Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
meXy

Klub użytkowników GARMIN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ja również zastanawiam się nad Garminem. Zegarek miałyby być używany do amatorskiego biegania plus wycieczki piesze, szczególnie przy gorszych warunkach kiedy szkoda używać zegarka mechanicznego. Nie będzie noszony cały czas, na pewno nie będę go też zakładać do spania.

Funkcja, która bardzo mnie przekonuje (oprócz podobno świetnej aplikacji garmina, mega czytelnego ekranu, zapisu trasy itd.) to możliwość słuchania muzyki że ściągniętych playlist spotify przez słuchawki bt i w związku z tym ograniczam się do modeli, które to obsługują. W ten sposób telefon mógłby zostać w domu podczas treningu.

Wstępnie wybrałem model Forerunner 645 Music, raczej używany, żeby wyszło po taniości jakby mi jednak nie siadło. Jeśli eksperyment się uda to wtedy pomyślę o czymś lepszym, jeśli będzie taka potrzeba.

Ktoś ma, używa? Jakieś opinie z pierwszej ręki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat używam modelu Fenix 5 z tytanową kopertą i szkłem szafirowym. Na ręce jakieś 80% czasu ale cały czas wygląda świetnie. Do tej pory nie spotkałem lepszego zegarka sportowego, przy czym ważne by pamiętać, że to nie smartwatch. 20210725_204821.jpg

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długi namyśle po roku użytkowania do Garmin Tactical'a dołączył Garmin Enduro.
Naprawdę jest różnica e7dd6646abdf5f56dd068042e6b0e71b.jpg08633a3f88c8a456d60f3fad7bdb5bcd.jpg

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W maju dołączyłem do grona posiadaczy Garmina Instincta Solara Tactical. 

Po kilku miesiącach pokuszę się o małą reckę :)

Wcześniej posiadałem Polara M430 i po kilku latach nadszedł czas na zmiany... Widzę jednak że zmiany nastąpiły także w samej technologii i co gorsza nie na lepsze. Najlepiej zobrazuje to na podstawie różnic:

  1. Czas pracy na jednym ładowaniu - Garmin Solar jest wreszcie zegarkiem, który pozwala na dużą autonomię i brak noszenia w góry powerbanku :) Jest to niezmiernie wygodne, ale wynika nie tyle  z postępu technologicznego co z kompromisów. W Garminie zastosowano odbiornik GPS o małym poborze energii, ale niestety o bardzo małej dokładności. Dokładność i stabilność wskazań jest daleko w tyle za Polarem.
  2. Ogólna użytecznosć Garmina jest na wysokim poziomie, ma bardzo dobry wyświetlacz choć myślałem że będzie lepszy. Podoba mi się bogactwo/mnogość informacji i konfigurowalność wyświetlacza. Minusem jest jednak siermiężność wykonania i tandetny pasek. 
  3. Stylistyka i ergonomia tacticala jest idealnie wpasowana w mój żołnierski gust :)
  4. Garmin jako zegarek codzienny w miejsce G-Shocka robi robotę :)
  5. Garmin jako zegarek dla podróżnika ma niesamowicie wygodny sposób ustawiania czasu poprzez GPS
  6. Jednocześnie obsługa Garmina i śledzenie aktywności sportowych jest dużo gorsza od tego co oferuje Polar (aplikacja na Androida)
  7. Wreszcie Garmin posiada w pełni użyteczny budzik :)

Uwagi te są wynikiem ponad 3 miesięcznego użytkowania i ostatniego wypadu w Tatry gdzie porównywałem go ze wskazaniami Polara M430 i ręcznego urządzenia Garmin (Etrex). Podsumowując jest to fajny gadżet z kilkoma wadami samego niezbyt dokładnego i stabilnego odbiornika GPS. Epoka G-Shocków w formie obecnych modeli nie sprawdza się i mimo tych uwag Garmin nie jest złym wyborem. W profesjonalnym użytkowaniu jednak warto mieć pod ręką ręczniaka Garmina typu GPSMAP 66 :)

 

Edytowane przez Darecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam :)

Jakiś lepszy pasek do Garmina Instincta solara ktoś przerabiał? Najlepiej taki quickfit :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2021 o 00:13, meXy napisał(-a):

Testowania długości działania baterii ciąg dalszy...

 

 

Screenshot_20210419-001445_Gallery.jpg

pytanie jak zamienic ikonke baterii aby wskazywała własnie ile dni do naładowania. Mam wersję standardową 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko mam :)
Jakiś lepszy pasek do Garmina Instincta solara ktoś przerabiał? Najlepiej taki quickfit :) 

Ja kupiłem pasek od Garmina Fenixa 6. Niby wszystko ok, ale właśnie ten system szybkiej zmienmy paska mnie denerwował. Pasek potrafił się sam odczepić. Zegarek spadł mi ze dwa razy, wiec postanowiłem zmienić pasek i nie kusić losu. Zmieniłem na pomarańczową drabinkę Zulu i jestem zadowolony.

f5e9a0f189cdf71bfbc92ea15c02387e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pepepatryk napisał(-a):

Pasek potrafił się sam odczepić.

