada mechanizm Seiko NH35A Stalowa koperta i bransoleta z pozłoceniami Zakręcany dekielek i koronka (właśnie koronka jest moim zdaniem szczególnie ciekawa) Wodoszczelny 10 ATM Szkiełko mineralne niby z elementami szafiru (podobno ale tego akurat nie jestem pewny)

Dla niewtajemniczonych:

Nie jest to znana ani tym bardziej topowa marka zegarków. Firma jest holenderska. Nie mniej jednak jest to dość porządny automatyczny zegarek (sprężyna nakręcana podczas ruchu ręką) za rozsądną w miarę cenę. Mechanizm NH35A jest produkcji Seiko ale nie wstawiają go do swoich zegarków tylko sprzedają innym firmom np. właśnie takim jak TW Steel. O tym mechanizmie można poczytać na tym forum i ma on dobre opinie. Wodoszczelność 10 ATM pozwala na pływanie i nurkowanie bez akwalungu (koronka musi być zakręcona)

Dla zaawansowanych 
Zapytacie mnie co w takim zegarku może być ciekawego dla zaawansowanego zegarkomaniaka ? 

Zdaję sobie sprawę, że wielu tu obecnych posiada znacznie ciekawsze no i co tu dużo mówić znacznie droższe zegarki 
Ja sam nie mam i raczej nie miałem unikatowych i drogich zegarków Chociaż trochę się ich przez moje ręce przewinęło 

Niemniej jednak uważam że nie zawsze ciekawy jest równy drogi Czy zgodzicie się ze mną ? 

Kiedyś czytałem na tym forum ciekawe dyskusje na temat zegarków z zakręcaną koronką

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale wydaje mi się, że standardem dla takich zegarków jest koronka wkręcana w kopertę (Sam miałem 2 takie zegarki)

Otóż TW Steel zastosowało inne rozwiązanie Koronka jest mała i nie jest wkręcana tylko normalnie wyciągana Natomiast to co widać na zdjęciu to coś w rodzaju "nakrętki", którą nakręca się na koronkę (jest gwintowana) 

W tym miejscu zapraszam do dyskusji

Wydaje mi się że takie rozwiązanie jest interesujące, ponieważ zabezpiecza przed "krzywym" zakręcaniem i przez to przed uszkodzeniem gwintu (powinien więc być dosyć trwały zwłaszcza że to porządna stal)

Wydaje mi się że widziałem zegarki z podobną, masywna koronką innych marek ale nie wiem czy stosują podobne rozwiązania

Może któryś z kolegów takowy posiada ?

Czy sądzicie, że takie rozwiązanie może być lepsze od tradycyjnego ?

jak coś to wrzucę jakieś fotki ale już nie dzisiaj bo późno  Do pracy "trza wstać" 
A kto by chciał że tak powiem własnoręcznie ogarnąć temat No to zapraszam do licytacji  Zwłaszcza że cała kasa pójdzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej  Pomocy 

Mam  nadzieję, że Was nie zanudziłem  (o ile w ogóle ktoś dobrną do końca tych wypocin :))

Pozdrawiam Serdecznie 

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie trzeba powiedzieć, że on nie ma koronki tylko KORONĘ 👑 Do małych to nie należy, ale bez dwóch zdań jest wyjątkowy, bo przekazany od serca :)

 

Cel szczytny, warto pomagać. Myślę, że moderatorzy nie będą źli za takiego rodzaju promocję :)

 

Nie mój gust, ale ja podbijam temat, żeby nie zniknął w czeluściach forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga

Rzeczywiście nie widziałem zegarka, który miałby większą koronę 😁

W ogóle jest to duży zegarek Masywny na masywnej bransolecie Więc na pewno nie każdemu przypasuje 

Moje odczucia są takie że trzeba się przyzwyczaić Po czasie inne moje zegarki wydawały się dziwnie małe 😁

Koronka może na początku przeszkadzać ale to też kwestia przyzwyczajenia Nie skracałem bransolety przesunąłem tylko lekko na teleskopach więc zostało trochę luzu żeby wrazie czego przesunąć trochę wyżej na ręce (np. Jak się coś robi w czym moglo by to przeszkadzać )

Dla mnie to nie był problem Przyzwyczaiłem się szybko Dla mnie problemem okazała się masywna bransoleta (Niestety mam wrażliwą alergiczna skórę którą łatwo podrażnić ) Myślałem nad tym żeby ją zmienić na pasek Np. silikon (byłby super do pływania ) lub skórzany 

Ale w końcu zdecydowałem że może ktoś inny skorzysta

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graham, Chronoswiss😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, loco50 napisał:

Graham, Chronoswiss😁

 

I połowa U-Boatów :)

 

Niemniej jednak cel szczytny 👍


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uboty tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Panowie

Więc okazuje się że tej innowacji nie wymyślono dla TW Steel tylko raczej skopiowano ☺

Najbardziej przypomina to rozwiązanie stosowane w U botach

A jak oceniacie takie rozwiązanie ?

Czy daje to wymierne korzyści czy to raczej taka fanaberia ?

2 godziny temu, Sierżant Julian napisał:

Koronisko 🙂

Dokładnie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.