Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Bartek27

Prośba o weryfikacje zegarek kieszonkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim posiadaniu znalazł się takie zegarek. Dostałem go w spadku po dziadku. Nie zdążył nic mi o nim opowiedzieć. Chciał bym się dowiedzieć coś na jego temat. Czy w ogóle jest to jakiś oryginał ? Wart coś ?

Z góry dziękuje za wszelkie informacje i zaangażowanie.

54D73B9C-DD92-4F85-8144-5D879EAFEE90.jpeg

1D53B960-4FF3-4A0E-A9B8-139980A1EA4C.jpeg

26D590EA-74FB-4B14-956C-3DEE21F1B388.jpeg

1BE4F006-1D13-4264-927B-B6B76F3CFC43.jpeg

F05515E2-AF02-4CBD-AB94-523986675B82.jpeg

D3AACA1D-2024-4880-B1DD-27386667523A.jpeg

CFA38742-8978-4F7D-8821-744204F9120F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny wartościowy zegarek z komplikacją repetiera i stopera. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Forum nie wyceniamy. Wygląda bardzo smakowicie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stary zegarek, jeszcze sprzed wojny. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bartek27 napisał:

Rozumiem a mnie więcej ile może być warta ? A ilu letni może być ?

 

Mniej więcej zablokowania dostępu do forum.  +/- 100.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem a znacie Państwo jakaś osobę co może to wycenić. Mieszkam w Łodzi i nie mogę znaleść takiej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie jest zegarmistrz (biegły sądowy)  Marek Jakub Biń .Prawdopodobnie może pomóc w wycenie tego zegarka.

 

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz sprzedawać, to bym się nie bawił w wyceny (za które się płaci). Poza tym w takim sprzęcie cena to rzecz indywidualna. Musi się trafić ktoś, kto chce to w danym momencie kupić. Warte jest sporo. Dostałeś informację o komplikacjach + złota koperta. Poparz na ebay, chrono24, może coś podobnego znajdziesz, to będziesz miał widełki.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem właśnie i widziałem ceny od 20k , 30k i nie jestem pewny czy to może być prawda. Bardzo chciał go kupić znajomy za 2,5k lecz myślący logicznie zegarek około 100 letni z tak skomplikowanym mechanizmem musi być wart więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest. Ale zawsze to kwestia jak bardzo chcesz go sprzedać i jak bardzo kupujący chce go mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest złoty zegarek z mocnymi komplikacjami, nie wyceniam ale znajomy kilka razy za mały ma budżet;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze spytam lepiej go wyczyścić żeby lśnił czy pozostawić to w takim stanie jaki jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ruszaj i nie dawaj żadnym paprakom do naprawy!


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2021 o 20:30, y60 napisał:

W Warszawie jest zegarmistrz (biegły sądowy)  Marek Jakub Biń .Prawdopodobnie może pomóc w wycenie tego zegarka.

 

Dziękuje ze podpowiedz. Skontaktowałem się z Panem Markiem i wszystko mi wytłumaczył. Jadę na spotkanie w środę lub czwartek. Po spotkaniu napisze post kończący co powiedział mi o tym zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z postów i zapytań wynika, że strasznie mocno chcesz wycenić ten zegarek by go sprzedać.

 

Przykre to jest - sprzedać wyjątkową pamiątkę rodzinną..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że każdy robi ze swoim co chce (badz co musi, np. ze względu na sytuację życiową), w zależności od potrzeb.

Nie powinniśmy koledze "zaglądać do gara", nawet jeśli wydaje nam się, że decyzja (na bazie przypuszczenia) nie jest słuszna, to nie trzeba tego oceniać, tym bardziej bez znajomości kontekstu. 

 

To co możemy, to ocenić przedmiot zapytania (oryginalność, stan) oraz  wskazać osobę, która pomoże orientacyjnie wycenić, bądź zasugerować próbę samodzielnej wyceny poprzez śledzenie konkretnych portali internetowych z podobnymi przedmiotami, jeśli przedmiot nie jest zbyt unikatowy i da się podobne, w ilości reprezentatywnej znaleźć. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, StaryWilk napisał:

Uważam, że każdy robi ze swoim co chce (badz co musi, np. ze względu na sytuację życiową), w zależności od potrzeb.

Nie powinniśmy koledze "zaglądać do gara", nawet jeśli wydaje nam się, że decyzja (na bazie przypuszczenia) nie jest słuszna, to nie trzeba tego oceniać, tym bardziej bez znajomości kontekstu. 

 

To co możemy, to ocenić przedmiot zapytania (oryginalność, stan) oraz  wskazać osobę, która pomoże orientacyjnie wycenić, bądź zasugerować próbę samodzielnej wyceny poprzez śledzenie konkretnych portali internetowych z podobnymi przedmiotami, jeśli przedmiot nie jest zbyt unikatowy i da się podobne, w ilości reprezentatywnej znaleźć. 

