Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
spite

prośba do posiadaczy Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Mam pytanie do bardziej doświadczonych i znawców Pama.

Lubię bardzo zegarki i posiadam kilka ale nie są to jakieś wyszukane modele. Zwyczajny casio do użytku codziennego, i wyjściowy kwarcowy tissocik.

Od kilku lat szukam czegoś co będzie u mnie do końca, a może i uda się że i odziedziczy go kolejne pokolenie.  

Po długich poszukiwaniach w końcu znalazłem. Będzie to PAM.

Chociaż w moim przypadku ma on jedną ogromną wadę; cenę…  no ale marzenia trzeba spełniać, i myślę że już w niedługim czasie może uda się w końcu na niego usupłać.

Generalnie ma to być panerai luminor max. 44mm bez zbędnego chrono i innych bajerów. Najprostsza konstrukcja.

Tutaj moje pytania;

Jaki model wybrać…? Czy celować w używki i starsze modele, czy wybrać nowy? Jeśli tak to gdzie można nabyć go w najlepszej cenie? Czas nie gra roli. Jeśli padnie stwierdzenie że np. pam000 jest najlepszy będę czekał póki takiego nie dorwę.

Generalnie chodzi mi o to którego modelu mechanizm jest najtańszy w serwisowaniu i najbardziej trwały?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Michał

ps. może jest tutaj ktoś z małopolski, Nowy Sącz, KRK, kto posiada pama i mógłbym kiedyś podjechać obejrzeć i przymierzyć się do niego...?

Edytowane przez spite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś dobry kierunek. PAM powinien być prosty, wskazówka godzinowa i minutowa, ewentualnie sekundnik i to już max. Żadnych datowników, rezerw chodu, tym bardziej chrono. Używka czy nowy to odwieczne pytanie, ale jeżeli mechanizm ma być trwały i łatwy w serwisowaniu, to siłą rzeczy trzeba iść w używki na Unitasie. Panerai w aktualnym katalogu chyba nie ma już nic z tym werkiem.

Czyli pozostaje używany: 000, 005, 111, 112. Pewnie można jeszcze kupić fabrycznie nowe 01000 i 01005, w których też cyka Unitas i wyglądają prawie tak samo jak ich starsze odpowiedniki, czyli 000 i 005. Z tym, że te nowsze mają WR100 zamiast WR300, wciskany dekiel zamiast wkręcanego i coś tam jeszcze wykastrowane, już nie pamiętam.

Gdybym miał brać nowy model, osobiście wybrałbym ośmiodniowca na P.5000, ale mam stare Zero, więc wymiana nie ma najmniejszego sensu.

 

P.s.

Na bazarku jest świetny 380 na Unitasie, ale to Radiomir.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpisuję się pod postem powyżej. Jak ma być na pokolenia to klasyka na unitasie, ostatecznie jakiś prosty 8-dniowiec typu 510 czy 560.
Współczesnymi cudami na kiju z 10 bar nawet nie ma co sobie głowy zawracać.

Jeszcze ewentualnie do dobrej rady kolegi dodam 914 lub 915 z kanapką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pRZESZEDŁEM

Przeszedłem podobne meki :) . Szukając Pama .  Budżet nie pozwolił. Skończyło sie na Glycine Incursore 44 manual. Tez na Unitasie. Czytelna skromna tarcza .

Jak sie nie ma co sie lubi to....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to się ciągle o tym myśli, aż w końcu się kupi


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat, aż na bazarku pojawił się 000, a że był dostępny w moim mieście, powiedziałem sobie: co mi szkodzi obejrzeć. Pojechałem, przymierzyłem..... i mam ! Co PAM to PAM 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za rady i naświetlenie w jakie modele iść. No właśnie Mirosuaw dobrze napisał. Kupię coś innego tańszego, również "fajnego" ale i tak będę myślą o PAM-ie ;)

Co do ośmiodniowca na P.5000 czy ten mechanizm jest gorszy, dużo gorszy od unitasa? i jak w nich wygląda sytuacja porównawcza z punktualnością, serwisem i długowiecznością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał nadgarstek co najmniej 18 cm, to w życiu nie sprzedałbym mojego 000. To są po prostu świetne zegarki. Żeby było ciekawiej, dalej chodzi mi po głowie powrót do 000, lub zakup 111, 112, 005, albo - ze względu na rozmiar - 2392, choć zasadniczo jestem jednozegarkowcem (jeden do garniaka, jeden prezent ślubny, jeden normalny edc do noszenia, jeden edc do ciorania i jeden na wszelki wypadek) i nie chcę mieć dużej kolekcji.... 1000, 1005 i inne nowe to moim zdaniem zły kierunek. 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

…...............tak jak radzą koledzy, w przypadku Panerai "less is more".

