Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Szwajcar81

Zalałem zabytkową Amfibię- co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś założyłem akurat zabytkową amfibię z lat 80, po obiedzie poszedłem wziąć prysznic a zegarek położyłem na stole w kuchni. Mam dwa koty, mała półroczna kotka czasem broi i tym razem zrzuciła zegarek ze stołu prosto do kociej miseczki z wodą. Gdy wróciłem po kwadransie woda znalazła już nieszczelność przy wymienianym szkiełku gdzie ok godziny 8. W środku była jedna dość spora kropla wody pomiędzy szkiełkiem a cyferblatem.

W pierwszym odruchu odkręciłem dekiel, koronkę a zegarek włożyłem szkiełkiem do dołu do osuszarki do elektroniki w której można suszyć telefony, drobną elektronikę jak i takie zaawansowane urządzenia jak aparaty słuchowe.

Co powinienem zrobić dalej? Czy nawet po osuszeniu zegarek powinien w poniedziałek pójść na przegląd i smarowanie do zegarmistrza?

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Szwajcar81
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja latem miałem dziwny przypadek i na basenie nie zauważyłem że mam odkręconą koronkę. Wróciłem do domu, rozebrałem zegarek (to jest wyjąłem mechanizm z koperty) i położyłem na chusteczkach papierowych na dobę. Później złożyłem zegarek zrobiłem mały eksperyment i nic nie paruje ani się nie dzieje, z tym że moja to noworus. Ja starszą amfibie oddał bym do zegarmistrza na czyszczenie i smarowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć, osusz na ile będziesz w stanie. Jedna kropla pod szkłem niczego nie zmienia, o ile wilgoć zostanie usunięta. Jeśli zegarek nie był kilka lat smarowany, to zawsze można zarządzić mu serwis, w przeciwnym razie nie ma takiej potrzeby.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Właściwie zegarek poszedł od razu do osuszarki. Po pierwszym dwugodzinnym cyklu była tylko para pod szkiełkiem. Po drugim wydawał się suchy, ale co kilka godzin jeszcze włączam osuszanie żeby na wszelki wypadek usunąć wilgoć która mogła dostać się do werku. I tak będę robił do poniedziałku. Zegarek cały czas pracuje. W poniedziałek idę do mojego zegarmistrza bo mam do odebrania amfibię kadeta, to wezmę go i poproszę o przegląd i czyszczenie. Był kupowany z drugiej ręki i po otwarciu rzeczywiście okazuje się że w środku nie jest jakoś sterylnie czysto a i cyferblat by się przydało wyczyścić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie jeszcze pomyślałem, istnieje w ogóle możliwość uszczelnienia takiego zegarka?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2021 o 19:10, Szwajcar81 napisał(-a):

Tak sobie jeszcze pomyślałem, istnieje w ogóle możliwość uszczelnienia takiego zegarka?

Pozdrawiam

 

Oczywiście. Kup zestaw uszczelek, są dostępne np. w sklepach partnerskich vostoka (meranom, komandirskie.com)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oliwy w zegarku zawilgociły się, bęben ze sprężyną nie wysuszą się. Wizyta u zegarmistrza gwarantowana.

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej 


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.