Kupiłes oryginał czy chińczyka ? warto doprecyzować , bo w przypadku oryginału nie słyszałem nigdy o takim problemie i sam się z czymś takim nie spotkałem a Fenixów używam od dawna :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłes oryginał czy chińczyka ? warto doprecyzować , bo w przypadku oryginału nie słyszałem nigdy o takim problemie i sam się z czymś takim nie spotkałem a Fenixów używam od dawna :-)

Obawiam się, że oryginał czy nie i tak jest produkowany w Chinach Kupiłem pasek w sklepie holenderskim. Koszt jeśli dobrze pamietam około 20€, ale czy to oryginał czy nie to nie wiem. Oryginalny pasek z mojego Garmina po miesiącu wyglądał okropnie, ten miałem ze dwa miesiące i wizualnie zbytnio nie ucierpiał, wiec jakościowo wszystko ok.

U mnie problem odczepiania się paska występował głównie w przypadku np pompek. Gdy dłoń względem przedramienia miałem w pozycji 90st.

Jak myślisz, zamiennik czy oryginał?

98dfaf83b58c2f82c482bc0839ca8f90.jpg




713914bb2c65eaa374264694ee6a53b3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pepepatryk napisał(-a):


Jak myślisz, zamiennik czy oryginał?

 

Chińczyk ( zapięcie )  , w tych paskach chyba jedynym problemem o jakim słyszałem są problemy z samoczynnym odpinaniem . Oryginały działają bez problemu . 

Edytowane przez gszydlowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest może ktoś z Was w posiadaniu Garmina Instinct solar tactical?

Szukam jakiegoś filmu/zdjęcia jak wygląda podświetlenie w nocy.

Edytowane przez ovi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem jak wygląda podświetlenie

PXL_20211001_174837038.thumb.jpg.80c1b7db629454cc69dd0cc4dad23c98.jpg

 

Pierwsze ładowanie, pierwszy smartwatch. Zobaczymy czy się polubimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam i ja - i jestem w szoku, to bardzo fajny zegar jest... Nawet ten pasek jakoś mi nie przeszkadza specjalnie. 

 

IMG-20211008-184721.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie 

Fenix 6 pro i fenix 6x pro. Szukam różnic między nimi to co znalazłem to wielkość zegarków a co za tym idzie to dłuższa praca 6x pro na baterii i dłużą pracą GPS. To by było wszystko? 

6x pro jest ogromny nie wiem czy byłby wygodny do codziennego użytku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, revolta4 napisał(-a):

Panowie szybkie pytanie 

Fenix 6 pro i fenix 6x pro. Szukam różnic między nimi to co znalazłem to wielkość zegarków a co za tym idzie to dłuższa praca 6x pro na baterii i dłużą pracą GPS. To by było wszystko? 

6x pro jest ogromny nie wiem czy byłby wygodny do codziennego użytku. 

 

Tak jak napisałeś, jedyna różnica to wielkość i czas działania na korzyść 6X, jeśli chcesz używać tylko do sportu to weź 6X, jeśli ma to być zegarek również codzienny to zwykła 6 lepiej będzie się prezentować na nadgarstku.

Jeżeli rozważasz jeszcze inne modele to sprawdź sobie Forerunner 745, wielkościowo naprawdę przyzwoity i ma praktycznie wszytkie funkcje co Fenix, poza mapami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, selphy napisał(-a):

 

Tak jak napisałeś, jedyna różnica to wielkość i czas działania na korzyść 6X, jeśli chcesz używać tylko do sportu to weź 6X, jeśli ma to być zegarek również codzienny to zwykła 6 lepiej będzie się prezentować na nadgarstku.

Jeżeli rozważasz jeszcze inne modele to sprawdź sobie Forerunner 745, wielkościowo naprawdę przyzwoity i ma praktycznie wszytkie funkcje co Fenix, poza mapami.

 

Nie wiem czy do moich potrzeb nie wystarczy garmin instinct solar, 😬😬🤔🤔dziś  patrzyłem co potrafi fenix 6 pro i ile trzeba się naklikac  przyciskami żeby bawić się mapami, muzyka, płatnościami itd. 

 

To instinct solar będzie najlepszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy tak dużo kliknięć, kwestia przyzwyczajenia.

Instinct jest super, bardzo przypomina G-Shocka, jednak dla mnie brakuje opcji wgrywania muzyki i płatności zbliżeniowych.

Daj znać na co się zdecydujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar potrzebny mi do jazdy rowerem dokładnie pulsometr (wiem można mieć pulsometr za grosze ale czemu nie wykorzystać sytuacji i nie kupić fajnego zegarka) nie płacę telefonem a co dopiero zegarkiem 😒, muzy słucham z telefonu który zawsze mam przy sobie. Nie biegam. 

Zakup będzie prawdopodobnie w poniedziałek. Tak więc została chwilą na przemyślenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś model zegarka garmin przez który można rozmawiać? Ma głośnik? Jak np huwaei gt2? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, revolta4 napisał(-a):

Jest jakiś model zegarka garmin przez który można rozmawiać? Ma głośnik? Jak np huwaei gt2? 

Jeszcze nie ma . Był chyba jakiś model z e simem dla zagranicznej sieci , ale tam rozmów też nie było o ile dobrze pamiętam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak instinct solar 

 

 

 

IMG_20211013_205436.jpg

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.