 

 

+1

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mario1971 napisał:

+1

 

 

 

Ktoś tu sobie wypowiedzi do dostania się na bazarek nabija :(

 

 

 

 

:D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, tarant napisał:

 

Ktoś tu sobie wypowiedzi do dostania się na bazarek nabija :(

 

 

 

 

:D

 

:lol::lol::D


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2021 o 18:33, Bartek27 napisał:

Dziękuje ze podpowiedz. Skontaktowałem się z Panem Markiem i wszystko mi wytłumaczył. Jadę na spotkanie w środę lub czwartek. Po spotkaniu napisze post kończący co powiedział mi o tym zegarku.

Odpuść sobie tego pana... szkoda Twojego czasu i pieniędzy...  To jest  repetier kwadransowy z chronografem, z około 1890 roku. Koperta złota 14K. Mechanizm wygląda na kaliber Le Phare. Widać, że ktoś go męczył... brak wkrętu w mocowaniu koła naciągu... W poniedziałek jestem w Łodzi, mogę go obejrzeć... Wycenę Ci podam na PW jeśli jesteś ciekaw... a, i odpuść sobie znajomość z tym, który chciał Ci dać 2,5K... chciał Ciebie zwyczajnie wydymać... ;)

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, zadra napisał:

Z postów i zapytań wynika, że strasznie mocno chcesz wycenić ten zegarek by go sprzedać.

 

Przykre to jest - sprzedać wyjątkową pamiątkę rodzinną..

Przykre jest wtrącanie się komuś w życie. Są ludzie którzy trzymają wszystko bo są sentymentalni, są ludzie którzy sprzedają wszystko bo nie utożsamiają sentymentów z daną rzeczą jak i po prostu są ludzie w potrzebie finansowej. To że Ty uważasz za przykre sprzedawanie pamiątek rodzinnych, nie znaczy że wszyscy tak mają. Dla Ciebie pamiątką jest zegarek, a dla kogoś innego obrączka lub zdjęcie. Dobrze żyjemy w świecie wolnych wyborów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Emil/efa116 napisał:

Przykre jest wtrącanie się komuś w życie. Są ludzie którzy trzymają wszystko bo są sentymentalni, są ludzie którzy sprzedają wszystko bo nie utożsamiają sentymentów z daną rzeczą jak i po prostu są ludzie w potrzebie finansowej. To że Ty uważasz za przykre sprzedawanie pamiątek rodzinnych, nie znaczy że wszyscy tak mają. Dla Ciebie pamiątką jest zegarek, a dla kogoś innego obrączka lub zdjęcie. Dobrze żyjemy w świecie wolnych wyborów. 

Jakiś konstruktywny wywód nt. zegarka poprosimy... Myśli kolega , że to faktycznie jest kaliber Le Phare, czy może jednak coś innego?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Emil/efa116 napisał:

Przykre jest wtrącanie się komuś w życie. Są ludzie którzy trzymają wszystko bo są sentymentalni, są ludzie którzy sprzedają wszystko bo nie utożsamiają sentymentów z daną rzeczą jak i po prostu są ludzie w potrzebie finansowej. To że Ty uważasz za przykre sprzedawanie pamiątek rodzinnych, nie znaczy że wszyscy tak mają. Dla Ciebie pamiątką jest zegarek, a dla kogoś innego obrączka lub zdjęcie. Dobrze żyjemy w świecie wolnych wyborów. 

Nikomu się w życie nie wtrącam i nie zaglądam do portfela.

Dodatkowo ja jestem raczej z tych niedojedzonych niż objedzonych..

Z postów nie wynika jasno, że właściciel zegarka jest w trudnej sytuacji życiowej, natomiast bardzo wyraźne jest dążenie do sprecyzowania wartości przedmiotu.

Dorabiacie ideologię do sytuacji..

 

Opisałem tylko swoje osobiste odczucie związane w tematem przewodnim.

Widzę, że jest więcej osób, które mając złoty zegarek za więcej niż przysłowiowe 100zł z chęcią by go spieniężyło bez względu na jego rodzinną historię.

 

Nic mi do tego ale dziwi mnie nagła chęć pomocy w wycenie zegarka dla nowego forumowicza ponieważ zazwyczaj takie "porady" odbywają się w inny sposób.

 

Edytowałem, żeby dopisać kilka słów w poście nie generując dodatkowych nic nie znaczących dla tematu postów.

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, proszę was, nie doprowadzajcie do zamknięcia tematu... Interesuje mnie ocena zegarka wg. pana Binia... Jeśli oczywiście autor posta ją ujawni... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.