Jeśli mogę doradzić, to również szukałbym „klasyka” na Unitasie, gdy nie przewidujesz powiększania kolekcji o kolejnego Luminora lub  Radiomira. Rozważyłbym kupno 0-ówki lub 112-ki/ co jakiś czas pojawiają się na forum. Warto/ moim zdaniem/ zawiesić oko na Radiomirach (zwłaszcza tych z tarczą 3-6-9-12).

….................jeśli jednak nie można naciągnąć budżetu, a sukcesywne odkładnie nie wchodzi w grę, to poszukałbym czegoś z „pazurem włoskim” Anonimo, U-Boat lub z „DNA w stylu Panerai”- niemiecki Vintage VDB.

 

 

Jednak odpuściłbym sobie kupno „zamiennika”. To się nie sprawdza, gdy myśli o Panerai zakiełkuje w głowie!

Edytowane przez jimmy6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Jak uda się dopiąć budżet i pojawi się coś w rozsądnych pieniądzach to najbardziej przemawiają do mnie 00112, lub 00560, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie mam jeszcze Pama  :( 😭😭😭 to również polecę unitasa. 

Zerknij również na 177 lub 176. Tytan, unitas, kanapka. 

Radek również ma swój klimat. I tu możesz zaszaleć i 47mm rozważyć. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47mm to jednak jest już kloc, tylko na większe nadgarstki. Ale moim zdaniem Radiomir 45mm leży lepiej niż Luminor 44mm.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, jimmy6 napisał:

Jednak odpuściłbym sobie kupno „zamiennika”. To się nie sprawdza, gdy myśli o Panerai zakiełkuje w głowie!

W rzeczy samej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Mirosuaw napisał:

47mm to jednak jest już kloc, tylko na większe nadgarstki. Ale moim zdaniem Radiomir 45mm leży lepiej niż Luminor 44mm.

Oczywiście, mały nie jest. Lecz nie wiemy nic o nadgarstku założyciela wątku.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Dorian06 napisał:

Oczywiście, mały nie jest. Lecz nie wiemy nic o nadgarstku założyciela wątku.  

18 cm więc więcej jak 44mm. odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpada, 47mm Panerai leży świetnie na 18cm.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie róbcie koledze wody z mózgu... obwód nadgarstka to tylko orientacyjna informacja  - liczy się ilość miejsca na płaskiej części nadgarstka i ogólna harmonia z sylwetką. Radiomiry może i lepiej leżą z uwagi na płaską kopertę ale już klasyczna koronka potrafi dopiec bardziej niż osłona w Luminorze. A sam Radiomir przez zredukowaną do minimum kopertę i bezel wygląda na większego niż jest. Trzeba mierzyć ale realnie koperty 47 nie są dla wszystkich, żeby nie powiedzieć że są dla mniejszości 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 17-17,5 w nadgarstku i moim zdaniem nie wyglada śmiesznie, komicznie etc.

 

432C0DD3-EE81-4214-BC0F-7A618CE5E7B9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2021 o 14:12, spite napisał:

Dzięki za porady. Jak uda się dopiąć budżet i pojawi się coś w rozsądnych pieniądzach to najbardziej przemawiają do mnie 00112, lub 00560, 

Zagadaj kolegę Santino o 560, może się dogadacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do usunięcia, pomyliłem wątki.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć Radomir piękny to jest nie dla mnie. Właśnie ta klasyczna koronka w Radomirach zupełnie do mnie nie przemawia... 🤔,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, spite napisał:

Choć Radomir piękny to jest nie dla mnie. Właśnie ta klasyczna koronka w Radomirach zupełnie do mnie nie przemawia... 🤔,

Też tak kiedyś myślałem, ale mi przeszło. Teraz przeszkadzają mi tylko (obecne w części ref) druciane ucha. Jak one przestaną mi przeszkadzać, to będę stracony 😉 Wiem, że są ref z normalnymi uchami, ale udaję, że ich nie widzę. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.