Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
J.T

Identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałem od znajomego zegarek kieszonkowy jak na zdjęciu ktoś zniszczył cyferblat jest nie czytelna nazwa oraz sekundnik.

Proszę jeśli to możliwe o jakieś informacje co to za marka itd i czy warto go reanimować czy tak zostawić w takim stanie.

Pozdrawiam Tadeusz

 

Z1.jpg

Z2.jpg

Z3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób proszę wyrażniejsze zdjęcie resztek nazwy i tej sygnatury, wówczas może ktoś coś Ci podpowie..

image.png.543e76c8fae838b838e0878aca8e5a32.png


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z rosyjskiego to podobnie, ale "Bpretl


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, mkl1 napisał:

zrób proszę wyrażniejsze zdjęcie resztek nazwy i tej sygnatury, wówczas może ktoś coś Ci podpowie..

image.png.543e76c8fae838b838e0878aca8e5a32.png

 

Dziękuje za zainteresowanie moim zapytaniem zrobiłem dwa zdjęcia lepiej już się nie da słaby aparat.

Pozdrawiam Tadeusz

Z4.jpg

Z5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Ale korony czy czegoś podobnego co jest na weku nie znalazłem  :(

 .... a chyba oksydowany :)

 

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś lepszy :)

👍


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mkl1 napisał:

Jesteś lepszy :)

👍

😜 szybszy ale nie mądrzejszy czy ten tego - po prostu wiem gdzie i jak szukać , w głowie tego nie mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wpisałem "krone" i mimo przeglądnięciu 5 stron , byłem ślepy :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W microlisk.de najlepiej włączyć sobie tłumacza niemiecko polskiego i ze znaku wpisywać nie tyle znaczenie całej sygnatury co np litery na niej się znajdujące, kształt sygnatury itp... tutaj wpisałem po niemiecku anker czyli kotwica bo tak mi się ta sygnatura skojarzyła no i wyskoczyło na 2 stronie  http://www.mikrolisk.de/show.php?site=280&suchwort=anker&searchMode=exact&searchWhere=trademark#sucheMarker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.. ja  to skojarzyłem jako "koronę" , a nie kotwicę..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paweł Bury. napisał:

Screenshot_2021-01-28 Mikrolisk - The horological trade mark index.png

 

Witam.

Dziękuje za błyskawiczne informacje mam rozumieć że to jakiś zegarek marki Niemieckiej ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcaria :) ( Schweiz)

 ale on jest młodszy niż 1889  :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, J.T napisał:

 

Witam.

Dziękuje za błyskawiczne informacje mam rozumieć że to jakiś zegarek marki Niemieckiej ??

Pozdrawiam

Szwajcaria - ta strona jest niemieckojęzyczna

 

Tutaj trochę info z tłumacza google

 

Ernest Borel to producent zegarków założony w 1856 roku w Neuchatel w Szwajcarii. Tradycyjnie koncentrowali się na rynkach eksportowych poza Europą i pod koniec XIX wieku zdobyli kilka nagród, w tym pierwsze miejsce w konkursie dokładności pomiaru czasu obserwatorium Neuchatel w 1866 roku. Firma postrzegała to jako ważną strategię marketingową mającą na celu zwiększenie wartości marki, ponieważ obserwatorium w Neuchatel słynęło wówczas z dokładności pomiaru czasu. W 1876 roku otrzymali nagrodę „Premium Award” w Filadelfii w USA, aw 1878 roku zdobyli jedyną nagrodę „Precious Premium Award” przyznaną szwajcarskiej branży zegarmistrzowskiej w Paryżu w tym samym roku. Firma była prowadzona przez tytułową rodzinę Borel do 1975 roku, kiedy to w wyniku „kryzysu kwarcowego” dotykającego całą szwajcarską branżę zegarmistrzowską została sprzedana i stała się członkiem Synchron Group, w skład której wchodziły również Cyma i Doxa. W 1997 roku Ernest Borel został kupiony przez grupę inwestorów z Chin. Inwestorzy wyznaczyli Raphaëla Boillata na stanowisko CEO, który w 2009 r. Wyznaczył swoją córkę Nathalie na następcę. [2] Ernest Borel SA ma siedzibę w nowej fabryce w Le Noirmont w Szwajcarii. Wcześniej znajdowało się w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii. Pan Teguh Halim jest Radą Dyrektorów Ernest Borel S.A. od 2018 roku. Akcje Ernest Borel Holdings Limited (operacje w Azji, kod akcji: 1856) są notowane na giełdzie w Hongkongu od 11 lipca 2014 r. [3]


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.