Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Szczepek

Atlantic Worldmaster nowy czy stary

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu podoba mi się Worldmaster. Od niedawna dzieki "radzieckiemu" wydziałowi forum zrozumiałem, że zegarek musi mieć duszę. Chciałem zatem zapytać kolegów jakie argumenty przemawiają za zakupem nowego Worldmastera z naciągiem mechanicznym a jakie za starym zegarkiem po renowacji (w NOS nie mierzę). Mój zegarmistrz podpowiedział, że taki na Unitas 6300 jest najlepszym mechanizmem w tym modelu. Proszę o opinie i podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary zegarek po renowacji to wg mnie NIE jest ten sam zegarek sprzed renowacji.  Ale ja jestem tu purystą, dla mnie renowacja tarczy (która de facto niszczy tę oryginalną tarczę) jest tym samym, gdyby zlecić wykonanie tarczy od nowa.  Są oczywiście renowacje nie niszczące zegarka w sposób nieodwracalny i to jest OK.

 

Proponuję najpierw, byś dużo poprzeglądał tu na forum, niestety Atlantiki są rozrzucone w różnych forach, ale dla chcącego nic trudnego.

Najbardziej znanym Worldmasterem jest ten pamiętany u nas z czasów komuny - Art Deco właśnie na wspomnianym Unitasie.

Czy lepiej mieć vintydża, czy nową wersję? Tu już musisz sam się określić.  Z NOSami uważaj, bo jest dużo podróbek różnej proweniencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nowym głównie przemawia szczelność koperty. Cena będzie po stronie vintage.
Wizualnie, kwestia gustu i oczekiwań.
Mam rodzinną pamiątkę po kompletnej renowacji i praktycznie go nie noszę, bo mi go szkoda, nie mam pewności właśnie odnośnie jego szczelności...
Więc jeśli musi być akurat ta firma i ma być codziennie użytkowany, to byłbym za nowym egzemplarzem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Iko napisał:

Najbardziej znanym Worldmasterem jest ten pamiętany u nas z czasów komuny - Art Deco właśnie na wspomnianym Unitasie.

 

Wszystko się zgadza poza tym, że Art Deco to model powstały  w latach 90-tych. Na Unitas 6300 był Oryginal z lat 60-70 -tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację , pomyliłem model, chodziło mi o Originala. natomiast Art Deco z lat 90-tych ma swego protoplastę z lat bodajże 60-tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.