Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sp5it

Nowy zegarek kieszonkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mój młody zamarzył sobie zegarek kieszonkowy.

Założenia:

Nowy lub NOS.

Mechaniczny/kwarcowy. (Za/przeciw?) Osobiście wolę mechanika takiego, który za kilkadziesiąt lat ciągle będzie działać/da się naprawić przy pomocy dostepnych części.

Budżet 1000PLN

Portale zawalone są różnym chłamem a ja na takich zegarkach się w ogóle nie wyznaję.

Sugestie mile widziane.

Thx, Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że jest szansa, że projekt okaże się niewypałem (niżej dlaczego) proponowałbym coś poniżej budżetu, czyli np. zegarek mechaniczny Molnija w świetnym stanie, łatwiej będzie później spieniężyć. Jest on dość łatwo dostępny, zegarmistrze są z nim świetnie obeznani, części raczej nie zabraknie. Zegarek kieszonkowy wymaga eleganckiej delikatnej dewizki (pewnie srebrnej?), a nie grubej byle jakiej - tu trzeba też zapłacić, więc propozycja żeby część budżetu poszła na łańcuszek.

 

Jeśli chodzi o powodzenie projektu, to pytanie, gdzie ten zegarek kieszonkowy ma zastosowanie. Jeżeli osoba od czasu do czasu chodzi we fraku, to oczywiście ma to sens. Tylko że wtedy zegarek kieszonkowy powinien kosztować co najmniej kilka razy tyle (i w idealnym scenariuszu powinien być odziedziczony po dziadku). Por. przedostatni akapit:  http://www.savoir-vivre.com.pl/?bizuteria-meska-w-swietle-podrecznikow-savoir-vivre,656

 

Ogólnie zegarek kieszonkowy w 2021 roku robi trochę sensację, a sensacja nie idzie w parze z elegancją, takie jest przynajmniej moje zdanie. Takich zegarków zdaje się jeszcze używają amerykańscy bramini. 

 

No chyba, że to jest kolekcjonowanie, to wtedy oczywiście nie ma co analizować. 

 

Zegarek kieszonkowy nowy lub NOS, prędzej NOS, ale raczej trudno będzie znaleźć, a co dopiero w odpowiedniej cenie.

 

Należy pamiętać, że zegarek mechaniczny, to konieczność serwisowania (smarowania, czyszczenia) co te powiedzmy 5 lat, a jak mieszkasz w Mazowieckiem to koszt trzeba liczyć jako dodatkowo 1/3 tego budżetu, więc miej to na względzie. Kwarc w zegarku kieszonkowym to dla mnie nieporozumienie, w ogóle bym sobie nie zawracał głowy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.